Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Estes Alpha Kit

Náhľad produktu - Estes Alpha Kit

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 29,15 €
Cena na predajni: 29,76 €
+
Výrobca: Estes
Kód tovaru: RD-ES1225

Popis produktu

Model rakety Estes Alpha je na raketové motory radu A - C. Alpha je stále jeden z najpopulárnejších modelov pre začiatočníkov. Univerzálna raketa, ktorá dosiahne výšku až 305 metrov návratovým padákom.

Model rakety stavebnej obtiažnosti 1 vyžaduje trochu farbenia, lepenia a brúsenia. Model má diely z laserovo rezaného dreva, plastový alebo balzový kužeľ a vysoko kvalitné obtlačky. Zloženie modelu je jednoduché vďaka obrázkovým inštrukciám krok po kroku. Stavbou tohto modelu rakety strávite jedno popoludnie.

Model rakety možno nafarbiť - odporúčame použiť akrylové farby v spreji. Farby v spreji môžete zakúpiť u nás alebo v predajniach s farbami a lakmi. Informácie k stavbe a odpáleniu nájdete v tomto článku.

Odporúčané motory: 1/2A6-2, A8-3, A8-5, B4-4, B6-4, B6-6, C6-5, C6-7.

Obsah balenia:

tubus, plastová špica, stabilizátory, padák, držiak motora, sada obtlačkov, obrázkový návod na zostavenie.

Odporúčané príslušenstvo

Pre odpálenie je potrebné dokúpiť motory s palníkmi a upchávkami výmetu (slúži k ochrane padáku). Palníky a upchávky motorov sú súčasťou balenia motorov, pokiaľ nie je uvedené inak. Motory Estes sú vybavené elektrickými palníkmi, určenými na zapálenie cez odpaľovací pult. Raketu je možné osadiť aj motormi Klima s klasickou zápalnicou alebo motormi s elektrickými palníkmi. Pre bezpečný návrat rakiet odporúčame dokúpiť náhradný padák alebo streamer.

Odpaľovacia rampa

K štartu rakety je nutná rampa. Pre malé rakety odporúčame dokúpiť rampu s odpaľovacím pultom Estes Porta-Pad II. Na rakety od strednej veľkosti odporúčame rampu Estes Pro Series II alebo rampu Klima 7611.

Pre bezstarostné a bezpečné elektronické odpálenie rakety je vhodné dokúpiť aj elektronický odpaľovací pult, napr. Estes RD-ES2230, či Klima KL-7511,

Technické informácie

Druh stavebnice Kit
Obsiahnutá odpaľovacia rampa Nie
Náročnosť 1
Dĺžka 312 mm
Priemer 25 mm
Hmotnosť 23 g
Dosiahnuteľná výška 305 m
Návrat Padák s priemerom 31 cm
Odporúčané motory 1/2A6-2, A8-3, A8-5, B4-4, B6-4, B6-6, C6-5, C6-7

K stiahnutiu

Manuál Manuál 0 B

Otázka k produktu: Estes Alpha Kit

Kód tovaru: RD-ES1225

Text otázky

Náhradné diely a súvisiace produkty

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.