Rx - Kondenzátor PC-02

Náhľad produktu - Rx - Kondenzátor PC-02

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 11,14 €
Cena na predajni: 11,73 €
+
Výrobca: SAVÖX
Kód tovaru: SAVOXPC-02

Popis produktu

Filter pre potlačenie napäťových špičiek v dôsledku indukčných javov a poklesu napájacieho napätia pri prudkom zvýšení prúdového odberu v palubnom RC vybavení pri použití silných analógových alebo digitálnych serv.

Analógové servá s vysokým ťahom alebo rýchlosťou a digitálne servá môžu byť zdrojom napäťových špičiek vznikajúcich v dôsledku elektromagnetickej indukcie pri prietoku vysokých prúdov (dynamo-efekt); tieto špičky ovplyvňujú napájacie napätie prijímača, ktoré sa tak môže dostať nad povolenú úroveň. Ak v modeli používate diódový* zálohovací systém, prijímačové akumulátory nemôžu tieto špičky potláčať. To je úloha pre RX-Kondenzátor.

RX-Kondenzátor tiež obmedzuje účinky krátkodobého poklesu napájacieho napätia spôsobeného náhlym zvýšením prúdového odberu, k čomu môže dochádzať pri použití digitálnych serv.

Vďaka použitiu špeciálnych kondenzátorov s vysokou kapacitou a nízkym vnútorným odporom je RX-Kondenzátor pri potláčaní týchto problémov veľmi účinný.

RX-Kondenzátor je prostriedkom pre zvýšenie bezpečnosti prevádzky prijímačov aj v prípade, že nepoužívate žiadny zálohovací systém.


Zapojenie a montáž RX-Kondenzátora
1. Upevnite RX-Kondenzátor bezpečne do modelu napr. pomocou sťahovacích pások.
2. Zapojte RX-Kondenzátor do ktoréhokoľvek voľného výstupu prijímača. Pripojovací káblik nenastavujte, pretože by ste tým znížili účinnosť RX-Kondenzátor.

 

 

Otázka k produktu: Rx - Kondenzátor PC-02

Kód tovaru: SAVOXPC-02

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.