Indikátor 10 LED Rx 5 článok

Cena v e-shope s DPH: 14,73 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Pelikán
Kód tovaru: 8GR30935

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Stĺpcový indikátor napätia ("bežiaci bod") pre Ni-XX akumulátorové sady so 4 článkami s 10 LED. Indikátor sa napája z meraného akumulátora, je vybavený pätkami s gumovými priechodkami pre priskrutkovanie na vhodné miesto modelu.

Indikátor sa pripája dvojžilovým káblikom so štandardným servokonektorom Hitec/JR napr. do voľného kanála na prijímači. Stĺpec s 10 LED s expandovanou stupnicou umožňuje odlíšiť články plne nabité (napätie nad 6,4 V), čiastočne nabité, vybité (5,7-6,0 V) a nebezpečne vybité (pod 5,5 V) naprázdno aj pri zaťažení (ak zahýbete niekoľkých servami naraz, a stĺpec výrazne "spadne" dole do oblasti "vybité", určite už nemáte energiu na ďalší vzlet).

Napäťové úrovne sú indikované štýlom "bežiaci bod", s jednou svietiacou LED. Tento spôsob signalizácie zaručuje minimálnu prúdový odber nutný na vlastnú činnosť indikátora a navyše umožňuje indikovať väčší počet úrovní - ak svietia naraz dve LED, je napätie na polovici medzi úrovňami patriacimi jednotlivým LED.

Orientačná tabuľka indikovaných napäťových úrovní

LED č.: Farba LED Rozsviet sa pri:
1 červená 5,3 V
2 červená 5,4 V
3 červená 5,5 V
4 žltá 5,7 V
5 zelená 5,8 V
6 zelená 5,9 V
7 zelená 6,0 V
8 zelená 6,1 V
9 zelená 6,2 V
10 zelená 6,4 V


Pozn.: uvedené napäťové úrovne sú len orientačné. Vzhľadom k výbornej stabilite a presnosti merania použitého integrovaného obvodu si môžete v prípade potreby indikátor presne odstupňovať s pomocou dobrého voltmetra a regulovaného zdroja napätia.

Technické informácie

Napätie [V] 0 - 7.5
Dĺžka [mm] 39
Šírka [mm] 12
Výška [mm] 7
Hmotnosť [g] 4.5