Tunalyzer – tester striedavých motorov

Cena v e-shope s DPH: 303,43 €
Dočasne nedostupné
Poslať otázku
na dostupnosť
Poslať otázku
na dostupnosť
Výrobca: HOBBYWING car
Kód tovaru: HW30504003

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku

Popis produktu

Tester na testovanie striedavých elektromotorov so senzormi aj bezsenzorových, meria prúdový odber, kV, mechanické časovanie, parametre senzorov a teplotu motora. Môže pracovať ako servotester na ovládanie/testovanie regulátorov a serv. Bluetooth umožňuje pripojenie mobilnej aplikácie HW Link pre nastavovanie kompatibilných regulátorov Hobbywing a aktualizáciu ich firmvéru.

Tester striedavých elektromotorov Hobbywing Tunalyzer je špeciálne skonštruovaný na meranie parametrov, ako sú počet otáčok na volt (kV), otáčky motora, meranie prúdového odberu, meranie časovania (priemerné hodnoty aj jednotlivých fáz), kontrola funkcií Hallovych senzorov striedavých motorov. Namerané hodnoty pre striedavé motory so snímačmi aj bez snímačov sú zobrazované na dotykovom LCD displeji.

Tunalyzer taktiež pracuje ako servotester a vďaka vstavanému Bluetooth umožňuje nastavovanie regulátorov otáčok Hobbywing a aktualizáciu ich firmvéru s pomocou mobilnej aplikácie HW Link.

Tunalyzer umožňuje testovanie striedavých elektromotorov so senzormi aj bez senzorov s 2–60 pólmi. Pre napájanie testera budete potrebovať 2S–4S LiPo akumulátor, ktorý by mal mať kapacitu aspoň 2000 mAh.

1) Meranie parametrov striedavých motorov so snímačmi (sensored) aj bez snímačov (sensorless)

Na meranie sa do Tunalyzeru zapoja tri fázové káble motora, kábel senzorov (pri motore senzory) a napájací (pohonný) akumulátor 2S–4S LiPo. Tunalyzer potom vykoná test pri zvolenom pracovnom napätí (7,4 V, alebo 3,4 V pre motory s KV >8000 alebo s menej ako 4,5 závitmi) – buď v automatickom, alebo ručnom režime (otáčky motora sa riadi gombíkom). Tunalyzer meria a zobrazuje:

  • testovacie napätie,
  • prúd motora,
  • otáčky na Volt (kV),
  • mechanické časovanie - priemerné aj pre jednotlivé fázy (len pre motory so senzormi),
  • odchýlku polohy senzorov (len pre motory so senzormi),
  • asymetriu magnetov rotora (len pre motory so senzormi),
  • odchýlku signálu Hallovych senzorov (len pre motory so senzormi),
  • teplotu motora (len pre kompatibilné motory Hobbywing so senzormi a teplotným čidlom v motore).

2) Servotester

Tunalyzer môže slúžiť ako servotester – zdroj servosignálu s impulzmi v rozmedzí šírok 1–2 ms. Signál sa nastavuje pomocou gombíka. Môžete tak testovať regulátory otáčok, serva alebo iné zariadenia ovládané štandardným servosignálom so šírkovo modulovanými impulzmi (PWM) bez RC súpravy. V tomto režime sa Tunalyzer napája z BEC pripojeného regulátora, prípadne z externého akumulátora 6,0–8,4 V.

3) Bluetooth pre nastavovanie/aktualizáciu regulátorov otáčok

Tunalyzer môže vďaka vstavanému Bluetooth slúžiť na nastavovanie kompatibilných regulátorov Hobbywing (to sú tie, ktoré umožňujú nastavovanie pomocou OTA modulu) a aktualizáciu ich firmvéru s pomocou mobilnej aplikácie HW Link. V tomto režime sa Tunalyzer napája z BEC pripojeného regulátora, prípadne z externého akumulátora 6,0–8,4 V, ak nemá regulátor BEC.

Obsah balenia

Balenie obsahuje prístroj Tunalyzer, 2 napájacie káble (3,5mm banániky/krokosvorky (červený a čierny), 3 fázové káble (3,5mm banániky/krokosvorky/modrý, biely a žltý), prepravnú tašku a návod.