1:10 Traxxas Ford Mustang RTR (oranžová)

-6%zľava
Cena v e-shope s DPH: 285,58 €
Zľava -6 %
Cena na predajni: 303,81 €
Na sklade 1 ks
Kúpiť
Kúpiť
MÔŽETE MAŤ IHNEĎ NA PREDAJNI:
OC Šestka 1 ks
Pondelok 25.09. môže byť u Vás
Výrobca: Traxxas
Kód tovaru: TRA83044-4-ORNG
výpredaj

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
 • Popis produktu

 • Technické informácie

Popis produktu

Legendárna americká ikona Ford Mustang radu GT ako RC model auta na diaľkové ovládanie na podvozku Traxxas 4-Tec 2.0. Pohon všetkých kolies, vodeodolná elektronika a v základe rýchlosť cez 48 km/h. Pre zjednodušenie údržby je šasi modulárnej stavby. Ľahko možno oddeliť prednú, centrálnu a zadnú časť modelu.

Vlastnosti:

 • licencovaná karoséria Ford Mustang GT;
 • šasi je nenáročné na údržbu, jednoduchá ale účelná konštrukcia Traxxas;
 • vodeodolná elektronika modelu, prijímač je umiestnený v utesnenej krabičke;
 • nastaviteľné tlmiče, servo-saver a rozchod kolies;
 • špeciálna driftovacia geometria podvozka, stačí prenastaviť tiahla riadenia;
 • možnosť inštalácie celej škály striedavých motorov pre dosiahnutie vyššej rýchlosti;
 • karosérie je pripravená pre inštaláciu LED osvetlenia;
 • široké možnosti tuningu, v ponuke je hŕba hliníkových dielov;
 • model je pripravený pre upgrade na striedavý pohon.

Popis podvozka Traxxas 4-Tec 2.0

Podvozok Traxxas 4-Tec 2.0 je tvorený priestorovým kompozitným výliskom (nylon plnený sklenými vláknami), ktorý je ľahký a zároveň tuhý. Všetko bolo podriadené získaniu čo najnižšej polohy ťažiska. Pohon náprav už nie je riešený problematickými remienkami, ale pomocou centrálneho hriadeľa. Model je dodávaný s jednosmerným motorom Titan 12T a regulátorom otáčok XL-5. Uchytenie motora a regulátora umožňuje použitie striedavých Castle Creations.

Nastaviteľné držiaky karosérie

Traxxas pamätal na to, že každá karoséria má špecifické tvary, a teda aj iné miesta pre optimálne upevnenie. Preto sú na podvozku Traxxas 4-Tec 2.0 použité nastaviteľné držiaky karosérie, takže vašu karosériu môžete upevniť v tom najvhodnejšom mieste. Umiestnenie on-road karosérie, napr. od Killerbody, nebude robiť žiadny problém!

Možnosť zväčšenia uhla zatáčania predných kolies, obmedzenie vertikálneho pohybu ramien

Traxxas pamätal aj na tých, ktorí radi driftujú. Pre driftovanie je dôležité, aby bol rozsah zatáčania predných kolies čo možno najväčší. Preto je zavesenie predných kolies podvozka 4-Tec 2.0 riešený tak, že jednoduchou úpravou môžete zväčšiť uhol zatáčania.

Ďalej možno obmedziť vertikálny pohyb ramien. Pomocou červíka M4 (obj.č.: TRA4897), zaskrutkovaného do ramena, je obmedzený vertikálny pohyb ramena. To vám umožní rýchlejšie prechádzať zákruty a zlepšiť jazdné vlastnosti pri driftovaní.

Jednoduchá výmena batérie

Používate NiMH batérie s výškou 23 mm a LiPo akumulátory s výškou 25 mm? Pre podvozok TRX žiadny problém. Samotné otočenie držiaka zaistí pevné upevnenie batérie výšky 23 mm aj 25 mm. Držiak batérie sa navyše neupevňuje sponou, ale plastovým klipom z bočnej strany.

Elektronický regulátor Traxxas XL 5

Vodeodolný elektronický regulátor Traxxas XL-5 s tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje plný plyn na úroveň 50%. Vďaka tomu sa môžu začínajúci jazdci alebo deti postupne zoznámiť s vlastnosťami modelu a pripraviť sa na jeho maximálny výkon. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a neuveriteľne malý vnútorný odpor sú devízou tohto regulátora.

Režimy regulátora XL 5:

 • Sport - Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race - Režim vhodný pre pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training - Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50%, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50%.

Výkonný motor Titan 12T

Model poháňa modifikovaný jednosmerný motor radu 550 Titan s 12 závitmi na rotore. Motor má o 30% vyšší výkon ako konvenčné motory radu 540. Pohonná jednotka je osadená ventilátorom zaisťujúcim chladenie.

RC súprava Traxxas TQ

Model je riadený dvojkanálovou proporcionálnou volantovou RC súpravou pracujúcou v pásme 2,4 GHz. Vysielač je napájaný iba 4 článkami typu AA (tužková batéria). Voliteľne možno použiť aj nabíjacie NiMH akumulátory.

Na vysielači je otočný gombík, ktorým sa trimuje riadenie kolies (aby model šiel rovno, ak je volant v stredovej pozícii). Stav batérií vo vysielači je indikovaná LED diódou. Na vysielači možno nastaviť reverz na kanáli plynu a riadenia (ak by ste chceli vysielač použiť pre riadenie iných modelov).

Obsah balenia

Balenie obsahuje kompletne zostavený RC model auta Traxxas 4-Tec 2.0 Ford Mustang GT s nainštalovaným motorom Titan 12T, regulátorom otáčok XL-5, servom riadenia 2075 a prijímačom TQ. Súčasťou balenia je tiež dvojkanálová RC súprava Traxxas TQ, podložky pod pružiny tlmičov, arch samolepiek, základná sada náradia a podrobný návod na použitie v angličtine a češtine.

Nutné dokúpiť

Pre sprevádzkovanie modelu budete potrebovať 4 články typu AA (tužková batéria) do vysielača, ďalej pohonný akumulátor do auta a vhodný nabíjač. Akumulátory a nabíjač sú uvedené nižšie v sekcii Náhradné diely a súvisiace produkty.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta potrebujete lepidlo na pneumatiky a silikónový olej do tlmičov a sadu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre autá.

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma či nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike! Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corally Tire Fix, viď odporúčané príslušenstvo.

Pre bežnú údržbu je potrebné lepidlo na skrutky (obj.č.: FS-G06/10). Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, červík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja pod piestnicou tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo tesnenie je nevyhovujúce, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas, viď odporúčané príslušenstvo.

Videá

Technické informácie

Typ On-road
Mierka 1:10
Dĺžka 448 mm
Šírka 200 mm
Rázvor 256 mm
Servo Traxxas 2056
Svetlá výška podvozka 9 mm
Hmotnosť 1450 g (bez akumulátora)
Náhon 4WD
RC súprava Traxxas TQ
Motor Traxxas Titan 12T
Doba jazdy 25–30 minút (s LiPo akumulátorom Traxxas 7,4 V 5000 mAh)
Max. rýchlosť 50 km/h

K stiahnutiu

Manuál

Manuál

0 B

Náhradné diely a súvisiace produkty

264 položiek