Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Titebond II Premium vodoodolné disperzné lepidlo 113g (4oz)

Náhľad produktu - Titebond II Premium vodoodolné disperzné lepidlo 113g (4oz)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 5,92 €
Cena na predajni: 6,24 €
+
Výrobca: Great Planes
Kód tovaru: 1GP41002

Popis produktu

Špičkové vodoodolné (vyhovuje americkej norme ANSI/HPVA Typ II) rýchloschnúce disperzné lepidlo s vysokou pevnosťou na lepenie dreva. Titebond II Premium je netoxické bezrozpúšťadlové lepidlo. Po vytvrdnutí je priesvitné, nažltlé, ľahko brúsiteľné. Je vhodné pre lepenie dreva pre vnútorné i vonkajšie použitie.

Pri modelárskom použití zaručuje vysokú odolnosť spojov drevenej konštrukcie proti pôsobeniu vlhkosti. Ľahko sa nanáša priamo z aplikačného nástavca na fľaši, rovnako tak štetcom, valčekom alebo stierkou. Vďaka "otvorenej dobe pre lepenie" 5 minút pri izbovej teplote (tj. času, keď ešte na povrchu lepidla nevzniká vrstva zaschnutého lepidla znižujúca pevnosť spoja) je vhodný pre lepenie kostry klasických konštrukčných modelov všetkého druhu - ideálne je pre lepenie tuhých poťahov modelov lietadiel. Práca pritom ide pekne od ruky, pretože lepidlo zasychá práve "tak akurát" - ani veľmi rýchlo, ani veľmi pomaly; nemusíte sa zaoberať neustálym odmerovaním a miešaním ako u epoxidov alebo riešiť vdychovanie výparov sekundových lepidiel dráždiacich vaše dýchacie cesty i manželku.

Lepidlo začína tuhnutie po 10-15 minútach, spoj má dostatočnú pevnosť pre manipuláciu po cca 30-60 minútach. Plné vytvrdnutie lepidla nastáva po 24 h.

Teplota pri lepení by nemala klesnúť pod 13°C, skladujte pri teplote pod 25°C, nevystavujte mrazu.

Fľaša je vybavená výsuvným aplikačným nadstavcom, ktorý je rozoberateľný, takže umožňuje jednoduché odstránenie zvyškov lepidla podľa potreby.

Pred vytvrdnutím môžete prebytočné lepidlo ľahko umyť vodou alebo zotrieť vlhkou handričkou.

Ako sa testuje odolnosť voči vode ANSI/HPVA Typ II

3 kusy brezovej dyhy s rozmermi 6x6" (cca 15x15 cm) sa navzájom zlepia. Po vytvrdnutí lepidla sa takto vzniknutá trojvrstvová preglejka rozreže na skúšobné vzorky s rozmermi 2x5" (cca 5x13 cm). Potom sa na 4 hodiny namočia do vody, potom sa sušia 19 h v sušiarni pri 120°F (49°C). Tento cyklus sa ešte dvakrát opakuje. Testované kusy sa nesmú samovoľne rozlepiť, ale pevnosť spoja nie je testovaná.

Otázka k produktu: Titebond II Premium vodoodolné disperzné lepidlo 113g (4oz)

Kód tovaru: 1GP41002

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.