Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Piper PA-20 Pacer 1016mm (stavebnica)

Náhľad produktu - Piper PA-20 Pacer 1016mm (stavebnica)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 97,65 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK1811

Popis produktu

Polomaketa amerického športového lietadla v rozsype pre elektromotor triedy AXI 2208 až 12. Klasická celobalzová konštrukcia s laserom vyrezávanými dielmi, poťahový papier, príslušenstvo. Ovládaná smerovka, výškovka.

Americký športový a cvičný hornoplošník vyrábaný od roku 1953 bol ďalším pokračovateľom legendárnych hornoplošných Piperov. Štvormiestny stroj poháňali motory so 125 až 160 HP, prvá séria mala klasický ostrohový podvozok, zatiaľ čo neskôr na uľahčenie prechodu na väčšie a silnejšie moderné lietadlá boli vybavené trojkolesovými predným podvozkom (Piper PA-22 Tri Pacer). Rovnako ako to platí pre ostatné stroje tejto značky, mnoho Piperov PA-20 Pacer lieta dodnes.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorí už majú aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom alebo vetroňov a pilotážou RC modelu s ovládanou smerovkou a výškovkou. Zdokonalíte sa v stavbe kostry trupu i krídla, poťahovaní papierom a lakovaní - ide to vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom ako po masle.

Stavebnica RC polomakety amerického ľahkého dopravného a turistického hornoplošníka určená pre pohon elektromotorom. Model je jednoduchej klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a z kovu. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou z bočníc zlepených z balzových nosníkov, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné tvary získate po nalepení niekoľkých dodatočných pozdĺžnikov. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov. Drobnou "vychytávkou" je zhotovovanie obvodových dielov chvostových plôch a koncových oblúkov krídla z balzových pásikov laminovaných za mokra. Získate tak ľahko prekvapivo pevné a veľmi ľahké diely - a bez použitia uhlíka! Výkresy potrebných šablón opäť nájdete v návode. Celý model môžete potiahnuť papierom dodávaným v stavebnici alebo vhodnou ľahkou nažehľovacou fóliou s malou zmrštiteľnosťou, ako je Airspan alebo Litespan.

Pacer je konštruovaný pre pohon malým jednosmerným motorom s prevodovkou - napr. pohonnou jednotkou GWS, ktorá je zakreslená na pláne. V dnešnej dobe pravdepodobne zvolíte malý striedavý motor - v takom prípade budete musieť prekonštruovať motorové lôžko (doplňte novú motorovú prepážku z 2 mm brezovej preglejky), ale to by nemalo predstavovať závažnejší problém. Pre pohodové lietanie stačí elektromotor triedy AXI 2208 a Li-Poly dvojčlánok 800 mAh. "Namotorovanie" odporúčame nepreháňať - je to park-flyer, nie raketa.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora ...), číru plastovú fóliu na "zasklenie" kabíny, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, ľahké penové kolesá, farebný poťahový papier, sadu samolepiek , stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1016
Dĺžka [mm] 686
Plocha krídla [dm2] 17.5
Ovládané funkcie S,V,M
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P2

Otázka k produktu: Piper PA-20 Pacer 1016mm (stavebnica)

Kód tovaru: 4SK1811

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.