Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Waco ARE 889mm (stavebnica)

Náhľad produktu - Waco ARE 889mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 74,12 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK1805

Popis produktu

Waco ARE Aristocrat je jedným z typového radu veľmi podobných kabínových jedenapolplošníkov, ktorými sa do histórie zlatej éry amerického letectva v 30. a 40. rokoch minulého storočia zapísala firma Waco Aircraft Company sídliaca v texaskom Wacu. Ako meno napovedá, boli to luxusne vybavené malé dopravné a turistické stroje pre majetných pilotov - ale stavali sa aj vojenské verzie pre výcvik posádok a prífrontovú dopravu dôležitých činiteľov. Mnohí dodnes považujú Waca za najkrajšie lietadlá vôbec - možno vďaka charakteristickému spojeniu moderných a archaických prvkov...

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorí už majú väčšie skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní - ide to vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomakety amerického dopravného jedenapolplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z balzových nosníkov, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné oblé tvary získate po nalepení väčšieho množstva dodatočných pozdĺžnikov. Krídla sú klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídel z balzových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehľovacou fóliou s malou zmrštiteľnosťou, ako je Airspan alebo Litespan.

Waco ARE je konštruované pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú prepážku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém. Pre pohodové lietanie stačí elektromotor triedy AXI 2212 a Li-Poly dvojčlánok 1100 mAh. "Namotorovanie" odporúčame nepreháňať - je to park-flyer, nie raketa.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora ...), číru plastovú fóliu na "zasklenie" kabíny, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, sadu samolepiek , stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 889
Dĺžka [mm] 686
Plocha krídla [dm2] 18.4
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2,S3
Náročnosť pilotáže P2

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  DUMAS RAY FOXY AXI
Motor GWS IPS A RAY C2830/09 FOXY C2213/20 AXI 2212/20
Regulátor JES 006 FOXY R-25B FOXY R-25B FOXY R-25B
Akumulátor RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 1100 mAh RAY 7,4 V 1100 mAh RAY 7,4 V 1100 mAh
Vrtuľa GWS 9x7" APC 9x4,7SF APC 9x4,7SF APC 9x4,7SF
Servá 2x HS-55
RC súprava min. 3 kanály

Otázka k produktu: Waco ARE 889mm (stavebnica)

Kód tovaru: 4SK1805

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.