Kavan Cumul DLG (stavebnice)

Cena v e-shope s DPH: 101,21 €
Na sklade 2 ks
Kúpiť
Kúpiť
Dostupnosť:
OC Šestka 1 ks
OC Letňany 1 ks
Výrobca: Kavan
Kód tovaru: KAV02.8023

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Stavebnica (rozsyp) vysokovýkonného RC hádzadla s rozpätím 1096 mm pre štart kruhovým hodom alebo katapultom z CNC vyrezávaných dielov. Veľmi ľahká klasická celobalzová konštrukcia, trup s gondolou z balzy a ľahkej preglejky s uhlíkovým chvostovým nosníkom; krídlo s uhlíkovým hlavným nosníkom. Ovládaná smerovka a výškovka. Model CUMUL DLG bol skonštruovaný a vyrába sa v Českej republike.

Cumul DLG ľahko splní sen o skladnom modeli, s ktorým môžete kedykoľvek vybehnúť za humná na akékoľvek väčšie miesto a poriadne si zalietať. Navyše toto RC hádzadlo pre štart kruhovým hodom alebo gumicukom vás prinúti rozhýbať aj telo, pretože správne vykonaný diskový hod je celkom slušný športový výkon!

Malé RC hádzadlo je tiež ideálne pre každého, kto chce stavať modely sám, klasickým spôsobom z balzy, preglejky, smrekových nosníkov a štipkou uhlíka. Stavba ide pekne rýchlo a nie je jej veľa. Cumul DLG je z hľadiska stavby celkom jednoduchý model; nie je možno vhodný ako úplne prvý model pre človeka bez akýchkoľvek predchádzajúcich skúseností, ale pokiaľ už ste postavili „aspoň niečo konštrukčné“, nemali by ste mať problémy. Rovnako tak by ste nemali mať problémy so zvládnutím diskového štartu, až CUMUL DLG dokončíte - do návodu sme nezabudli pridať obrázkovú prílohu podrobne popisujúcu, ako si pri kruhovom hode počínať.

Stavebnica vysokovýkonného RC hádzadla klasickej veľmi ľahkej celobalzovej konštrukcie v rozsype je ideálnym projektom pre modelárov, ktorý si chce postaviť naozaj výkonný model pre rekreačné lietanie. Vďaka premyslenej konštrukcii s CNC vyrezávanými dielmi vybavenými výstupkami a zárezmi, ktoré do seba zapadajú ako diely puzzle skladačky, ide stavba veľmi rýchlo a ľahko. Rebrá a polorebrá sú navyše vybavené montážnymi výstupkami, ktoré umožňujú stavať krídlo s klenutým profilom na rovnej doske a súčasne do konštrukcie rovno „zabudovať“ negatívy na oboch koncoch krídla.

Prednú časť trupu tvorí gondola z balzy a ľahkej preglejky; jeho jadro tvorí jednoduchá "debničková" konštrukcia s balzovými bočnicami a preglejkovými prepážkami. Priestor pre servá smerovky a výškovky sa nachádza v trupe pod odnímateľným bočným krytom s magnetickým uzáverom. Chvostovú časť trupu tvorí nosník z uhlíkovej rúrky s vlepeným preglejkovým pylónom na upevnenie vodorovnej chvostovej plochy. Súčasťou stavebnice je aj vlečný háčik na štart katapultom.

Jednodielne krídlo s profilom YA0801 (špeciálne vyvinutým pre RC hádzadlá) je teraz už klasická konštrukcia s balzovými rebrami, hlavným nosníkom tvoreným tenkostennou uhlíkovou rúrkou a nábežnou lištou tvorenou bukovou guľatinou, čo zaručuje vysokú pevnosť kostry. K trupu sa krídlo upevňuje plastovou skrutkou. Konštrukcia krídla počíta s možnosťou umiestnenia kolíka pre diskový štart do náležite spevneného ľavého (pre pravákov) aj pravého konca krídla (pre ľavákov).

Chvostové plochy sú doskové, lepené z CNC vyrezávaných balzových dielov. Kormidlá sú ovládané drôtovými lanovodmi. Model môžete potiahnuť nažehľovacou fóliou, pričom prednosť má ľahšia transparentná fólia Oralite, poťahový papier Vlies alebo podobné materiály.

Na ovládanie modelu budete potrebovať najmenej dvojkanálovú RC súpravu. Pre smerovku aj výškovku vyhovejú kvalitné 6g pikoservá s ťahom 0,7–0,9 kg/cm. V stavebnici je dodávané lôžko serv „ušité na mieru“ servom Kavan GO-6MG. Pre napájanie palubnej elektroniky je ideálny jednočlánkový LiPo akumulátor s kapacitou 450–500 mAh.

Obsah balenia

Balenie obsahuje CNC vyrezávané balzové a preglejkové diely, uhlíkové trubkové nosníky krídla, uhlíkový rúrkový chvostový nosník, sadu príslušenstva, hárok samolepiacich obtlačkov, stavebný plán v mierke 1:1 a návod.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1096
Dĺžka [mm] 880
Hmotnosť od [g] 180
Plocha krídla [dm2] 16,2
Ovládané funkcie S, V
Náročnosť stavby S1
Náročnosť pilotáže P1