Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

GRAUPNER balancér pre 2-6 čl.

Náhľad produktu - GRAUPNER balancér pre 2-6 čl.

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 15,65 €
+
Výrobca: GRAUPNER Modellbau
Kód tovaru: 7598

Popis produktu

Digitálny balancér/vybíjač s LCD displejom pre vyrovnávanie napätia na jednotlivých článkoch alebo vybíjanie lítiových akumulátorových sád s 2-6 článkami v sérii a merač napätia pre lítiové akumulátory 2-6 článkov a prijímačové akumulátory s napätím 1,2-8,5 V (bez ohľadu na typ článkov).

Balancér

V úlohe balancéra môže pracovať samostatne (autonómne vyrovnávanie) alebo spolu s ľubovoľným nabíjačom pre lítiové akumulátory pri nabíjaní alebo vybíjaní. Graupner balancér sa pripája k servisnému konektoru nabíjanej sady a pracuje nezávisle na nabíjači (ak je pripojený). Zobrazuje súčasne napätie na všetkých článkoch sady a vyrovnáva napätie článkov na úroveň článku s najnižším napätím. Graupner balancér je vybavený individuálnymi zásuvkami pre 2-6 čl. sady zodpovedajúcimi systému servisných konektorov JST-XH (EasyCopter/Align/DualSky), v príslušenstve je pribalený adaptér pre sady so servisným konektorom ThunderPower/ThunderFlight/MPX. Pre ostatné systémy je potrebné využiť vhodný adaptér.

Autonómne vyrovnávanie: Akumulátorová sada sa pripojí len k balancéru prostredníctvom servisného konektora a balancér vyrovná vybíjaním napätia na článkoch na úroveň článku s najnižším napätím. Z bezpečnostných dôvodov môžete nastaviť minimálne napätie pre balancovanie, aby nedochádzalo k ďalšiemu vybíjaniu už hlboko vybitej sady. Koniec vyrovnávania je signalizovaný opticky na displeji.

Vyrovnávanie pri nabíjaní/vybíjaní: Nabíjaná/vybíjaná sada je pripojená prostredníctvom servisného konektora k balancéru a prostredníctvom nabíjacieho kábla k nabíjačke. V priebehu nabíjania balancér priebežne vyrovnáva napätie na jednotlivých článkoch v rozmedzí +/- 0,01 V na úroveň článku s najnižším napätím (odoberá prúd z článkov s vyšším napätím).

Činnosť balancéra je v oboch režimoch signalizovaná na LCD displeji, neustále je zobrazované napätie na jednotlivých článkoch, balancér tiež upozorňuje na situáciu, keď je rozdiel napätia medzi článkami vyšší ako 0,2 V.

Vybíjač

V úlohe vybíjača môžete nastaviť koncové napätie, načo Graupner balancér vybije všetky články na túto úroveň.

Tester akumulátorov

Ako tester akumulátorov sa Graupner balancér zapája dvomi spôsobmi - pre meranie lítiových akumulátorov s 2-6 článkami v sérii sa pripája prostredníctvom servisného konektora ako pre balancovanie alebo vybíjanie; prístroj je pritom napájaný z meraného akumulátora. Pre meranie napätia prijímačových akumulátorov sa testovaná sada pripája do zvláštnej zásuvky pre servokonektory Futaba alebo UNI (JR/Graupner/Hitec); v tom prípade Graupner balancér vyžaduje napájanie z vonkajšieho zdroja 7,4-11,1 V zapojovaného prostredníctvom dvojkolíkového konektora JST (BEC).

Otázka k produktu: GRAUPNER balancér pre 2-6 čl.

Kód tovaru: 7598

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.