Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

George W. Washburn - remorkér 762mm

Náhľad produktu - George W. Washburn - remorkér 762mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 215,29 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1260

Popis produktu

Stavebnica remorkéra 762 mm v rozsype pre pokročilých. Drevený plankovaný trup, laserom vyrezávané preglejkové a balzové diely, množstvo maketových doplnkov z kovu a plastov, pre motor radu 500. Remorkér George W. Washburn v službách spoločnosti Cornell Steamboat Company prvýkrát vyplával 10. mája 1890 na rieku Hudson. Parný stroj o výkone 800 HP napájaný z dvoch kotlov dával lodi rýchlosť až 18 uzlov, vďaka čomu bola vo svojej dobe jedným z najrýchlejších riečnych remorkérov vôbec. Po roky potom George W. Washburn ťahal člny s nákladom kameňa, piesku a tehál medzi New Yorkom a Albany a vo svojej priestrannej nadstavbe poskytoval dostatok priestoru pre pohodlnú prepravu cestujúcich.

Stavebnica riečneho remorkéra v rozsype v mierke 1:48 pre pohon elektromotorom radu 500 pre mierne pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode, pre vybrané kľúčové kroky (ako je stavba kostry trupu) slúžia stavebné prípravky z predseknutých preglejkových dielov. Zhotovovanie doplnkov, ako sú napríklad rebríky, uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený (rovnako ako u skutočnej lode) kostrou, ktorej chrbtica tvorí kýl s nalepenými rebrami - všetky diely sú preglejkové, vyrezávané laserom; stavebné prípravky zaručujúce správne zostavenie kostry sú predseknuté. Obšívka trupu je tvorená balzovými lištami - použitie mäkkého dreva uľahčuje ohýbanie a tvarovanie planiek (bez nutnosti namáčania) aj ich následné brúsenie. Pre dosiahnutie zložitejších tvarov ale samozrejme budete musieť siahnuť po namáčaní (v zriedenej čpavkovej vode 1:1 za studena alebo v horúcej vode s prídavkom tekutého kondicionéra) - ale vďaka premyslenej konštrukcii lodi len výnimočne. Paluba je preglejková a nadstavba je z vákuovo lisovaných plastových dielov s balzovou a preglejkovou kostrou z laserom vyrezávaných dielov.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené farbou) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia atď. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 500 alebo 600 (nie je súčasťou stavebnice), napájaný zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10) či 6 V oloveného akumulátora. Lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou je tiež potrebné dokúpiť - veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Ak budete chcieť dodržať maketový priemer lodnej skrutky (2"), bude treba elektromotor doplniť prevodovkou 2:1 - napr. Graupner Multispeed # 1114.20. Pre tento prípad môžete tiež dokúpiť originálnu sadu Dumas # 2373 obsahujúcu hriadeľ s puzdrom, kardanovým závesom spojky a kovovou štvorlistou lodnou skrutkou 2" (51 mm).

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 30 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje:

Laserom vyrezávané balzové a preglejkové diely, vákuové výlisky záchranných člnov, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, balzové a lipové nosníky, plastové tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, sadu samolepiek, výkres lodi, obrázkový návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 762
Šírka [mm] 140
Výška [mm] 415
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  ECO Mořský vlk
Motor Speed 500E s vodným chladením Speed 500 7,2 V s vodným chladením
Prevodovka Nie Graupner Multispeed 2:1 #1114.20
Regulátor Graupner #2880 NAVY V30R Graupner #2880 NAVY V30R
Lodná skrutka 3-listá 35 mm #2308.35 4-listá 50 mm #2310.50
Akumulátor 7,2 V 2200 mAh NiMH 7,2 V 3000 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály

Otázka k produktu: George W. Washburn - remorkér 762mm

Kód tovaru: 4SP1260

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.