Odoslať stránku na e-mail:
1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnica)

1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnica)

Náhľad produktu - 1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnica)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 316,04 €
Cena na predajni: 325,45 €
+
Výrobca: Traxxas
Kód tovaru: TRA67014-4

Popis produktu

Nezostavený RC model auta Traxxas Stampede 4WD s čírou karosériou, elektronikou - jednosmerný regulátor XL-5, motor Titan 12T, servo riadenie a RC súprava TQ 2.4GHz. Vrtký model s náhonom na všetky štyri kolesá "preletí" každým terénom. Podrobný obrázkový manuál vas bezpečne prevedie celou stavbou!

Model má veľkú svetlu výšku pre dobrú priechodnosť terénom. O tlmenie nárazov sa postarajú olejové tlmiče s dlhým zdvihom. Pohon na všetky štyri kolesá je realizovaný prostredníctvom nastaviteľnej trecej spojky, stredového hriadeľa a samozrejme predného a zadného diferenciálu s kovovými prevodmi.

vlastnosti:

 • stavebné diely sú starostlivo prichystané a zabalené;
 • maximálna rýchlosť auta až 45 km/h;
 • pohon výkonným jednosmerným motorom Titan 550 12T, náhon 4WD;
 • vodeodolný regulátor otáčok a servo riadenie;
 • svetlá výška 100 mm;
 • olejové tlmiče s dlhým zdvihom;
 • diferenciály s kovovými prevodmi;
 • vodeodolná krabička prijímača;
 • nastaviteľná trecia spojka;
 • riadenie s integrovaným servosaverom;
 • číra, nenafarbená karoséria.

Modulárna konštrukcia šasi

Šasi modelu je postavené na modulárnej platforme, čo zjednodušuje prístup ku všetkým komponentom a uľahčuje servis. Po povolení piatich skrutiek môžete vysunúť celú prednú časť. Zadná časť je tiež priskrutkovaná, a to iba štyrmi skrutkami.

Krabička prijímača

Krabička prijímača je vybavená tesniacim O-krúžkom, takže elektronika je spoľahlivo chránená pred striekajúcou vodou a odletujúcim bahnom...

Kolesá a pneumatiky

Chrómové lúčové kolesá udržia pneumatiky bezpečne na ráfiku vďaka špeciálnemu lemu. Pneumatiky Chevron Maxx s mäkkou zmesou poskytujú maximálnu trakciu v teréne, na tvrdých povrchoch umožnia primerané skĺznutie.

Olejové tlmiče

Olejové tlmiče Ultra Shock s dlhým zdvihom sú navrhnuté pre spoľahlivé absorbovanie všetkých nárazov. Dvojité tesniace X-krúžky zaisťujú plynulý chod bez úniku oleja. Vlastnosti tlmičov možno meniť predpätím pružín, ich výmenou za iné alebo zmenou viskozity použitého oleja.

Predný a zadný diferenciál

Distribúciu výkonu medzi všetky kolesá obstaráva predný a zadný diferenciál. Hriadele diferenciálov sú uložené v ložiskách a prevody sú kovové. Diferenciály možné naplniť olejmi s rôznou viskozitou, čím môžete ovplyvniť ich svornosť.

Precízne riadenie

Mechanika zatáčania predných kolies je realizovaná prostredníctvom systému Dula-Bell-Crank. V riadení je integrovaný servosaver pohlcujúci nárazy a chrániaci servo proti preťaženiu.

Trecia spojka

Ochranu celého pohonného ústrojenstva proti rázom pri akcelerácii zaisťuje trecia spojka. Spojku s trecou doskou a lamelami možné jednoducho nastaviť pomocou matice tak, aby bol rozjazd plynulý, vrtký a zároveň boli všetky komponenty chránené proti silnému záberu motora.

Elektronický regulátor Traxxas XL-5

Vodeodolný elektronický regulátor Traxxas XL-5 disponuje tromi jazdnými režimami, podporou moderných vysokokapacitných LiPo akumulátorov a jednoduchým ovládaním tlačidlom EZ-Set. Regulátor XL-5 je vybavený tréningovým režimom, ktorý obmedzuje maximálny výkon motora na úroveň 50%. Vďaka tomu sa môžu začínajúci jazdci alebo deti bezpečne zoznámiť s vlastnosťami modelu. Tepelná ochrana, pozlátené konektory a nízka hodnota vnútorného odporu sú devízou tohto regulátora. Regulátor XL 5 ponúka nasledujúce jazdné režimy:

 • Šport: Predvolený režim, je možná jazda vpred, brzdenie a jazda vzad.
 • Race: Režim vhodný pre pretekanie. Je možná jazda vpred a brzda; spiatočka nie je k dispozícii.
 • Training: Režim vhodný pre deti alebo začínajúcich jazdcov. Je možná jazda vpred s obmedzením výkonu na 50%, brzda a jazda vzad opäť s obmedzením výkonu na 50%.

Výkonný motor Titan 12T

Model auta je osadený modifikovaným jednosmerným motorom radu 550 Titan. Tento 12-závitový motor má o 30% vyšší výkon ako konvenčné motory 540. Motor je osadený ventilátorom pre zaistenie optimálneho chladenia.

RC súprava Traxxas TQ

Model je riadený dvojkanálovou proporcionálnou volantovou RC súpravou pracujúcou v pásme 2,4 GHz, čím je zaistený spoľahlivý prenos signálu bez nežiaduceho rušenia. Vysielač je napájaný 4 batériami typu AA, voliteľne môžete použiť aj nabíjacie NiMH akumulátory.

Na vysielači sa nachádza otočný gombík, ktorým možno trimovať riadenie kolies tak, aby pri volante v neutrálnej polohe model išiel priamo. Stav batérií vo vysielači je indikovaná LED diódou. K dispozícii je reverz kanála plynu a riadenia. Táto funkcia sa hodí v prípade, kedy budete chcieť vysielač použiť pre riadenie iných modelov.

Obsah balenia

Balenie obsahuje diely pre stavbu RC modelu auta Traxxas Stampede 4WD v mierke 1:10, číru karosériu, jednosmerný regulátor otáčok XL-5, motor Titan 12T, servo riadenia a RC súpravu TQ 2.4GHz. Samozrejmosťou je podrobný obrázkový stavebný návod.

Nutné dokúpiť

Ku sprevádzkovaniu modelu budete potrebovať 4 batérie typu AA batérie pre napájanie vysielača, pohonný akumulátor a vhodný nabíjač. Karosériu treba nalakovať farbou na lexanové karosérie.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Pre bežnú prevádzku RC auta potrebujete lepidlo na pneumatiky, silikónový olej do tlmičov a sadu imbusových skrutkovačov. Z nášho sortimentu odporúčame cenovo dostupnú sadu náradia pre autá.

Lepidlom na pneumatiky sa pätky plášťa lepia k ráfiku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená! Ak pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma či nylon s tým, že aj po zatvrdnutí zostáva lepený spoj pružný. Nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - to po zatvrdnutí nie je pružné, a okolo ráfika by na pneumatike postupne vznikali praskliny. Z našej ponuky odporúčame lepidlo Corally Tire Fix, viď doporučené príslušenstvo.

Pre bežnú údržbu treba lepidlo na skrutky (obj.č.: FS-G06/10). Skrutky zaskrutkované v kovovom materiáli (napr. skrutky v motore, červík v pastorku) musia byť proti povoleniu týmto lepidlom zaistené.

Občas je potrebné dopĺňať silikónový olej do tlmičov. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja pod piestnicou tlmiča. V prípade, že povrch piestnic tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby. Z našej ponuky silikónových olejov odporúčame silikónové oleje TLR, Traxxas alebo Medial, viď odporúčané príslušenstvo.

Technické informácie

Typ Monster Truck
Mierka 1:10
Dĺžka 397 mm
Šírka 340 mm
Rázvor 275 mm
Svetlá výška podvozka 75 mm
Náhon 4WD
Kolesá Chrómové 2,8"
Pneumatiky Chevron Maxx 2,8"
Regulátor XL-5
Motor Jednosmerný Titan 12T
RC súprava TQ 2.4GHz

K stiahnutiu

Videá

Otázka k produktu: 1:10 Traxxas Stampede 4WD TQ (stavebnica)

Kód tovaru: TRA67014-4

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.