Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

ALTECO A+B EpoPutty

Náhľad produktu - ALTECO A+B EpoPutty

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 5,18 €
Cena na predajni: 5,45 €
+
Výrobca: Alteco
Kód tovaru: ZTR3610

Popis produktu

Dvojzložková epoxidová plastelína patrí k moderným materiálom, určeným nielen pre lepenie, ale aj tmelenie tvrdých materiálov. Jedná sa o dvojzložkový tmel, ktorý po zmiešaní zložiek vytvrdzuje vo veľmi tvrdú hmotu, ktorá sa dá brúsiť, rezať, vŕtať a následne aj pretierať. 100 g

ROZSAH POUŽITIA:
Je nepostrádateľným pomocníkom pri opravách prasklín a trhlín bojlerov, radiátorov, chladičov, potrubia z PVC aj kameniny, karosérií automobilov, tvrdých plastov, laminátov, keramiky, porcelánu, skla, betónu, kameňa, gumy, penového polystyrénu ai. A to medzi sebou aj navzájom. Možnosť použitia vo vlhkom prostredí a pod vodou. Nie je vhodné na lepenie PP, PE, teflónu a silikónu.

NÁVOD NA POUŽITIE:
Lepené časti musia byť čisté a odmastené. Odrežte potrebné množstvo hmoty A aj B a odstráňte ochrannú fóliu. Prepracujte hmotu tak, aby mala rovnakú farbu. Hmotu pevne vpracujte do opravovaného miesta. Spracovateľnosť plastelíny je 30 min. pri izbovej teplote. Minimálna pracovná teplota je +5°C. Skladujte v suchu a chlade.

Opravy prasklín, trhlín a vytmelení plastelínou ALTECO A + B Epo Putty

Epoxidová plastelína ALTECO Epo Putty patrí svojimi vlastnosťami k ojedinelým na trhu. Jej spracovateľnosť je 30 minút, čo je dostatočne dlhá doba na kvalitnú aplikáciu a následnú úpravu do požadovaného tvaru. Odrežte dva rovnako veľké kusy (odporúčam mokrým rezákom), namočenými prstami ich spojte a hnetie tak dlho, až vznikne jednofarebná hmota (asi jednu minútu).

Praskliny, trhliny:

Ak opravujete prasklinu či trhlinu, naneste plastelínu v dostatočnom množstve na poškodenú plochu a vtlačte ju silou tak, aby plastelína vyplnila celé poškodené miesto. Následne plastelínu upravte do požadovaného tvaru pomocou bežných nástrojov alebo navlhčenými prstami. Po vytvrdnutí môžete plastelínu obrúsiť a natrieť.
Vynikajúca na opravy: prasklín v schodoch, dlažbách, betónu, kovoch, žulových doskách (opravy hrobov), ... Po vytvrdnutí možno brúsiť, vŕtať aj pretierať.

Presakovanie, pretekanie:

Veľmi často potrebujete opraviť presakujúci odpad, ventil, kohútik a pod. Jednoducho aplikujte plastelínu priamo na poškodené miesto. Ak je únik kvapaliny silnejší, alebo kvapalina uniká pod tlakom, zafixujte plastelínu na poškodenom mieste fixačnou páskou na minimálne 3 hodiny. Potom pásku zložte. Môžete prebrúsiť a pretrieť.
Umožňuje opravy: presakujúcich ventilov, potrubí, bojlerov, odpadov umývadiel a toaliet, odkvapov, prerazených nádrží a chladičov, ...

Náhrada materiálu:

Častým poškodením býva odštiepenie kusu materiálu (schod, kvetináč, žulová doska, a pod.), ktorý je potrebné nahradiť. Tu je použitie plastelíny ALTECO Epo Putty priamo nutnosťou. Dlhá spracovateľnosť nám umožní plastelínu dobre aplikovať a predovšetkým počas 30 minút, ktoré máme k dispozícii, dotvarovať plastelínu do požadovaného tvaru. Po vytvrdnutí možno brúsiť, vŕtať aj pretierať.

Dopĺňa: chýbajúce súčiastky kamenných parapetov, náhrobkov, nástrojov (hrable, lopata, kosačka, čerpadlo). Výborne kotví napr. popraskané hmoždinky.

VÝSTRAŽNÉ SYMBOLY:

UPOZORNENIE:

Živica (zložka A):
H315 Dráždi kožu.
H317 Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu.
H319 Spôsobuje vážne podráždenie očí.
H411 Toxický pre vodné organizmy, s dlhodobými účinkami.

Tvrdidlo (zložka B):
H315 Dráždi kožu.
H317 Môže vyvolať alergickú kožnú reakciu.
H319 Spôsobuje vážne podráždenie očí.

Karta bezpečnostných údajov 1.zložka
Karta bezpečnostných údajov 2.zložka

Technické informácie

Vzhľad: Béžová pasta
Viskozita (cP/25 °C) Pasta
Špecifická hmotnosť (25°C/4°C) (A) 1,81; (B) 1,8
Šmyková pevnosť v ťahu (kg/cm2) 130
Spracovateľnosť (min.) 30
Manipulačná pevnosť 2,5 hodiny
Funkčná pevnosť (hod) 24
Tvrdosť (Shore-D) 80
Miešací pomer 1 : 1
Tepelná odolnosť (°C) −20°C do +120°C

Otázka k produktu: ALTECO A+B EpoPutty

Kód tovaru: ZTR3610

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.