1:48 De Havilland Mosquito FB Mk.VI/NF Mk.II

Náhľad produktu - 1:48 De Havilland Mosquito FB Mk.VI/NF Mk.II

Dostupnosť:
Na sklade 3 ks

Zlatnická - eshop 1 ks
OC Šestka 1 ks
Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 22,69 €
Cena na predajni: 23,88 €
+
Výrobca: Tamiya
Kód tovaru: 79761062

Popis produktu

De Havilland Mosquito bol britské viacúčelové bojové lietadlo, ktoré od začiatku svojho nasadenia v roku 1941 predstavovalo tvrdý oriešok pre stíhače Luftwaffe, ktorým väčšinou unikal vďaka svojej vysokej rýchlosti. Bol používaný ako ľahký bombardér, nočný stíhač aj prieskumné lietadlo. Jednalo sa o geniálne konštrukčne vyriešený stroj, vyrobený takmer výlučne z dreva.

V roku 1930, kedy projektové práce na Mosquito začali, bol kov veľmi obľúbeným a hojne používaným konštrukčným materiálom. Konštruktéri však predpokladali, že kovy sa počas vojnového konfliktu môžu stať nedostatkovým artiklom, a navyše stále platilo, že drevená konštrukcia bude oproti tej kovovej ľahšia. Mosquito bol pôvodne navrhnutý ako bombardér bez hlavňovej výzbroje, nakoniec však vznikol celý rad rôznych verzií.

Variant FB Mk.VI debutoval na jar roku 1943. Stíhací bombardér disponoval mohutnou výzbrojou tvorenou štyrmi guľometmi kalibru 7,7 mm a štyrmi kanónmi kalibru 20 mm uloženými v spodnej časti trupu. Ďalej mohlo lietadlo niesť 4 bomby s hmotnosťou 500 libier. Vysoká maximálna rýchlosť Mosquito umožňovala nasadiť ho v celom rad náročných misií, vrátane náletov na najdôležitejšie ciele v Nemecku. Má sa za to, že až do príchodu stíhačky Messerschmitt Me 262 nemala nemecká Luftwaffe na Mosquito adekvátnu odpoveď.

Špecifikácia modelu:

  • mierka: 1:48,
  • rozpätie: 344 mm,
  • dĺžka: 264 mm,
  • počet obtlačkových verzií: 3.

Nutné dokúpiť:

  • farby (na dopyt),
  • lepidlo na plastikové modely,
  • riedidlo,
  • štetce.

Otázka k produktu: 1:48 De Havilland Mosquito FB Mk.VI/NF Mk.II

Kód tovaru: 79761062

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.