1:18 Traxxas TRX-4M Chevrolet K10 1979 RTR (červená)

-10%zľava
Cena v e-shope s DPH: 201,26 €
Zľava -10 %
Cena na predajni: 223,63 €
Na sklade 1 ks
Kúpiť
Kúpiť
MÔŽETE MAŤ IHNEĎ NA PREDAJNI:
Karolíny Světlé 1 ks
Streda 26.06. môže byť u Vás
Výrobca: Traxxas
Kód tovaru: TRA97064-1-RED
EAN: 020334012395
akčná cena

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
 • Popis produktu

 • Technické informácie

Popis produktu

Traxxas - 1:18 Traxxas TRX-4M Chevrolet K10 1979 RTR (červená) - TRA97064-1-RED

RC model auta Traxxas TRX-4M Chevrolet K10 1979 v edícii High Trail s vyššou svetlou výškou, väčšími kolesami, úžasnou všestrannosťou a schopnosťami. Kovový podvozok, štvorbodové zavesenie, olejové tlmiče, uhol zatáčania 45°, bezsponková karoséria, predné LED svetlomety. Akumulátor 2S LiPo, USB nabíjač a vysielač sú súčasťou balenia!

Zažite veľkú zábavu s menším RC modelom auta Traxxas TRX-4M Chevrolet K10 1979, ktorý sa pohodlne zmestí do batohu a užijete si s ním veľa zábavy, či už doma, na dvore alebo v teréne. Model je vo verzii High Trail Edition a má továrensky inštalovanú sadu pre vyššiu svetlú výšku, ktorú dopĺňajú väčšie pneumatiky, pre ešte lepšie terénne schopnosti.

Špičkovo vybavený model v kompaktnom meradle 1:18 si zachováva výborné jazdné vlastnosti väčších modelov 1:10. S pohonom 4×4 a detailnou licencovanou karosériou prekonáte všetky prekážky hravo a štýlovo. Všetko potrebné je obsahom balenia, a to vrátane USB nabíjača a akumulátora LiPo 7,4 V 750 mAh s dobou jazdy až 60 minút.

Predĺžený podvozok TRX-4M eliminuje všetky nedostatky malých modelov a vyráža na trať plne vybavený s kovovým rámom podvozka, štvorbodovým zavesením, olejovými tlmičmi, uhlom zatáčania 45°, ešte vyššou svetlou výškou, výkonom a odolnosťou Traxxas. Ako pri ostatných modeloch je k dispozícii široká paleta príslušenstva, tuningových dielov a kompletné náhradné diely.

Licencovaná karoséria je spracovaná do najmenších detailov až s maketovou presnosťou vrátane chrómovaných prvkov a ochranného rámu korby. Či už na trati alebo vystavený na poličke bude model vždy vyzerať úžasne.

Najnovšia inovácia v podobe bezsponkovej karosérie je obsiahnutá aj tu. Demontáž karosérie pomocou skrytého zobáčika je otázka okamihu. Pre večerné vychádzky je v predných svetlometoch inštalované LED osvetlenie.

Pre model bola vyvinutá nová riadiaca jednotka ECM-2.5 a výkonný jednosmerný motor 180 87T. Do jednotky sú integrované všetky prednosti modelov TRX ako vodoodolné prevedenie, výber z troch jazdných režimov alebo možnosť inštalácie osvetlenia Pro Scale (predáva sa samostatne) s realistickými funkciami svetiel.

Vlastnosti RC modelu:

 • inštalovaná sada Long Arm Ligt Kit pre vyššiu svetlú výšku o 35 %;
 • väčšie pneumatiky 2,4" Mickey Thompson Baja Pro XS;
 • predĺžené šasi a rázvor;
 • model je kompletne zostavený a pripravený na jazdu;
 • licencovaná detailne prevedená karoséria Chevrolet K10 1979 z ABS;
 • chrómované komponenty karosérie, vrátane ochranného rámu korby;
 • bezsponkové upínanie karosérie;
 • predné svetlomety s LED;
 • kovové profily podvozka;
 • štvorbodové zavesenie náprav;
 • náhon 4×4, pevný diferenciál, rovnobežné CV kĺby;
 • zatáčanie predných kolies 45° na obe strany;
 • olejové tlmiče GTM;
 • 1" chrómované disky s terénnymi pneumatikami, hex 7 mm;
 • výkonný jednosmerný motor 180 87T;
 • riadiaca jednotka s tromi jazdnými režimami, precízny vysielač TQ;
 • výkonné servo riadenia s kovovým hlavným kolesom;
 • batérie a USB nabíjač;
 • vodoodolná elektronika;
 • doba jazdy až 60 min.

Vyššia svetlá výška

Továrni inštalovaná sada TRX-4M Long Arm Lift kit zvyšuje svetlú výšku o 35% pre lepšiu priechodnosť terénom. Inštalované je o 18 mm dlhšie šasi s predĺženým rázvorom na 162 mm, čo zaisťuje autentické proporcie a vyššiu stabilitu.

Väčšie pneumatiky

Pneumatiky Mickey Thompson Baja Pro XS s priemerom 2,4" sú o 4,9 mm väčšie ako štandardné pneumatiky na TRX-4M.

Karoséria s LED svetlometmi

Detailne prepracovaná karoséria s čírymi oknami, chrómovými prvkami a ochranným rámom korby je vybavená LED osvetlením predných svetlometov. Model je ďalej nachystaný pre montáž Pro Scale osvetlenia (predáva sa samostatne). Zachovaný je bezsponkový systém uchytenia karosérie.

Predĺžený kovový rám podvozka

Predĺžený podvozok s dlhším rázvorom tvoria dva oceľové profily v tvare C spojené plastovými priečnikmi, tým je zaistená tuhá konštrukcia minimalizujúca krútenie. Ťažšie komponenty, ako je batéria a motor sú uložené na dne podvozka pre zachovanie nízkeho ťažiska. Použité sú nižšie veže tlmičov a lôžko riadiacej jednotky pre inštaláciu karosérie typu pick-up.

Nižšie veže tlmičov

Model s inštalovanou sadou Long Arm Lift Kit obsahuje nižšie veže tlmičov, čím je zvýšená svetlá výška podvozka. Lože riadiacej jednotky je znížené, aby mohla byť použitá karoséria typu pick-up.

Zavesenie pre Trial

TRX-4M používa sofistikované štvorbodové zavesenie pevných náprav s robustnými tiahlami a koncovkami s guľovými čapmi.

Náhon 4×4

Náhon 4×4 je realizovaný prostredníctvom pevných diferenciálov. Pre extrémne hladký chod sú na prednej náprave rovnobežné CV kĺby.

Teleskopické hriadele

Teleskopické stredové hnacie hriadele umožňujú plný chod zavesenia a taktiež sú vybavené rovnobežnými CV kĺbmi.

Uhol zatáčania 45°

Uhol zatáčania predných kolies 45° dodáva modelu výnimočne malý polomer otáčania a vysokú manévrovateľnosť, ktorá sa hodí vhodnú na jazdu v interiéri či pri trialových jazdách cez prekážky. Proti iným modelom tejto veľkosti má TRX-4M polomer otáčania až o 50% menší.

Olejové tlmiče GTM

TRX-4M je vybavený tlmičmi GTM naplnenými olejom pre hladkú jazdu a realistické jazdné vlastnosti. Tlmiče absorbujú nárazy a jazda je hladká bez poskakovania. Tlmiče sa vyznačujú:

 • jednoduchým nastavením predpätia pružín podložkami,
 • vysokým zdvihom a olejovou náplňou,
 • dvojitými O-krúžkami pre dokonalé utesnenie.

Jednoduchá demontáž akumulátora

Premyslený systém uchytenia akumulátora v prepážke pomocou gumového pásu je maličkosť, ktorá však veľmi zjednoduší a zrýchli výmenu akumulátora. Pružný gumový pás navyše akumulátor pevne zafixuje.

Terénne kolesá a pneumatiky

Na chrómovaných 1" diskoch s ôsmimi otvormi sú nalepené väčšie pneumatiky Mickey Thompson Baja Pro XS s agresívnym dezénom pre úžasný vzhľad a lepšiu trakciu. Unášač je šesťhran 7 mm.

Držiak ťažného zariadenia

Obsahom balenia je predĺžený držiak, na ktorý je možné inštalovať ťažné zariadenie pre prívesný vozík. Prívesný vozík vrátane ťažného zariadenia je k dispozícii ako tuningový diel (predáva sa samostatne).

Licencovaná karoséria

Karoséria je vyrobená z ABS plastu, ktorý je odolný a umožňuje zachytiť mnoho detailov. Obsiahnuté sú chrómované prvky ako predná mriežka chladiča, predný a zadný nárazník, bočné zrkadlá, kľučky a ochranný rám korby.

V predných svetlometoch je inštalované efektné LED osvetlenie, ktoré je možné voliteľne (nie je obsahom balenia) rozšíriť o osvetlenie ochranného rámu korby a multifunkčné osvetlenie Pro Scale. Montáž a demontáž karosérie je jednoduchá vďaka západkovému systému.

Servo riadenia

Digitálne nano servo Traxxas 2065T s jednosmerným motorom je vodoodolné. Prevody serva sú nylónové a pre vysokú odolnosť je hlavné koleso prevodov kovové.

Výkonný motor

Jednosmerný motor Titan 180 87T poskytuje široký záber od nízkych otáčok pre technickú jazdu, až po vyššiu rýchlosť pre prejazdy. Pevná medzizubová vôľa je presne vymedzená a nepotrebuje nastavenie.

Riadiaca jednotka

Nová riadiaca jednotka ECM-2.5 v sebe integruje regulátor aj s prijímačmi. Elektronika je chránená vo vodoodolnej krabičke. Obsiahnuté sú funkcie: LVD – ochrana proti podvybitiu LiPo akumulátora, jednoduché nastavenie jedným tlačidlom EZ-Set a tri špeciálne jazdné režimy.

Napájanie maximálne 2S LiPo akumulátorom. Výkonný BEC s napätím 6 V pre servo. Presné a spoľahlivé ovládanie na frekvencii 2,4 GHz. Jednotka je pripravená na pripojenie Pro Scale osvetlenia. Je možné spárovať s vysielačmi TQi – len základné nastavenie.

Jazdné režimy:

 • Sport Mode – plyn, spiatočka a brzda (bez automatickej brzdy v neutráli)
 • Trail Mode – plyn, spiatočka a brzda (pozvoľná brzda v neutráli), vhodné pre zjazdy
 • Crawler Mode – plyn, okamžitá brzda v neutráli, umožňuje prechod do spiatočky bez dvojitého stlačenia. Vhodné pre technickú jazdu

RC súprava Traxxas TQ 2.4GHz

Model sa ovláda prostredníctvom dvojkanálového proporcionálneho volantového vysielača Traxxas TQ 2.4GHz – prevádzka bez rušenia. Vysielač je napájaný iba štyrmi článkami typu AA (tužkové batérie).

Na vysielači je otočný ovládač, ktorým sa trimuje riadenie kolies (aby model išiel rovno, pokiaľ je volant v stredovej pozícii). Indikácia stavu batérií vo vysielači je indikovaná LED diódou. Na vysielači je možné nastaviť reverz na kanáli plynu a riadenia.

Pohonný akumulátor

Priložený akumulátor 2S LiPo s kapacitou 750 mAh poskytuje výkonné napájanie pre až 1 hodinu prevádzky. Špeciálne navrhnutý konektor sa zapája priamo do riadiacej jednotky.

USB nabíjač

Súčasťou balenia je USB nabíjač na pohodlné nabíjanie. Špeciálne navrhnutý ID konektor je bezpečný a neumožňuje chybné zapojenie. Stav nabitia je zobrazený pomocou LED na nabíjači. Aj keď je nabíjač možné napájať z akéhokoľvek USB-A výstupu, na rýchle nabíjanie prúdom až 2 A je nutné mať dostatočne výkonný USB zdroj.

Poznámka: Informácie o špecifikácii vodoodolnosti nájdete v návode na použitie. Tipy a triky na prevádzku v mokrom prostredí nájdete v blogu.

Obsah balenia

Balenie obsahuje RC model auta Traxxas TRX-4M Chevrolet K10 1979 High Trail Edition s nainštalovanými komponentmi: jednosmerný motor Titan 180 87T, riadiaca jednotka ECM-2.5, servo riadenia 2065T. V balení ďalej nájdete volantový vysielač Traxxas TQ 2.4GHz, pohonný LiPo akumulátor 7,4 V s kapacitou 750 mAh, USB nabíjač, kľúče imbus (1,5 a 2,0 mm), krížový kľúč, podložky pod pružiny, predĺžený držiak pre ťažné zariadenie, návod CZ a manuál EN, DE, FR, SP.

Odporúčame dokúpiť

Všetko na prevádzku je obsahom balenia, stačí doplniť 4x AA batérie pre vysielač. USB nabíjač odporúčame nabíjať výkonným USB zdrojom.

Príslušenstvo pre bežnú prevádzku

Na bežnú prevádzku RC auta Traxxas potrebujete lepidlo na skrutky, kvalitné lepidlo na pneumatiky, silikónový olej do tlmičov a sadu skrutkovačov.

Lepidlom na skrutky sa pokvapká závit alebo hlavička skrutky, čím dôjde k jej fixácii a vibrácie spôsobené jazdou nedovolia povolenie skrutkového spoja. Lepidlo na skrutky má špeciálne zloženie, ktoré umožňuje ľahké povolenie skrutkového spoja primeraným momentom bez toho, aby došlo k poškodeniu hlavy skrutky. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo, takto zalepenú skrutku by mohlo byť nemožné vôbec povoliť!

Lepidlom na pneumatiky sa lepia pneumatiky k ráfiku disku. Vždy je nutné, aby pneumatika bola po celom obvode pevne prilepená k ráfiku kolesa! Pokiaľ pneumatika nebude prilepená po celom obvode, môže dôjsť k jej roztrhnutiu. Lepidlo na pneumatiky má špeciálne zloženie, ktoré je schopné lepiť materiály ako guma alebo nylon a súčasne po zatvrdnutí je lepidlo pružné. Nikdy nepoužívajte bežné sekundové lepidlo - to po zatvrdnutí nie je pružné a okolo ráfikov by sa postupne vytvárali praskliny v pneumatike!

Občas treba dopĺňať silikónový olej do tlmičov modelu. Bežnou prevádzkou dochádza len k nepatrným únikom silikónového oleja po piestniciach tlmiča. V prípade, že povrch piestníc tlmičov alebo stav tesnenia je v zlom stave, únik oleja môže byť veľký. Pre tieto prípady sa dodávajú tzv. opravné sady. V ponuke tuningových dielov sa dodávajú ku všetkým tlmičom piestnice s extrémne tvrdým povlakom TiN (nitrid titánu). Piestnice s povrchom TiN ľahko spoznáte podľa zlato-zelenej farby.

Videá

Technické informácie

Typ Expedičný
Šasi Kovové, oceľové C-profily
Mierka 1:18
Dĺžka 269 mm
Šírka 127 mm
Výška 127 mm
Rázvor 162 mm
Svetlá výška podvozka 40 mm
Priestor pre batérie 50,5×31 mm (dĺžkaךírka)
Hmotnosť 468 g
Náhon 4WD
Motor Jednosmerný 180 87T
Predné kolesá Disky 1" (25,4×12,5 mm), pneu (61,9×25,6 mm)
Zadné kolesá Disky 1" (25.4 x 12.5 mm), pneu (61,9×25,6 mm)
Doba jazdy 60–90 min
Rýchlosť 4 km/h
Olej tlmičov 20 wt, 200 cSt, 60 cc

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

208 položiek

1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoséria čierna

akčná cena
-10%
1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoséria čierna
Traxxas karoséria Chevrolet K10 1979 pre šasi TRX-4M s dlhším rázvorom 162 mm (High Trail). Bezsponková karoséria v mierke 1:18 z materiálu ABS. Kompletné vrátane čírych okien, prednej mriežky, bočných zrkadiel, kľučiek dverí a ďalších doplnkov. Vyžaduje predný a zadný nárazník (obj. č. TRA9835).
TRA9811-BLK -10% 90,69 € 81,62 €
Na sklade
Kúpiť
Utorok 25.06. v predajni Nademlejnská Streda 26.06. môže byť u Vás

1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoséria červená

akčná cena
-10%
1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoséria červená
Traxxas karoséria Chevrolet K10 1979 pre šasi TRX-4M s dlhším rázvorom 162 mm (High Trail). Bezsponková karoséria v mierke 1:18 z materiálu ABS. Kompletné vrátane čírych okien, prednej mriežky, bočných zrkadiel, kľučiek dverí a ďalších doplnkov. Vyžaduje predný a zadný nárazník (obj. č. TRA9835).
TRA9811-RED -10% 90,69 € 81,62 €
Na sklade
Kúpiť
Utorok 25.06. v predajni Nademlejnská Streda 26.06. môže byť u Vás

1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoséria modrá

akčná cena
-10%
1:18 Traxxas Chevrolet K10 1979: Karoséria modrá
Traxxas karoséria Chevrolet K10 1979 pre šasi TRX-4M s dlhším rázvorom 162 mm (High Trail). Bezsponková karoséria v mierke 1:18 z materiálu ABS. Kompletné vrátane čírych okien, prednej mriežky, bočných zrkadiel, kľučiek dverí a ďalších doplnkov. Vyžaduje predný a zadný nárazník (obj. č. TRA9835).
TRA9811-BLUE -10% 90,69 € 81,62 €
Na sklade
Kúpiť
Utorok 25.06. v predajni Nademlejnská Streda 26.06. môže byť u Vás

Táto webová stránka používa cookies

S cieľom zlepšiť naše služby používame na tejto webovej stránke súbory cookies. Viac informácií nájdete v Podmienkach používania webovej stránky.

Funkčné cookies Tieto cookies sú nevyhnutné pre správne fungovanie webovej stránky a preto ich nie je možné vypnúť.
Analytické cookies Analytické cookies nám pomáhajú sledovať a analyzovať spôsob v systéme Google Analytics 4, akým návštevníci interagujú s našou stránkou. Tieto informácie nám umožňujú vylepšovať obsah a poskytovať lepší užívateľský zážitok.
Marketingové cookies Čítanie a zapisovanie cookies na marketingové účely pre reklamné systémy ako je napr. Google Ads či Sklik. Tieto cookies nám umožňujú sledovať správanie používateľov a merať výkon webu a efektivitu našich reklamných kampaní.
Personalizovaná reklama Remarketingové cookies nám umožňujú prezentovať vám personalizovanú reklamu na základe vašich predchádzajúcich interakcií s našou stránkou v systémoch ako je Google Ads, Sklik.
Využitie osobných dát Touto voľbou nastavíte súhlas s odosielaním a spracovaním vašich osobných údajov spoločnosti Google na účely zacielenia a vyhodnocovania online reklamy a cieleného marketingu.