Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Aeronca C-3 Collegian 889mm (stavebnica)

Náhľad produktu - Aeronca C-3 Collegian 889mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 74,12 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK1813

Popis produktu

Prastarého otca dnešných ultralight vyrábala od roku 1931 do roku 1937 americká firma Aeronca. Jednomiestnye cvičné a turistické lietadlo mal veľmi jednoduchú konštrukciu z oceľových trubiek potiahnutých plátnom s oceľovými drôtovými výstuhami, pohon zaisťoval dvojvalec s 36 koňmi. Vďaka vynikajúcim letovým vlastnostiam a výhodám vyplývajúcim z neobvyklej konštrukcie trupu - s Aeronca sa prakticky nedalo urobiť tvrdé pristátie, pretože pilot priamo videl na podvozková kolesá, a mohol veľmi presne odhadnúť okamih dosadnutia; vedľa pilota bolo miesto pre cestujúceho, takže žiak mohol "odpozerať" správnu pilotáž - schopnejší majitelia mohli lietať sólo už po iba 5 hodinách výcviku. Aeronca boli hojne napodobňované amatérskymi staviteľmi i leteckými firmami na celom svete - to sa nevyhlo ani Československu, Be-60 "Bestiola" firmy Beneš-Mráz je toho jasným dokladom.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorí majú už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe kostry trupu i krídla, poťahovanie papierom a lakovanie - ide to vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomaketa amerického cvičného a turistického hornoplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z balzových nosníkov, prepážok a priečok vytvárajúcich priehradový rám. Prípadné miestne oblé tvary získate po nalepení väčšieho počtu tenkých pozdĺžnikov. Vzhľadom k neobvyklým tvarom trupu je pre jeho správne zostavenie nevyhnutný jednoduchý stavebný prípravok - výkres v mierke 1:1 pre jeho zhotovenie nájdete na stavebnom pláne. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídla z balzových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehľovaou fóliou s malou zmrštiteľnosťou, ako je Airspan alebo Litespan.

Aeronca je konštruovaná pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - pre pohodové lietanie s "polovičným motorovým vetroňom" stačí elektromotor triedy AXI 2208 a Li-Poly dvojčlánok 800 mAh. V takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú prepážku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny ...), číru plastovú fóliu na "zasklenie" kabíny, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1016
Dĺžka [mm] 559
Plocha krídla [dm2] 12.6
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

DUMAS RAY FOXY AXI
Motor GWS IPS-51 RAY C2826/12 FOXY C2209/24 AXI 2208/26
Regulátor JES 006 FOXY R-25B FOXY R-25B FOXY R-12B
Akumulátor RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh
Vrtuľa GWS 8x6" GWS 8x4.3" APC 8x3,8SF APC 8x3,8SF
Servá 2x HS-55
RC súprava min. 3 kanály

Otázka k produktu: Aeronca C-3 Collegian 889mm (stavebnica)

Kód tovaru: 4SK1813

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.