Futaba 6L, prijímač R3106GF (mód 1)
Zákaznická linka 9-18 hod.: +420 774 590 258 | Potrebujete pomoci?
Je nám ľúto, ale predaj produktu už skončil. Prehliadnite si podobné predávané produkty v kategórii:
| Výrobca: | Multiplex | |
| Kód tovaru: | MPX101499 | |
| EAN: | 4059818014996 | |
Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.
#Chcete dostat upozornění ve chvíli, kdy produkt bude k dispozici? Stačí vyplnit formulář a náš hlídací pes Vám dá vědět.
MULTIPLEX predstavuje novú verziu legendárneho EasyStar, už s poradovým číslom 3! Všetko je nové a pritom dôverne známe! Drak modelu z odolného penového ELAPORu, do detailu prepracovaná konštrukcia motorového pylóna s ľahko prístupným motorom montovaným na univerzálnu motorovú prepážku, kužeľ so sklopnou vrtuľou pre minimalizáciu odporu v kĺzavom lete, krídlo možné s ovládanými krídelkami, odnímateľná vodorovná chvostová plocha pre ľahkú prepravu ... proste paráda!
Rovnako ako jeho predchodcovia je EasyStar 3 spoľahlivý školský a cvičný ťahúň, ktorý uspokojí začínajúcich pilotov, ktorých prevedie od úvodného osekávania pristávacej plochy až k základným akrobatickým obratom a termickému plachteniu. Rovnako tak poteší rekreačných víkendových letcov, ktorým poskytne skladný a ľahko prepraviteľný model pre dokonale relaxačné polietanie, nosič kamery, platformu pre FPV systém ... čokoľvek chcete!
EasyStar 3 je školský a cvičný motorový vetroň z vysoko odolného ELAPORu určený pre pohon striedavým motorom triedy AXI 2212. Vďaka svojej koncepcii s motorom uloženým na pylóne za krídlom veľmi dobre odoláva hrubšiemu zaobchádzaniu a znáša aj tvrdšie "čuchometrické" zapichnutie predku do rodnej hrudy, ktoré by u klasických modelov s motorom v predku viedli prinajmenšom k poškodeniu vrtule.
Trup s pylónom za krídlom je vylisovaný z penového ELAPORu. Motor sa montuje na univerzálnu motorovú prepážku, ktorá vďaka dôvtipnému riešeniu umožňuje montovať bez úprav všetky bežné striedavé motory s priemerom 28 mm a dĺžkou 30 mm. Ľahký prístup k motoru zabezpečuje odnímateľný plastový kryt. Vzhľadom na obmedzený priemeru vrtule (v stavebnici je dodávaná vrtuľa 7x6" s kužeľom a klieštinou 3,2 mm) je vhodné použiť motor s cca 1100 ot/min na V. Servá smerovky a výškovky (veľkosti HS-55) sa umiestňujú pod krytky na bokoch trupu, upevňujú sa vlepením tavným lepidlom. Kryt kabíny je odnímací s klasickými "zacvakávacími" uzávermi MULTIPLEX.
Dvojdielne krídlo je tiež vylisované z ELAPORu. Krídelká sú ovládané 2 servami uloženými v krídle s krátkymi priamymi drôtovými tiahlami, pre ktoré sú už pripravené šachty zodpovedajúce servám Hitec HS-55 alebo HS-65HB (s malou úpravou). Polovice krídla sa spájajú uhlíkovú rúrkovou spojkou.
Chvostové plochy v klasickom usporiadaní sú vylisované z ELAPORu, sú ovládané pomocou drôtových lanovodov. Vodorovná chvostová plocha je pre jednoduchú prepravu odnímateľná, v prevádzkovej polohe zabezpečovaná dôvtipným zámkom.
Nové páky kormidiel s príložnými doskami sa teraz upevňujú dvojicou skrutiek; pre zvýšenie odolnosti sú zodpovedajúce časti pohyblivých plôch zosilnené.
Na ovládanie modelu budete potrebovať prinajmenšom štvorkanálovú RC súpravu. Pri zapájaní prijímača sa riaďte návodom na obsluhu vašej RC súpravy. Ideálne je, ak máte aspoň päťkanálovú počítačovú RC súpravu, ktorá umožňuje nezávislé ovládanie serv krídeliek. V tom prípade môžete nastaviť diferenciáciu výchyliek krídeliek; pre začiatok odporúčame 50% - tj. výchylka krídelka dole je polovičná v porovnaní s výchylku hore. Užitočné je tiež je mixovať krídelká tak, aby sa súčasne vychyľovali nahor vo funkcii aerodynamickej brzdy pre uľahčenie pristátia. To oceníte na menších pristávacích plochách a zvlášť pri lietaní na svahu. Pri nastavovaní aerodynamických bŕzd dbajte na to, aby aj pri plnom vychýlení krídeliek nahor vo funkcii brzdy bola zachovaná možnosť ich plnej výchylky hore v úlohe krídeliek.
Striedavý regulátor otáčok by mal mať zaťažiteľnosť aspoň 20 A - ideálny je napr. RAY G2 R30B alebo Foxy G2 R30B poskytujúce rezervu pre dlhé lety na pol plynu.
Pre napájanie EasyStar 3 budete potrebovať trojčlánkový LiPo akumulátor 11.1 V s kapacitou 2200 mAh (zaťažiteľnosť aspoň 20C), ktorý zaistí dostatok energie pre dlhý let a pomôže dostať ťažisko do správnej polohy.
EasyStar 3 je určený pre začiatočníkov - ako vždy dodávame - pod dohľadom skúseného pilota, rovnako ako pre každého, kto si chce len tak pekne rekreačne polietať. Jeho letové vlastnosti sú príjemné a nezáludné. Model vás zoznámi s plnohodnotným riadením modelu krídelkami, smerovkou a výškovkou. Zmenou pomeru dĺžok pák na servo a kormidlom môžete nastavovať veľkosti výchyliek vo veľkom rozmedzí. Začiatočník začne s malými výchylkami, bezpečnými aj pri nadmernom "kormidlovaní"; skúsený pilot si nastaví veľké, umožňujúce aj trošku tej základnej větroňovej akrobacie - premety, sudové výkruty, súvratové zákruty idú EasyStar 3 celkom dobre! Výkon motora je dostatočný pre živé stúpania, model pritom nie je nadmerne premotorovaný, čo by mohlo robiť problémy začínajúcim pilotom. EasyStar 3 vie využiť aj nie príliš silnú termiku a na oblohe dokáže vydržať "celé veky".
Rychlostavebnica obsahuje:
trup vylisovaný z ELAPORu, krídlo vylisované z ELAPORu, chvostové plochy z ELAPORu, uhlíkovú rúrkovú spojku krídla, sklopnú vrtuľu 7x6" s kužeľom a unášačom s klieštinou 3,2 mm, sáčok drobného príslušenstva, arch samolepiek a podrobný návod ku stavbe.
| Rozpätie [mm] | 1366 |
| Dĺžka [mm] | 977 |
| Hmotnosť [g] | 780 |
| Plocha krídla [dm2] | 28 |
| Ovládané funkcie | S,V,K(2),M |
| Stavebná náročnosť | S1 |
| Náročnosť pilotáže | P1 |
Pohon a RC vybavenie:
| RAY | FOXY | AXI | |
| Motor | RAY G3 C2830-1050 | FOXY G3 2212-1100 | AXI 2212/20 |
| Regulátor | RAY G2 R-30B nebo FOXY G2 R-30B | ||
| Vrtuľa | *sklopná 7x6" | ||
| Akumulátor | RAY G4 11,1 V 2200 mAh | ||
| Servá | 4x HS-55 | ||
| RC súprava | min 4 kanály | ||
| *) Súčasť stavebnice | |||
9 položiek
Táto webová stránka používa cookies
S cieľom zlepšiť naše služby používame na tejto webovej stránke súbory cookies. Viac informácií nájdete v Podmienkach používania webovej stránky.