Vážení zákazníci, ospravedlňujeme sa, výdajné miesta DPD sú aktuálne z technických dôvodov mimo prevádzky.

Spektrum Smart G2 LiPo 3S 5000mAh 11,1V (100C) Hardcase IC5 Plug

Náhľad produktu - Spektrum Smart G2 LiPo 3S 5000mAh 11,1V (100C) Hardcase IC5 Plug

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 103,66 €
Cena na predajni: 105,84 €
+
Výrobca: Spektrum
Kód tovaru: SPMX53S100H5
novinka

Popis produktu

LiPo akumulátor Spektrum Smart G2 LiPo 3S 5000mAh 11,1V (100C) Hardcase IC5 Plug je novou generáciou akumulátorov bez konektora balancéra vybavených dátovým káblom IC5. Vyžadovaný je nabíjač Spektrum Smart G2. Integrovaný mikročip ukladá jedinečné parametre každej batérie, technológia Smart pre jednoduché nabíjanie.

Spektrum Smart verzia G2 uvádza na trh novú generáciu LiPo akumulátorov pre modely lietadiel a áut. Základnou koncepciou je akumulátor bez klasického konektora balancéra. Akumulátor je vybavený iba jedným konektorom radu IC3/IC5, pričom porovnanie napätia jednotlivých článkov má na starosti elektronika akumulátora a nabíjača Smart G2 (alebo staršia inteligentná nabíjačka s aktualizáciou G2) a dátový jednožilový kábel, ktorý je súčasťou konektora IC.

Spolupracujúca elektronika batérie a nabíjača vie poskytovať užívateľovi informácie, ktoré sú dôležité pre posúdenie kvality akumulátora, teda stav jednotlivých článkov a ukladanie histórie konkrétnej batérie do nabíjača. Použitie rýchlejšieho automatického vybíjania až 1,5 A pre bezpečné skladovacie napätie (storage) ušetrí váš čas.

Užívatelia majú pri používaní batérií Spektrum Smart G2 LiPo množstvo výhod. Vďaka technológii Smart a novým funkciám „generácie 2“ sú tieto sady LiPo akumulátorov ešte jednoduchšie a bezpečnejšie pri použití s ​​vaším nabíjačom Smart.

Batérie Smart G2 sú z výroby naprogramované tak, aby sa po 72 hodinách nečinnosti automaticky upravilo napätie na bezpečné skladovacie napätie 3,9 V na článok. Vďaka tomu bude mať vaša batéria dlhšiu životnosť a lepší výkon po celú dobu jej životnosti. Nastavenie automatického storage môžete pomocou nabíjača Smart zrušiť. Batérie G2 taktiež ponúkajú vyššiu rýchlosť vybíjania pre storage, ktorá je trikrát rýchlejšia ako predchádzajúca batéria G1 Smart.

Balenie LiPo s mäkkým puzdrom Smart G2 obsahujú aj vnútorné kovové bočné dosky. Tieto dosky zlepšujú odvod tepla a poskytujú väčšiu ochranu článkov pred prepichnutím pri drsnom pristátí alebo v prípade nárazu.

Rovnako ako u iných batérií Smart nemusíte nastavovať vlastné predvoľby nabíjania batérie Spektrum Smart G2, pokiaľ nebudete chcieť parametre zmeniť. Keď je batéria Smart G2 LiPo pripojená k nabíjačke Spektrum Smart, načítajú sa jej jedinečné parametre nabíjania a informácie o jej stave do nabíjača priamo z integrovaného pamäťového mikročipu. Prostredníctvom nabíjača môžete zobraziť a nastaviť predvoľby, ako je napríklad prúd, takže všetko, čo je na nabitie batérie potrebné, je pripojenie k vášmu nabíjaču Smart.

Batérie Spektrum Smart G2 LiPo uchovávajú širokú škálu základných informácií vrátane:

 • značky batérie,
 • typu batérie,
 • kapacity batérie,
 • hodnotenia batérie C,
 • napätia jednotlivých článkov,
 • teploty batérie.

Cykly nabíjania a vybíjania

LiPo Batérie Spektrum Smart G2 ukladajú protokol chýb vrátane počtu prípadov prehriatia, nadmerného vybitia a prebitia. Tieto dáta môžu pomôcť zistiť vhodnosť pre danú aplikáciu. Inovatívne batérie Spektrum Smart G2 LiPo sa používajú tak ľahko, že sa o seba takmer postarajú. S technológiou Smart G2 je ľahké dosiahnuť špičkový výkon, spoľahlivosť a životnosť batérie! Poznámka: Batérie G2 vyžadujú použitie nabíjača Spektrum Smart G2 alebo staršieho nabíjača Smart s aktualizáciou G2.

Vlastnosti batérie Spektrum Smart G2:

 • nabíjanie a balansovanie prostredníctvom jedného konektora IC3 alebo IC5 a dátového vodiča;
 • integrovaný mikročip ukladá jedinečné parametre každej batérie;
 • konektory IC3 a IC5 sú kompatibilné so konektormi EC3 a EC5;
 • zosilnené vnútorné hliníkové bočné dosky chránia články a zlepšujú odvod tepla;
 • vybíjanie až 1,5 A pre bezpečné skladovacie napätie;
 • je vyžadovaný inteligentný nabíjač Spektrum G2 (alebo nabíjač Smart s aktualizáciou G2).

Pripojenie a nabíjanie iba konektorom IC

Po pripojení k nabíjaču Spektrum Smart sa jedinečné parametre batérie, jej kondície a informácie o článkoch batérie Smart G2 automaticky nahrajú z jej pamäťového mikročipu cez dátový vodič konektora IC3 alebo IC5. Ak chcete batériu nabíjať, jednoducho ju pripojte k nabíjačke Smart. Bezpečné nabíjanie začína automaticky a nie je potrebný žiadny samostatný balančný kábel.

Dáta k dispozícii

Integrovaný mikročip umožňuje každej batérii Smart G2 ukladať dôležité informácie, ako sú typ batérie, stav a počet článkov, kapacita, počet nabíjacích cyklov, počet vybití, hodnotenie C, teplota batérie a vnútorný odpor. Každá batéria navyše uloží protokol neštandardných udalostí, ako sú nadmerné nabitie, nadmerné vybitie a prehriatie.

Automatické nastavenie Smart Storage

Batérie Spektrum Smart G2 sa o seba prakticky starajú, sú z výroby naprogramované tak, aby sa po 72 hodinách nečinnosti automaticky upravilo napätie článkov na bezpečné skladovacie napätie 3,9 V. Výsledkom je dlhšia životnosť batérie a lepší výkon po celú dobu životnosti batérie. Užívateľ môže zmeniť nastavenie pomocou nabíjača a automatické storage vypnúť.

Jednoducho a rýchlo

Prednastavené parametre nabíjania, vybíjania a skladovania sa automaticky prenášajú z batérie Spektrum Smart G2 do vášho nabíjača Smart, takže nabíjanie je rovnako jednoduché ako pripojenie k batérii. Rýchlosť nabíjania jednotlivých sád je možné tiež prispôsobiť užívateľom, čo vám umožní plne využívať výhody sád s možnosťou rýchlejšieho nabíjania. Integrovaný mikročip batérie si pamätá poslednú nastavenú rýchlosť nabíjania, takže pri ďalšom pripojení sa tieto nastavenia automaticky načítajú.

Konektory IC3 a IC5

Smart konektory Spektrum IC3 a IC5 boli navrhnuté tak, aby poskytovali pevnejšie spojenie, vyššiu tepelnú odolnosť a jednoduchú inštaláciu. IC konektory sú tiež spätne kompatibilné s EC konektormi, takže môžete používať batérie Smart so staršími systémami. Batérie Smart G2 je možné nabíjať iba pomocou nabíjačiek Smart.

Technické informácie

Typ LiPo
Použitie Autá
Konfigurácia článkov 3S1P
Kapacita 5000 mAh
Napätie 11,1 V
Dĺžka 138 mm
Šírka 46 mm
Výška 35 mm
Hmotnosť 415 g
Zaťažiteľnosť 55 W/h
Nabíjací prúd 5 A
Konektor silový IC5

K stiahnutiu

Otázka k produktu: Spektrum Smart G2 LiPo 3S 5000mAh 11,1V (100C) Hardcase IC5 Plug

Kód tovaru: SPMX53S100H5

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2022. Všetky práva vyhradené.