Vážení zákazníci, prevzatie tovaru prostredníctvom výdajného miesta DPD je aktuálne možné pri objednávke s platbou vopred (platobná karta on-line alebo prevodom). Prevzatie tovaru dobierkou nie je podporované.

Estes Alpha III E2X Launch Set

Náhľad produktu - Estes Alpha III E2X Launch Set

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 44,11 €
Cena na predajni: 45,04 €
+
Výrobca: Estes
Kód tovaru: RD-ES1427

Popis produktu

V sade Alpha III E2X Launch Set je klasická osvedčená raketa Alpha III, ktorá by nemala chýbať v žiadnej kolekcii raketára. Súčasťou balenia je i odpaľovacia rampa Porta-Pad II a elektrický panel. Model môže dosiahnuť výšku až 335 m!

Náročnosť stavby rakety E2X

Model rakety nie je potrebné farbiť a na zostavenie nie je potrebné špeciálne náradie. Všetky diely sú nafarbené a pripravené k zostaveniu. Raketu je nutné zlepiť, nalepiť potlače a je pripravená k letu. Stavba rakety zaberie približne jednu hodinu.

Informácie k stavbe a odpáleniu nájdete v tomto článku.

Pre zostavenie a odpálenie je potrebné dokúpiť motory s palníkmi, upchávky výmetu, batérie a lepidlo. Palníky a upchávky motorov sú súčasťou balenia motorov, pokiaľ nie je uvedené inak. Pre bezpečný návrat rakiet odporúčame dokúpiť náhradný padák alebo streamer (podľa veľkosti rakety).

Odporúčané motory: 1/2A6-2, A8-3 (prvý štart), B4-4, B6-4, B6-6, C6-5, C6-7.

Obsah balenia:

odpaľovacia rampa Porta-Pad II, elektrický odpaľovací pult, model rakety, padák, obrázkový návod na zostavenie.

Odpaľovacia rampa

Odpaľovacia rampa zaisťuje oporu rakety pri štrate. Rampa sa jednoducho rozloží, bez použitia lepenia alebo špeciálneho náradia. Samotná raketa sa pomocou štartovacieho uška nasunie na vodiacu tyč, čím je zaistený priamy let rakety pri štarte. Niektoré typy rámp sú nastaviteľné v rozpätí 30° a je možné ich osadiť širšou tyčou pre väčšie typy rakiet.

Odpaľovací pult

Ovládač elektrického odpaľovacieho systému je nenahraditeľný pre bezpečný štart modelov rakiet. Odpálenie rakety je realizované pomocou elektrického prúdu, ktorý zapáli motory. K zážihu stačí stlačenie tlačidla na pulte a vy tak môžete sledovať celý štart rakety z bezpečnej vzdialenosti.

Na napájanie panelu stačí dokúpiť 4 ks vysoko kvalitných 1.5 V AA alkalických baterií. Pre napájanie elektronického odpaľovacieho zariadenia používajte výhradne alkalické batérie alebo nabíjacie lítiové alebo NiMH akumulátory. Bežné zinkovo-chloridové batérie nie sú schopné dodať potrebný prúd pre spoľahlivé zapálenie elektrického štartéra!

Technické informácie

Druh stavebnice E2X
Obsiahnutá odpaľovacia rampa Áno
Náročnosť 1
Dĺžka 307 mm
Priemer 25 mm
Hmotnosť 34 g
Dosiahnuteľná výška 335 m
Návrat Padák s priemerom 310 mm
Odporúčané motory 1/2A6-2, A8-3 (pre prvý let), B4-4, B6-4, B6-6, C6-5, C6-7

K stiahnutiu

Manuál Manuál 0 B

Videá

Otázka k produktu: Estes Alpha III E2X Launch Set

Kód tovaru: RD-ES1427

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Sada gúm s montážnym materiálom.
RD-ES2278
Na sklade
u dodávateľa
8,16 € 7,99 €
Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2022. Všetky práva vyhradené.