Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

deHavilland DH-4 889mm (stavebnica)

Náhľad produktu - deHavilland DH-4 889mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 85,88 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK1812

Popis produktu

Polomaketa britského bombardovacieho dvojplošníka v rozsype pre elektromotor triedy AXI 2208 až 12. Klasická celobalzová konštrukcia s laserom vyrezávanými dielmi, poťahový papier, príslušenstvo. Ovládaná smerovka, výškovka.

Strojom DH-4 sa Geofrey de Havillandovi v roku 1916 podaril famózny trik, ktorý úspešne zopakoval s Mosquito za druhej svetovej vojny - skonštruoval ľahký bombardér, ktorý bol tak rýchly a obratný, že sa po odhodení púm mohol úspešne merať s jednomiestnymi stíhačkami. A mnohé dokonca predčil - napr. 14. októbra 1918 podporučík US Marines Ralph Talbot s jediným DH-4 zostrelil dve a zahnal na útek 10 ďalších nemeckých stíhačiek Fokker D.VII, čo mu vynieslo Kongresovú medailu cti, najvyššie vyznamenanie za odvahu pred nepriateľom. DH-4 a neskoršie zdokonalené prevedenie DH-9 (so sedadlami letcov bližšie k sebe pre ľahšiu komunikáciu a lepšiu súhru) vlastne vytvorili štandard, ako má ľahký bombardér vyzerať, ktorý platil až do polovice 30. rokov. Dvojplošník s jedným alebo dvomi pevnými synchronizovanými guľometmi pre pilota, jednoduchý alebo zdvojený pohyblivý guľomet na obežnom kruhu pre pozorovateľa, pumy zavesené pod trupom a spodným krídlom ... de Havilland sa stavali masovo v Británii a ešte vo väčšom meradle v USA, kde sa stali najdôležitejším bojovým lietadlom novo budovaného letectva. Po vojne ich vývoj pokračoval - napríklad aj u nás sa v licencii stavali dopravné DH-50 s uzavretou kabínou pre 4 cestujúcich (pilot sedel v otvorenom kokpite, aby "nestratil cit pre lietanie").

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorí majú už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní - ide to vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomaketa britského ľahkého bombardovacieho dvojplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je jednoduchej klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z balzových nosníkov, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné tvary získate po nalepení niekoľkých dodatočných pozdĺžnikov. Krídla sú klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídel z balzových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehľovacou fóliou s malou zmrštiteľnosťou, ako je Airspan alebo Litespan.

DH-4 je konštruovaný pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú prepážku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém. Pre pohodové lietanie stačí elektromotor triedy AXI 2208 a Li-Poly dvojčlánok 800 mAh. "Namotorovanie" odporúčame nepreháňať - je to park-flyer, nie raketa.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora ...), číru plastovú fóliu na veterný štítok, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 889
Dĺžka [mm] 635
Plocha krídla [dm2] 21.2
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

DUMAS RAY FOXY AXI
Motor GWS IPS-S1 RAY C2826/12 FOXY C2209/24 AXI 2208/26
Regulátor JES 006 FOXY R-25B FOXY R-25B FOXY R-12B
Akumulátor RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh RAY 7,4 V 800 mAh
Vrtuľa GWS 8x6" GWS 8x4.3" APC 8x3,8SF APC 8x3,8SF
Servá 2x HS-55
RC súprava min. 3 kanály

Otázka k produktu: deHavilland DH-4 889mm (stavebnica)

Kód tovaru: 4SK1812

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.