Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Tiger Moth 889mm, laser. vyrezávaný (stavebnica)

Náhľad produktu - Tiger Moth 889mm, laser. vyrezávaný (stavebnica)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 85,88 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK1810

Popis produktu

Polomaketa britského cvičného dvojplošníka v rozsype pre elektromotor triedy AXI 2208. Klasická celobalzová konštrukcia s laserom vyrezávanými dielmi, poťahový papier, príslušenstvo. Ovládaná smerovka, výškovka.

Školský a cvičný dvojplošník de Havilland Tiger Moth patrí k najdôležitejším lietadlám druhej svetovej vojny. "Mory" síce nezostrelily stovky nepriateľských lietadiel ani nezvrhli tisícky ton bômb, ale v ich kokpitoch sa s pilotážou zoznámili desaťtisíce letcov, ktorí pilotovali stíhačky a bombardéry britskej RAF, kanadskej RCAF, austrálskej RAAF, novozélandskej RNZAF ... a s nimi samozrejme aj nemálo českých pilotov. Okrem vojenskej služby lietali a dodnes lietajú Tiger Moth v "civile" ako športové, akrobatické a turistické lietadlá. Keď sa napr. vydáte do Duxfordu na Flying Legends, najväčší letecký deň venovaný "warbirdom", stále sa ešte môžete v kokpite tejto nesmrteľnej legendy zviezť...

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorí už majú aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní - ide to vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomakety britského školského a cvičného dvojplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z balzových nosníkov, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné tvary získate po nalepení niekoľkých dodatočných pozdĺžnikov. Krídla sú klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídel z balzových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehľovacou fóliou s malou zmrštiteľnosťou, ako je Airspan alebo Litespana.

Tiger Moth je konštruovaný pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú prepážku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém. Pre pohodové lietanie stačí elektromotor triedy AXI 2212 a Li-Poly dvojčlánok 1100-1300 mAh. "Namotorovanie" odporúčame nepreháňať - je to park-flyer, nie raketa.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora ...), číru plastovú fóliu na veterný štítok, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 889
Dĺžka [mm] 635
Plocha krídla [dm2] 22.7
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  DUMAS RAY FOXY AXI
Motor GWS A (6:1) RAY C2830/09 FOXY C2213/20 AXI 2212/20
Regulátor JES 006 FOXY R-25B FOXY R-25B FOXY R-25B
Akumulátor RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 1100 mAh RAY 7,4 V 1100 mAh RAY 7,4 V 1100 mAh
Vrtuľa GWS 9x7" APC 9x4,7SF APC 9x4,7SF APC 9x4,7SF
Servá 2x HS-55
RC súprava min. 3 kanály

Otázka k produktu: Tiger Moth 889mm, laser. vyrezávaný (stavebnica)

Kód tovaru: 4SK1810

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.