Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Taylorcraft 1016mm (stavebnica)

Náhľad produktu - Taylorcraft 1016mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 74,12 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK1814

Popis produktu

Taylorcraft BC-12 z roku 1946 bol ľahký dvojmiestny športový hornoplošník americkej firmy Taylorcraft. Nápadná podobnosť s Piperom (na prvý pohľad sa líši plne kapotovaným motorom Continental 65 HP) nie je vôbec náhodná, pretože C. G. Taylor bol konštruktérom stroja E-2 Cub, čo bol model, ktorý u Pipera predchádzal legendárnej J-3 Cub.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorí už majú aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe kostry trupu i krídla, poťahovaní papierom a lakovaní - ide to vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomaketa amerického športového hornoplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je jednoduchej klasickej celobalsovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými diely, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z bazových nosníkov, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné tvary získate po nalepení niekoľkých dodatočných pozdĺžnikov. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídla z balzových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehľovacou fóliou s malou zmrštiteľnosťou, ako je Airspan alebo Litespan.

Taylorcraft je konštruovaný pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú prepážku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém. Pre pohodové lietanie stačí elektromotor triedy AXI 2208 a Li-Poly dvojčlánok 800 mAh. "Namotorovanie" odporúčame nepreháňať - je to park-flyer, nie raketa.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora ...), číru plastovú fóliu na "zasklenie" kabíny, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1016
Dĺžka [mm] 606
Plocha krídla [dm2] 17.5
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  DUMAS RAY FOXY AXI
Motor GWS EPU-4 RAY C2826/12 FOXY C2209/24 AXI 2208/26
Regulátor JES 006 FOXY R-25B FOXY R-25B FOXY R-12B
Akumulátor RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh
Vrtuľa GWS 8x6" GWS 8x4.3" APC 8x3,8SF APC 8x3,8SF
Servá 2x HS-55
RC súprava min. 3 kanály

Otázka k produktu: Taylorcraft 1016mm (stavebnica)

Kód tovaru: 4SK1814

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.