E-flite Twin Otter 0.45m SAFE Select BNF Basic

Cena v e-shope s DPH: 214,89 €
Zľava -2 %
Cena na predajni: 219,41 €
Na sklade 1 ks
Kúpiť
Kúpiť
Dostupnosť:
Karolíny Světlé 1 ks
Výrobca: E-flite
Kód tovaru: EFLU30050

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
 • Popis produktu

 • Technické informácie

Popis produktu

Populárne kanadské dvojmotorové lietadlo, v spracovaní od E-flite ako mikro RC model UMX Twin Otter BNF Basic, pre majiteľov vysielačov Spektrum. Je poháňaný dvojicou striedavých motorov s protibežnými vrtuľami, batériu si doplníte jednočlánkovou LiPol 800mAh. Model je nenáročný na letový priestor.

De Havilland Canada DHC-6 Twin Otter je kanadský dvojmotorový turbovrtuľový hornoplošník pre 12 až 20 cestujúcich s pevným predným podvozkom. DHC-6 (CF-DHC-X) bol zalietaný 20. mája 1965, slúžil najmä v protipožiarnom prieskume a preprave požiarnych družstiev. Twin Otter našiel uplatnenie aj u mnohých vojenských užívateľov. V apríli 1968 bola vo výrobe zavedená verzia DHC-6-200 s predĺženou prednou časťou trupu, kde bol aj batožinový priestor pre cestujúcich. Obe varianty mohli mať namiesto podvozkových kolies namontované lyže, kombinované lyže s kolesami, alebo dva plaváky.

E-flite® UMX™ Twin Otter je replika v mierke ultra-mikro triedy, ktorá môže byť perfektným prvým modelom s dvoma motormi pre stredne pokročilých až skúsených RC pilotov. Ľahko sa s ním lieta a je vybavený funkčnými LED navigačnými a pristávacími svetlami, dvoma striedavými motormi s protibežnými 3-listovými vrtuľami – navyše môže byť vybavený voliteľnými plavákmi na lietanie z bazénov, rybníkov a jazier! Model je kompatibilný s bežnými a cenovo dostupnými batériami 1S 500–800 mAh. E-flite UMX Twin Otter ponúka skutočne jedinečný zážitok z lietania, ktorý si môže užiť široká škála pilotov!

Kľúčové vlastnosti E-flite® UMX™ Twin Otter

 • RC model lietadla schopný krátkeho vzletu a pristátia (STOL),
 • ľahký vzlet, lieta a pristátie, je ideálnou voľbou pre prvý dvojmotorový model,
 • výkonné striedavé motory kompatibilné s cenovo dostupnými batériami 1S 500–800mAh,
 • funkčné prvky vrátane LED navigačných svetiel a protibežných 3-listých vrtúľ,
 • maketové detaily vrátane prelisovaných línií panelov, vlnitých poťahov kormidiel a ďalších,
 • telemetria napätia batérie v reálnom čase s kompatibilnými vysielačmi Spektrum,
 • je možné použiť vysielač Spektrum™ DXS, ktorý je súčasťou mnohých modelov RTF,
 • 4-kanálové ovládanie vrátane diferenciálneho ťahu pre akrobatické schopnosti,
 • prijímač Spektrum so špičkovou technológiou 2,4GHz DSMX®,
 • bezkonkurenčná stabilita vďaka exkluzívnej technológii AS3X®,
 • lietanie je jednoduchšie s voliteľnou ochranou letovej obálky SAFE® Select,
 • plne zostavený a pripravený na let ihneď po vybalení z krabice,
 • nainštalujte voliteľné plaváky (predávajú sa samostatne), pre vzlet z vody,
 • Ultra-mikro veľkosť na lietanie na menších priestoroch.

Výhody s verziou Bind-N-Fly™

Vlastníte už vysielač Spektrum™? Lietadlá Bind-N-Fly (BNF) umožňujú dostať váš model do vzduchu rýchlo a s najlepším možným zážitkom z ovládania a navyše ľahšie, než kedykoľvek predtým. Model je kompletne zostavený s pohonom, servami a prijímačom Spektrum 2,4 GHz, takže všetko, čo musíte urobiť, je spárovať prijímač ku kompatibilnému vysielaču Spektrum, nabiť vašu batériu a letieť!

Exkluzívne technológie

Tento model obsahuje exkluzívne technológie Spektrum™ AS3X ® a SAFE ® Select. AS3X pracuje v zákulisí, aby vyhladil účinky vetra a turbulencií a dodal pocit uzamknutia, vďaka ktorému budete vyzerať, akoby ste lietali s oveľa väčším lietadlom. Voliteľné použitie SAFE Select ponúka limity sklonu a náklonu a automatickú samoniveláciu, ktorú je možné zapnúť a vypnúť prepnutím prepínača, aby sa vám s modelom Twin Otter cítili čo najbezpečnejšie!

Možnosť telemetrie

UMX™ Twin Otter je vybavený riadiacou jednotkou, ktorá obsahuje dva striedavé regulátory a prijímač Spektrum™, ktorý poskytuje telemetriu napätia letovej batérie v reálnom čase, kompatibilným vysielačom vybaveným Spektrum AirWare™ (vrátane DX6e a 8e, DX6 G2/G3 a 8 G2, DX , NX6, 8a 10, iX12, iX14, iX20 a ďalšie) počas letu.

Dva výkonné striedavé motory!

Dva výkonné striedavé motory s protibežnými trojlistovými vrtuľami majú vynikajúci pomer výkonu k hmotnosti a dlhé letové časy s bežnými a cenovo dostupnými batériami 1S 500–800 mAh. Diferenciálny ťah ponúka väčšie možnosti riadenia pre jednoduchú manipuláciu na zemi alebo vykonávanie akrobacie.

Nainštalujte si plaváky

UMX™ Twin Otter môže vzlietať z primerane hladkých povrchov pomocou trojkolesového podvozku alebo môžete vzlietnuť z vody, napríklad z bazénov, rybníkov a jazier, pomocou voliteľnej sady plavákov. A bez ohľadu na to, s akou výbavou sa rozhodnete lietať, obe sa ľahko inštalujú a dajú sa vymeniť v priebehu niekoľkých minút!

Nainštalované LED osvetlenie

Realisticky vyzerajúce LED pristávacie a navigačné svetlá sú nainštalované vo výrobe a napájané z letovej batérie, aby vám bol ešte viac umocnený zážitok z lietania.

Pripravený na let

UMX™ Twin Otter je kompletne zostavený a pripravený na let, ihneď po vybalení z krabice! Je vybavený špičkovou technológiou Spektrum™ 2,4 GHz, ktorá sa spáruje s vašim 5+ kanálovým vysielačom Spektrum DSMX®/DSM2®, takže môžete lietať v priebehu niekoľkých minút po otvorení krabice.

Odolná konštrukcia

Vďaka konštrukcii z materiálu EPS má model ľahký, ale pritom odolný drak lietadla. V prípade, že poškodíte akékoľvek časti modelu lietadla a nebudete ich môcť opraviť, je k dispozícii celý rad náhradných dielov.

Technológia SAFE

Využívajte exkluzívnu technológiu 3-osovej stabilizácie AS3X a možnosť aktivovať ochranu letovej obálky SAFE™ (Sensor Assisted Flight Envelope), ktorá začínajúcim pilotom zvyšuje bezpečnosť letu. Nevyžaduje sa žiadne programovanie, jednoducho stačí počas párovania modelu vybrať párovací konektor podľa pokynov v návode. Funkcia SAFE zaistí obmedzenie letovej obálky a zabezpečí krajné letové limity.

Pri voľbe SAFE sa aktivuje:

 • Limit náklonu, stúpania a klesania neumožní nadmerné stúpanie a pretiahnutie napríklad pri štarte alebo väčší náklon v zákrute;
 • Automatické vyrovnávanie okamžite vráti model do vodorovného letu po uvoľnení pák riadenia do neutrálu.

Obsah balenia

V balení nájdete hotové diely modelu UMX Twin Otter BNF Basic s nainštalovanou elektronikou a pohonom: 2 ks Spektrum motor striedavý 1206-7500Kv 12P, Spektrum riadiaca jednotka AS3X/SAFE, 4 ks Spektrum servo H2030L 2,3g. Obsiahnutý je návod v češtine, manuál EN, DE, FR, IT.

Odporúčame dokúpiť

Na uvedenie do prevádzky potrebujete vysielač Spektrum DSM2/DSMX, pohonnú LiPol batériu 1S 3,7V 500–800mAh s konektorom JST-RCY Spektrum LiPo 3.7V 800mAh 30C JST a kompatibilný Spektrum nabíjač Micro 6-port DC - JST.

Videá

Technické informácie

Druh stavebnice BNF
Konštrukcia EPS
Náročnosť pilotáže Mierne pokročilí
Typ Civilný
Rozpätie 574 mm
Dĺžka 445 mm
Letová hmotnosť 108 g, bez batérie 86 g
Elektropohon Striedavý (2 ks) 1206-7500Kv 12P

K stiahnutiu

Náhradné diely a súvisiace produkty

31 položiek