1:10 Traxxas C8 Stingray RTR (čierna)

Produkt už nie je možné objednať

Je nám ľúto, ale predaj produktu už skončil. Prehliadnite si podobné predávané produkty v kategórii:

Cestné a rally

Výrobca: Traxxas
Kód tovaru: TRA93054-4-BLK
EAN: 020334930910

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.
#Chcete dostat upozornění ve chvíli, kdy produkt bude k dispozici? Stačí vyplnit formulář a náš hlídací pes Vám dá vědět.

Poslať otázku Strážiť dostupnosť
 • Popis produktu

 • Technické informácie

Popis produktu

Traxxas - 1:10 Traxxas C8 Stingray RTR (čierna) - TRA93054-4-BLK

Autenticky spracovaný, licencovaný RC model auta Traxxas C8 Stingray RTR v mierke 1:10. Nové, väčšie a vylepšené šasi 4-Tec 3.0 s kolesami v prevedení čierny chróm. Rýchle upnutie karosérie bez sponiek. Dokonalé jazdné vlastnosti s pohonom 4×4 i pri maximálnej rýchlosti 50 km/h.

Model auta na diaľkové ovládanie Traxxas C8 Chevrolet Corvette Stingray vás ohromí detailným spracovaním licencovanej karosérie, ktorá je takmer na nerozoznanie od skutočného auta. Všetky prvky karosérie boli presne spracované podľa predlohy. Úžasný vzhľad dopĺňajú kolesá s imitáciou brzdových kotúčov a pretekárskych červených strmeňov. Novo karoséria obsahuje západkový systém pre rýchle upnutie bez sponiek.

Tretia generácia toho on-road podvozka 4-Tec prichádza s dlhším rázvorom a širším rozchodom pre lepšiu stabilitu a ovládanie. Vďaka celkovo väčším proporciám a kolesám tak Traxxas C8 Stingray prejde ľahšie nerovnosti. Pohon 4WD zaisťuje jednosmerný motor s regulátorom, vďaka čomu dosiahnete maximálnu rýchlosť až 50 km/h.

Vlastnosti:

 • licencovaná karoséria Chevrolet Corvette C8 Stingray;
 • nové, zväčšené šasi nenáročné na údržbu, jednoduchá ale účelná konštrukcia Traxxas;
 • vodoodolná elektronika modelu, prijímač je umiestnený v utesnenej krabičke;
 • nastaviteľné tlmiče, servo-saver a rozchod kolies;
 • špeciálna driftovacia geometria podvozka - stačí preskrutkovať tiahla riadenia;
 • karoséria je pripravená pre inštaláciu LED osvetlenia;
 • široké možnosti tuningu - v ponuke máme hŕbu hliníkových dielov;
 • model je pripravený pre upgrade na striedavý pohon.

Šasi 4-Tec 3.0

Podvozok Traxxas 4-Tec 3.0 je tvorený priestorovým kompozitným výliskom (nylon plnený sklenými vláknami), ktorý je ľahký a zároveň tuhý a pevný. Všetko bolo podriadené dosiahnutiu čo najnižšej polohy ťažiska. Pre zjednodušenie údržby je šasi riešené ako modulárne. Ľahko možno oddeliť prednú, centrálnu a zadnú časť modelu. Nové šasi oproti predchádzajúcej verzii povyrástlo o 15%, väčšia dĺžka aj šírka modelu spolu s väčšími kolesami a náhonom 4×4 prispieva k perfektnej ovládateľnosti.

Náhon 4×4

Výborné jazdné vlastnosti modelu umožňuje pohon všetkých kolies. Krútiaci moment je prenášaný od motora cez stredový hnací hriadeľ, diferenciály a poloosi až ku kolesám. Všetky hriadeľ sú uložené v ložiskách.

Olejové tlmiče

Podvozok 4-Tec 3.0 účinne prekonáva nerovnosti pomocou olejových tlmičov s exkluzívnymi X-krúžkami, ktoré skvele tesní. Tlmiče sú nastaviteľné, predpätie pružín možné zmeniť pomocou podložiek, tuhosť môžete upraviť zmenou viskozity oleja v tlmiči.

Možnosť zväčšenia uhla zatáčania predných kolies, obmedzenie vertikálneho pohybu ramien

Traxxas pamätal aj na tých, ktorí radi driftujú. Pre driftovanie je dôležité, aby bol rozsah zatáčania predných kolies čo možno najväčší. Preto je zavesenie predných kolies podvozka 4-Tec 2.0 koncipované tak, že jednoduchou úpravou môžete zväčšiť uhol zatáčania. Obmedziť možno i vertikálny pohyb ramien, a to pomocou nastavovacej skrutky M4. To vám umožní rýchlejšie prechádzať zákruty a zlepšiť jazdné vlastnosti pri driftovanie.

Nastaviteľný servo-saver

Integrovaný servo-saver nielen bezpečne ochráni servo pred nárazmi, ale tiež umožňuje jednoduché nastavenie tuhosti maticou, podľa vašich požiadaviek či podmienok na trati

Predný a zadný diferenciál

Ideálna distribúcia výkonu je zaistená pomocou predného a zadného diferenciálu. Svornosť diferenciálu možno meniť výmenou oleja s inou viskozitou (za hustejšie alebo redšie).

Pevná medzizubová vôľa

Presné nastavenie medzizubovej vôľa je hračka. Lôžka motora obsahuje montážne otvory, ktoré sú priradené pastorkom s konkrétnym počtom zubov, čím je dané presné nastavenie medzizubovej vôle.

Maketová kolesá s kotúčovými brzdami

Model je vybavený novými, väčšími kolesami 2,1", ktoré sú exkluzívne v prevedení čierny chróm. Na 5-lúčových kolesách s 12 mm unášačom sú obuté on-road vysoko priľnavé pneumatiky. Modelu na autentickosti pridávajú detailne spracované brzdy, ktoré obsahujú imitácie kotúčov so strmeňmi.

Západkové upínanie karosérie

Nový systém upínania karosérie pomocou zobáčikov zo spodnej strany umožňuje bleskovú montáž a demontáž karosérie. S nový západkovým systémom bude demontáž karosérie a výmena pohonného akumulátora hračkou.

Autenticky spracovaná karoséria

Každý detail auta Traxxas Stingray je presne zachytený a spracovaný podľa skutočného vozidla. Licencovaná karoséria obsahuje okrem presne tvarovaného predku a zadku tiež zadné priehľadné veko kufra s maketou 16-ventilového 8-valcového motora.

Servo

Digitálne servo Traxxas 2075 s nylonovými prevodmi je vodoodolné a obsahuje jednosmerný motor. Pre maximálnu odolnosť voči vode je krabička serva a výstupný tisíchran osadený tesnením. Dve guľkové ložiská poskytujú veľmi hladký chod.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osadený modifikovaným jednosmerným motorom Titan radu 550 12T. Motor má o 30% vyšší výkon ako konvenčné motory triedy 540. Rotor v zadnej časti motora obsahuje vrtuľku, ktoré vháňa vzduch do motora a účinne ho ochladzuje.

Elektronický regulátor Traxxas XL 5

Vodoodolný elektronický regulátor Traxxas XL-5 s tromi jazdnými režimami, podporou vysokokapacitných LiPo akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50%. Vďaka tomu sa môžu začínajúci vodiči alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na plnú silu auta. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý vnútorný odpor sú devízou tohto regulátora.

Režimy regulátora XL 5:

 • Šport: Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race: Režim vhodný pre pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50%, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50%.

Prijímač TQ

3-kanálový prijímač Traxxas TQ 2.4GHz zaisťuje bezpečné riadenie bez výpadkov. Ľahké spárovanie jedným tlačidlom. Indikácia stavu pomocou LED diódy.

RC súprava Traxxas TQ

Model je riadený dvojkanálovou proporcionálnou volantovou RC vysielačkou Traxxas TQ, ktoré pracuje v pásme 2,4 GHz. Tým je zaručená prevádzka bez rušenia. Vysielač je napájaný iba 4 článkami typu AA. Na vysielači je otočný gombík, ktorým sa trimuje riadenie kolies (aby model jazdil rovno, ak je volant v stredovej pozícii). Indikácia stavu batérií je zaistená LED diódou. Na vysielači možno nastaviť reverz na kanáli plynu a riadenia (ak by ste chceli vysielač použiť pre riadenie iných modelov).

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta Traxxas 4-Tec 3.0 C8 Stingray s nainštalovanými komponentami v podobe jednosmerného motora Titan 550 12T, jednosmerného regulátora otáčok XL5 LVD, serva riadenia Traxxas 2075 a 3-kanálového prijímača Traxxas TQ 2,4GHz. V balení ďalej nájdete 2-kanálový vysielač Traxxas TQ 2.4GHz, podložky pod pružiny tlmičov, piesty, imbusové kľúče 1,5 mm a 2,0 mm; krížový kľúč, pastorok, návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Nutné dokúpiť

Pre sprevádzkovanie modelu sú potrebné 4 články typu AA (tužkové batérie) pre napájanie vysielača, pohonný akumulátor 2S 7,4 V s kapacitou 5000 mAh osadený silovým konektorom Traxxas iD a vhodný nabíjač.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta potrebujete lepidlo na pneumatiky, silikónový olej do tlmičov a sadu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame napr. cenovo dostupnú sadu náradia pre autá.

Lepidlom na pneumatiky sa pätky plášťa lepia k ráfiku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma či nylon s tým, že aj po zatvrdnutí zostáva lepený spoj pružný. Nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - to po zatvrdnutí nie je pružné, a okolo ráfika by na pneumatike postupne vznikali praskliny. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Peckalep Gummi, viď doporučené príslušenstvo.

Pre bežnú údržbu treba lepidlo na skrutky (napr. obj.č.: KAV9971.CZ). Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, červík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja pod piestnicou tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas alebo Medial, viď odporúčané príslušenstvo.

Videá

Technické informácie

Typ On-road
Šasi Plastové
Mierka 1:10
Dĺžka 492 mm
Šírka 204 mm, 227 mm vrátane spätných zrkadiel
Výška 130 mm
Rázvor 288 mm
Svetlá výška podvozka 9 mm
Priestor pre batérie 158×46×23/26 mm
Hmotnosť 1780 g
Náhon 4WD
Motor Jednosmerný Titan 12T 550
Doba jazdy 25–30 minút na LiPo akumulátor Traxxas 7,4 V 5000 mAh
Maximálna rýchlosť 50 km/h

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

212 položiek

Taška Traxxas 30x30x75cm (pre TRX-4, Slash a obdobné)

akčná cena
-8%
Taška Traxxas 30x30x75cm (pre TRX-4, Slash a obdobné)
Špeciálne vyvinutá športová taška na bezpečnú prepravu RC modelov áut a potrebného príslušenstva. Veľké polstrované hlavné vrecko pre model, bočné menšie vrecká sú navrhnuté pre vysielač, náradie, batérie a ďalšie vybavenie. Odolná tkanina, polstrované popruhy. Rozmery 30x30x75cm.
TRA9917 -8% 122,34 € 112,55 €
Na sklade
Kúpiť
Utorok 16.07. v predajni Nademlejnská Streda 17.07. môže byť u Vás

Táto webová stránka používa cookies

S cieľom zlepšiť naše služby používame na tejto webovej stránke súbory cookies. Viac informácií nájdete v Podmienkach používania webovej stránky.

Funkčné cookies Tieto cookies sú nevyhnutné pre správne fungovanie webovej stránky a preto ich nie je možné vypnúť.
Analytické cookies Analytické cookies nám pomáhajú sledovať a analyzovať spôsob v systéme Google Analytics 4, akým návštevníci interagujú s našou stránkou. Tieto informácie nám umožňujú vylepšovať obsah a poskytovať lepší užívateľský zážitok.
Marketingové cookies Čítanie a zapisovanie cookies na marketingové účely pre reklamné systémy ako je napr. Google Ads či Sklik. Tieto cookies nám umožňujú sledovať správanie používateľov a merať výkon webu a efektivitu našich reklamných kampaní.
Personalizovaná reklama Remarketingové cookies nám umožňujú prezentovať vám personalizovanú reklamu na základe vašich predchádzajúcich interakcií s našou stránkou v systémoch ako je Google Ads, Sklik.
Využitie osobných dát Touto voľbou nastavíte súhlas s odosielaním a spracovaním vašich osobných údajov spoločnosti Google na účely zacielenia a vyhodnocovania online reklamy a cieleného marketingu.