Odoslať stránku na e-mail:
1:72 IL-2

Vážení zákazníci, vybavovanie objednávok opäť pokračuje v štandardnom režime - vaše zásielky sú už odosielané z našej centrály v Prahe a doručované priamo na vašu adresu, bez možnosti osobného odberu na Slovensku. Prajeme vám príjemné nakupovanie. Team Pecka Modelár

1:72 IL-2

Náhľad produktu - 1:72 IL-2

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

OC Albert 1 ks
Aktuálna cena: 6,42 €
Pôvodná cena: 6,75 €
+
Výrobca: Směr
Kód tovaru: 1210865

Popis produktu

Plastikový model lietadla z II. sv. vojny je spracovaný v mierke 1:72. Je vhodný aj pre menej skúsených modelárov.

Lietadlo Il-2 vzniklo na základe požiadaviek sovietskych vzdušných síl na lietadlo pre spoluprácu s pozemnými silami. Vývoj tohto typu začal v druhej polovici 30. rokov 20. storočia z iniciatívy konštruktéra Sergeja V. Iľjušina.
Il-2 v prvých rokoch vojny nebol úspešný, čo sa dalo zdôvodniť nielen absenciou aktívnej obrany chrániacej lietadlo pri napadnutí zozadu, ale najmä neslávnou vycvičenosťou posádok a zlou bojovou taktikou. Aj napriek pomerne veľkým stratám bola jeho výzbroj impozantná a Nemci aj ich spojenci mali z tohto letúna obavy. Od začiatku roku 1943 sa situácia začala výrazne meniť v prospech Sovietov. Na front prúdili Sturmoviky, ktoré mali už zadného strelca, formácie týchto bojových strojov začali chrániť v ďaleko väčšej miere stíhacie lietadlá (či sovietskej či zahraničnej výroby), ktorých počet rýchlo narastal. Iljušiny Il-2 používali taktiku "vytvorenia kruhu," pri ktorej spravidla útočilo aj navzájom sa krylo osem týchto lietadiel v bojovej zostave. Vďaka protitankovým kanónom, bombám, raketám aj kumulatívnym PTABom, ktorými boli Il-2 vyzbrojené, dosahovala Červená armáda výrazných úspechov pri ničení techniky, komunikácií, opevnení i živej sily nepriateľa. Lietadlami Il-2 bola vyzbrojená aj 1. československá zmiešaná letecká divízia v ZSSR, po ukončení 2. svetovej vojny slúžili lietadlá aj v Československej armáde (známej tiež pod prezývku "kombajn", kvôli charakteristickému zvuku motora).

Rozpätie modelu: 203mm
Dĺžka modelu: 161mm
Počet dielov: 126
 
Mierka: 1:72
Počet kamufláží: 2
Počet dielov: 84
Obtiažnosť: nízka

Nutné dokúpiť:
Farby HUMBROL: 34 64 65 + 64
Lepidlo na plastikové modely
Riedidlo
Štetce

Dotaz na produkt: 1:72 IL-2

Kód tovaru: 1210865

Text dotazu

Vyhlasujem, že v súlade so zákonom č. 122/2013 Zb. o ochrane osobných údajov súhlasím so spracovaním všetkých mojich osobných údajov uvedených v tomto formulári, ktoré týmto poskytujem iba spoločnosti PECKA MODELÁR s.r.o. za účelom využitia pre marketingové spracovanie a zasielanie informácií a ponúk spoločnosti.

Získajte dopravu zadarmo

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2019. Všetky práva vyhradené.

Prihláste sa k odberu NEWSLETTERU a využite zľavu 5 EUR na prvý nákup *

PRIHLÁSTE SA K NÁM!
- zúčastnite sa uzavretých akcií len pre členov
- budete o akciách vedieť ako prvý
- dostávajte PECKA NOVINKY
* Zľavový kupón je možné uplatniť na nákup nezľavneného tovaru v minimálnej hodnote 70 EUR. Kupón nie je možné spojiť s inou zľavou. Prihlásením k odberu NEWSLETTERU súhlasíte so zasielaním informácií elektronickou formou od prevádzkovateľa internetových stránok.
Viac nezobrazovať