1:100 Danmark

Cena v e-shope s DPH: 497,56 €
Dočasne nedostupné
Poslať otázku
na dostupnosť
Poslať otázku
na dostupnosť
Výrobca: Billing Boats
Kód tovaru: 3BB5005

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Na začiatku 50. rokov dánsky architekt a bývalý vojnový pilot RAF Ejnar Billing vystavil vlastnoručne zhotovený model rybárskeho člna vo výklade hobby obchodu patriaceho jeho manželke. Potom, čo sa fotografia modelu objavila v jednom časopise, pána Billinga zavalili objednávky na postavenie desiatok kusov rovnakého modelu. Pretože nebolo v jeho silách také množstvo zvládnuť, napadlo ho, že čln ponúkne ako stavebnicu - prvú hromadne vyrábanú stavebnicu s drevenou kostrou s kýlom, rebrami a plankovanou obšívkou napodobňujúcou čo najviac konštrukciu skutočných lodí. Tento spôsob stavby sa rýchlo ujal a modely pána Billing začali dobývať svet. V roku 1958 potom vznikla rodinná firma nesúca dodnes meno Billing Boats.

V priebehu rokov sa konštrukcie modelov zdokonaľovali a zmodernizovali, v 60. rokoch bolo zavedené používanie plastových výliskov trupov, potom nastúpili CNC stroje a už na prelome 80. a 90. rokov v Billing Boats začali požívať laserové vyrezávanie dielov. Dnes firmu riadi už tretia generácia Billing a plávajúce RC modely aj neplávajúce stolné makety stále predstavujú absolútnu špičku v lodnom modelárstve. S potešením vám ponúkame sériu stavebníc Billing Boats, z ktorých môžete postaviť nádherné detailne prepracované plávajúce makety s diaľkovým ovládaním alebo vytvoriť štýlový doplnok interiéru vášho bytu so slanou vôňou mora a volaním diaľok ...

Danmark 1:75

Danmark je školská plachetnica dánskeho námorníctva s oceľovým trupom spustená na vodu roku 1932. Od roku 1933 cvičí kadetov pre službu na mori a koná propagačné plavby po celom svete. V roku 1939 bola na návšteve v USA pri príležitosti Svetovej výstavy v New Yorku. Vďaka tomu nepadla po obsadení Dánska do rúk nacistov, dobu do vstupu USA do vojny prečkala na kotvách Jacksonville v starostlivosti dánskej komunity. Po prepadnutí Pearl Harboru sa Denmark zapojil do služieb akadémie americkej pobrežnej stráže v New Londonu, na jej palube prešlo výcvikom viac ako 5000 amerických námorníkov. Ako ocenenie vojnovej služby sa Danmarku dostalo cti plávať na čele prehliadky lodí z celého sveta pri Svetovej výstave v New Yorku 1964. Danmark stále pokračuje v službe pre dánske námorníctvo; okrem toho si napríklad zahral v britskom seriáli Onedin Line o lodiarskej firme z druhej polovice 19. storočia, ktorý sa vysielal od roku 1971 do roku 1980. Danmark je určený pre pokročilých lodných staviteľov; je konštruovaný ako neplávajúca stolná maketa.

Danmark má trup klasickej drevenej konštrukcie z laserom vyrezávaných dielov s plankovanou obšívkou a drevenou palubu. Stavebnica obsahuje všetky drevené, plastové a kovové diely potrebné pre dokončenie modelu, maketové príslušenstvo atď.

Technické informácie

Mierka 1:75
Dĺžka [mm] 900
Šírka [mm] 140
Výška [mm] 600
Stavebná náročnosť S4

K stiahnutiu

Originální návod výrobce

Originální návod výrobce

24.01.2017
Výkres

Výkres

24.01.2017