Odoslať stránku na e-mail:
Spektrum Smart LiPo 4S 5000mAh 14,8V (30C) IC5

Spektrum Smart LiPo 4S 5000mAh 14,8V (30C) IC5

Náhľad produktu - Spektrum Smart LiPo 4S 5000mAh 14,8V (30C) IC5

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 117,61 €
Cena na predajni: 119,96 €
+
Výrobca: Spektrum
Kód tovaru: SPMX50004S30

Popis produktu

LiPo akumulátor Spektrum Smart LiPo 4S 5000mAh 14,8V (30C) IC5 s integrovanou technológiou Spektrum Smart a konektorom IC5 ponúka kontrolu nad stavom batérií a bezpečnejšie nabíjanie. Pri nabíjaní prostredníctvom nabíjačky Spektrum Smart budete mať k dispozícii rad dôležitých parametrov, a to ihneď po pripojení batérie k nabíjačke. Po skončení prevádzky možno nastaviť parkovacie nabíjanie.

Vlastnosti technológie Smart:

 • Technológia Spektrum Smart umožňuje jednoduché nabíjanie a údržbu batérií.
 • Integrovaný mikročip uchováva jedinečné parametre pre každú batériu.
 • Nové konektory IC3 a IC5 sú kompatibilné s EC3 a EC5.
 • Inteligentné vybíjanie umožňuje automatické vybitie batérie na bezpečné napätie.

LiPo batérie Spektrum Smart uchovávajú jedinečné dáta:

 • výrobcu batérie,
 • typ batérie,
 • kapacitu batérie,
 • stav kapacity batérie,
 • napätie jednotlivých článkov,
 • teplotu batérie,
 • cykly nabíjanie/vybíjanie.

Batérie LiPo Spektrum Smart uchovávajú protokol o chybách vrátane počtu prípadov prehriatia, nadmerného vybíjania alebo nabíjania, ktoré môžu byť užitočné pre zistenie toho, či batéria bola správne zvolená pre danú aplikáciu. Inteligentná batéria načíta svoje parametre nabíjania do "inteligentnej" nabíjačky Spektrum SMart automaticky tak, aby nabíjanie bolo rovnako jednoduché ako stlačenie tlačidla "Štart". Rýchlosť nabíjania batérie Smart je voliteľná.

Technológia Spektrum SMART

Po pripojení nabíjačky k batérii Spektrum Smart dôjde k odoslaniu dát z akumulátorového mikročipu Smart Memory do nabíjačky. Následne sa tieto dáta zobrazia na jeho LCD displeji. Vďaka tomu k začatiu nabíjania akumulátora treba iba stlačiť tlačidlo "Štart". Technológia Smart sa o zvyšok postará. Každý nabíjač Smart LiPo je vybavený výstupným konektorom novej generácie IC3, ktorý má integrovaný pin pre prenos dát z batérie na displeji LCD.

Prehľadné dáta

Integrovaný mikročip umožňuje akumulátoru Smart uložiť dôležité informácie, ako sú značka a typ batérie, počet článkov, kapacita, počet cyklov nabíjania, počet vybití, hodnotenie kapacity, teplota batérie a vnútorný odpor akumulátora. Navyše každá batéria uloží protokol o "nezdravých" udalostiach, ako sú prebíjanie či prehriatie akumulátora.

Jednoduché nabíjanie

Prednastavené parametre batérie, ako sú nabíjanie, vybíjanie a ukladanie, sa automaticky prenášajú z batérie Spektrum Smart do nabíjačky, takže nabíjanie je veľmi jednoduché. Hodnota nabíjacieho prúdu môže byť kedykoľvek v priebehu nabíjania prestavená. Integrovaný mikročip na každej batérii Smart si pamätá posledný nastavený nabíjací prúd, takže pri ďalšom zapojení sú tieto nastavenia opäť nastavené.

Ďalšia funkcia, ktorú mikročip Smart umožňuje, je jednoduchá kontrola napätia článkov. Keď pripojíte batériu IC3 alebo IC5, napätie jednotlivých článkov sa automaticky zobrazí na displeji nabíjača Smart. Na pripojenie je možné použiť štandardné konektory balancéra.

Nové konektory IC3 a IC5

Inovatívne pripojenie zariadení s funkciou Smart sa deje pomocou mikročipu, ktorý je súčasťou každej batérie Smart. Dáta sa prenášajú prostredníctvom dátového kábla.

Nastavenie parkovacieho napätia SMART

Pri naprogramovaní pomocou nabíjačky Spektrum Smart sa batérie Smart automaticky nastavia do vopred stanoveného parkovacieho napätia, kde sú ponechané po dobu, ktorú si zvolíte, a to v rozsahu 12 až 240 hodín. Táto funkcia pomôže predĺžiť životnosť vašich SMART batérií, pretože zabráni tomu, aby boli vaše batérie plne nabité po dlhšiu dobu. Takýto stav totiž môže poškodiť chemickú integritu buniek lítiových polymérov. Táto jedinečná funkcia má vplyv na dlhšiu životnosť akumulátora a lepšiu výkonnosť počas celej životnosti sady.

Technické informácie

Typ LiPo
Použitie RC modely lietadiel
Konfigurácia článkov 4S
Kapacita 5000 mAh
Napätie 14,8 V
Rozmery 138×46×38 mm
Hmotnosť 480 g
Zaťažiteľnosť 30C
Nabíjací prúd Max. 3C
Konektor silový IC5
Konektor pre balancér JST-XH

Otázka k produktu: Spektrum Smart LiPo 4S 5000mAh 14,8V (30C) IC5

Kód tovaru: SPMX50004S30

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.