Bravus 2400 ARF

Cena v e-shope s DPH: 202,82 €
Na sklade 1 ks
Kúpiť
Kúpiť
Dostupnosť:
OC Šestka 1 ks
Výrobca: Pelikán
Kód tovaru: PEL9001

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Prakticky hotový model výkonného motorového vetroňa s rozpätím 2400 mm z extrudovaného penového polyolefínu (EPO). Osadený striedavým motorom RAY C3836-850, regulátorom RAY G2 R-50SB a 6 servami. Ovládané krídelká, smerovka, výškovka, vztlakové klapky a otáčky motora.

Naša obľúbená GAMA 2100 a ALPHA 1500 dostali dospelého bračeka! Nový BRAVUS má dôkladnú konštrukciu z penového EPO dômyselne spevnenú výstuhami z uhlíkových trubiek a pásnic; elegantné tvary moderného vetroňa a krídlo s rozpätím nádherných 2400 mm s "plnou mechanizáciou" - s ovládanými klapkami a krídelkami. BRAVUS 2400 je vďaka tomu výborný následný model vhodný pre rekreačné lietanie v termike aj za miernejších podmienok na svahu - a je prakticky hotový! Stačí nasadiť polovice krídla, dvomi skrutkami priskrutkovať vodorovnú chvostovú plochu, pripojiť prijímač a pohonný akumulátor - a môžete letieť!

Zachované samozrejme ostávajú osvedčené prednosti Gamy: krídlo s veľkou nosnou plochou, ovládané krídelká, klapky, smerovka aj výškovka, pohon výkonným striedavým motorom. Robustná - a pritom veľmi ľahká - konštrukcia z penového EPO s uhlíkovými výstuhami zaručuje vynikajúcu odolnosť proti poškodeniu pri havárii alebo aspoň veľmi ľahkú opraviteľnosť, pokiaľ už k nejakej škode dôjde. Pre ovládanie vám v zásade stačí aj tá najobyčajnejšia šesťkanálová RC súprava - samozrejme, pre plné využitie možností modelu je dobré použiť aspoň sedemkanálový počítačový vysielač s mixami pre vetroň so 4 servami v krídle. Napájanie zabezpečuje bežný Li-Po trojčlánok 2600-3000 mAh - opäť nič náročného, ​​to má dnes každý.

BRAVUS 2400 je výkonný motorový vetroň z vysoko odolného extrudovaného polyolefínu EPO poháňaný striedavým motorom. Trup s namontovaným motorom (s rotačným plášťom, C2836-850 ot/min na V), regulátorom RAY G2 R-50SB s výkonným spínaným BEC stabilizátorom pre bezpečné napájanie 6 serv a servami smerovky a výškovky nainštalovanými v kýlovke je vylisovaný z penového EPO; pevnú "chrbticu" trupu tvorí uhlíková trubka. Kryt kabíny je odnímací s magnetickými uzávermi. Regulátor otáčok je jednoducho programovateľný s pomocou vysielača alebo programovacej karty RAY G2, napájať ho môžete z LiPo, LiFe aj NiMH akumulátorov. Vrtuľa 9x7" je sklopná, s turbokuželom s otvorom pre vstup chladiaceho vzduchu v strede. Chladenie motora, regulátora a akumulátora napomáhajú ďalšie vstupy chladiaceho vzduchu na bokoch čela, nevyhnutné výstupné otvory pre ohriaty vzduch sú na bokoch trupu v priestore pod krídlom.

Dvojdielne krídlo s osvedčeným "plachtárskym" profilom je tiež vylisované z EPO, krídelká a klapky vystužené uhlíkovými pásmi sú ovládané 2 páry serv uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami. Polovice krídla sa spájajú dvomi uhlíkovými rúrkovými spojkami; uvoľnenie polovíc krídla za letu bránia poistné skrutky na spodnej strane krídla.

Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z EPO, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Výškovka je opäť vystužená uhlíkovou pásnicou.

Príprava k letu modelu v základnom prevedení zahŕňa iba upevnenie chvostových plôch (prilepením stredným sekundovým lepidlom), nasadenie polovíc krídla a pripojenie pohonného akumulátora. Ovládaná sú krídelká, smerovka, výškovka a otáčky motora.

Na ovládanie modelu budete potrebovať najmenej štvorkanálovú RC súpravu (ak sa uspokojíte s len s ovládaním krídeliek, smerovky a výškovky), ale pre plné využitie možností modelu je vhodné použiť aspoň šesťkanálovú počítačovú RC súpravu (v tom prípade sa servá klapiek zapájajú pomocou Y-kábla do jedného kanála prijímača) alebo ešte radšej aspoň sedemkanálový umožňujúci zapojiť a nastaviť všetky servá samostatne.

Pre napájanie Bravusu 2400 budete potrebovať trojčlánkový LiPo akumulátor 11,1 V s kapacitou aspoň 2600 mAh. Model bez problémov "uvezie" trojčlánky až do cca 3300 mAh.

BRAVUS 2400 je určený pre mierne pokročilých pilotov - pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne poletí s výkonným termickým vetroňom. Návod obsahuje dôkladnú tabuľku s odporúčanými výchylkami všetkých kormidiel, takže sa budete môcť dôverne zoznámiť s pokročilým nastavovaním vetrone s krídelkami a klapkami, naučíte sa, k čomu sú dobré letové režimy poskytujúce vyšší vztlak pre krúženie v termike alebo naopak zvýšenú prenikavosť pre rýchle vyhľadanie ďalšieho stúpavého prúdu. Výkon motora je dostatočný pre trvalé stúpanie pod uhlom cca 30-40°, takže nastúpaný do dostatočnej výšky pre lov termiky nebude nijako dlhé! BRAVUS 2400 citlivo reaguje aj na slabú termiku a nestratí sa ani za miernejších podmienok na svahu. A s ovládanými vztlakovými klapkami, letovými režimami a butterfly brzdou to bude úplne iná rozprávka!

ARF set obsahuje: trup vylisovaný z EPO s namontovaným striedavým motorom, sklopnou vrtuľou 9x7", regulátorom otáčok 50A, a 2 servami, krídlo vylisované z EPO s inštalovanými 4 servami, chvostové plochy z EPO, 2 uhlíkové rúrkové spojky krídla, a návod ku stavbe a lietanie.

Upozornenie

Podľa Nariadenia Komisie delegovaného (EÚ) 2019/945 z 12. marca 2019 o bezpilotných systémoch a o prevádzkovateľoch bezpilotných systémov z tretích krajín a Výkonného nariadenia Komisie (EÚ) 2019/947 z 24. mája 2019 o pravidlách a postupoch prevádzku bezpilotných lietadiel sú prevádzkovatelia a piloti bezpilotných lietajúcich prostriedkov (klasické modely lietadiel, multikoptéry, drony), ktoré majú hmotnosť vyššia ako 250 g alebo nesú kameru alebo iný senzor schopný akokoľvek zachytávať osobné údaje, povinní sa registrovať (v SR na Dopravnom úrade).

Technické informácie

Rozpätie [mm] 2385
Dĺžka [mm] 1105
Hmotnosť [g] 1300 - 1360
Plocha krídla [dm2] 31.1
Ovládané funkcie S,V,K(2),M,F(2)
Stavebná náročnosť S0,S1
Náročnosť pilotáže P2

Pohon a RC vybavenie:

Motor * RAY C2836-850
Regulátor * RAY G2 R-50SB
Vrtuľa *sklopná s listami 9x7"
Akumulátor RAY G4 11,1 V 2700 mAh
Servá *6x
RC súprava min. 7 kanálov počítačová
*) Súčasť ARF setu

Náhradné diely a súvisiace produkty

6 položiek