KAVAN PRO aktivátor CA spray, DE nálepka (150 ml)

Cena v e-shope s DPH: 6,29 €
Na sklade u dodávateľa
Utorok 26.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Streda 27.09. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Kavan
Kód tovaru: KAV56.9977.DE
novinka

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku

Popis produktu

Aktivátor (urýchľovač) pre sekundové (kyanoakrylátové) lepidlá v aerosólovom balení. Slúži na urýchlenie vytvrdzovania sekundových lepidiel v podmienkach nepriaznivých pre ich prirodzené vytvrdzovanie (reakciou so vzdušnou vlhkosťou alebo vodou obsiahnuté v lepených dieloch) v suchom prostredí, v chlade, pri lepení neaktívnych materiálov alebo pri aplikácii silnej vrstvy lepidla.

Produkt obsahuje vlastnú zložku aktivujúcu polymerizáciu sekundového lepidla, rozpúšťadla a pohonný plyn (propán/bután). Z tohto dôvodu nesmie byť používaný pri lepení materiálov, ktoré nie sú odolné voči organickým rozpúšťadlám (napr. penový polystyrén).

Aktivátor sa nanáša zo vzdialenosti 20–25 cm na čisté a suché plochy, optimálny rozsah pracovných teplôt je +10°C až +30°C. Aplikovať ho môžete jedným z dvoch základných postupov:

  • Malé diely: Aktivátor naneste na jednu lepenú plochu a nechajte zaschnúť (zostáva aktívny niekoľko hodín). Potom naneste sekundové lepidlo na druhú styčnú plochu a diely priložte.
  • Veľké diely: Sekundové lepidlo naneste na jednu styčnú plochu, diely pritlačte a spoj prestrieknite aktivátorom.

Ďalšie informácie a odporúčania:

  • vhodné pre sekundové lepidlá pri lepení materiálov odolných voči organickým rozpúšťadlám;
  • nevhodné pre penový polystyrén a iné materiály, ktoré nie sú odolné voči organickým rozpúšťadlám alebo zvýšenej teplote (pri zrýchlenej polymerizácii lepidla sa môže uvoľňovať značné množstvo tepla vedúce k zahriatiu lepeného spoja a jeho okolia – tým väčšiemu, čím viac lepidla bolo použitých);
  • skladujte v pevne uzavretom obale, v chlade, suchu a tme (pri teplote +5°C až +25°C);
  • nevystavujte teplotám pod +2°C;
  • pri dodržaní podmienok správneho skladovania zaručujeme trvanlivosť v neotvorenom originálnom balení po dobu 1 roka pri zachovaní vyššie uvedených vlastností produktu

Upozornenie: produkt obsahuje látky klasifikované ako nebezpečné v zmysle nariadenia (ES) č. 1272/2008. Podrobné informácie viď sekcia "K stiahnutiu".