Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

SC-1 - stíhač ponoriek 953mm

Náhľad produktu - SC-1 - stíhač ponoriek 953mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 227,06 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1259

Popis produktu

Stavebnica stíhača ponoriek 953 mm v rozsype pre mierne pokročilých. Drevený plankovaný trup, laserom vyrezávané preglejkové a balzové diely, množstvo maketových doplnkov z kovu a plastov, pre motor radu 500.

V roku 1916, pod vplyvom príšerných strát obchodných lodí Dohody spôsobovaných nemeckými ponorkami, námestník ministra námorníctva Franklin D. Roosevelt zadal US Navy konštrukciu protiponorkového plavidla, ktoré by mohlo byť v prípade vstupu Spojených štátov do vojny rýchlo stavané vo veľkých počtoch v malých civilných lodeniciach. Výsledkom bol stíhač ponoriek s dreveným trupom s dĺžkou 100 stôp poháňaný trojicou benzínových motorov s 220 HP a s max. rýchlosťou 18 uzlov. Výzbroj tvorilo trojpalcové delo na prove, dva guľomety Colt a vrhač hlbinných náloží na korme. Od júla 1917 do začiatku roka 1919 vychŕlili americké lodenice 441 člnov, ktoré slúžili nielen v americkom, ale aj vo francúzskom námorníctve (100 lodí). Operovali z britských prístavov, ale bojovali aj v Stredomorí, kde sa o i. podieľali na hliadkovaní pozdĺž protiponorkovej siete uzatvárajúcej Otrantský prieliv, a bez veľkých úspechov bránili kapitán-poručíkovi Hudečkovi a ostatným rakúsko-uhorským a nemeckým ponorkárom v prenikaní z Jadranského do Stredozemného mora.

Stavebnica amerického stíhača ponoriek v rozsype v mierke 1:35 pre pohon elektromotorom rady pre mierne pokročilých staviteľa. Vďaka vysokému prepracovania väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať strednej a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukcii danej časti lode, pre vybrané kľúčové kroky (ako je stavba kostry trupu) slúži stavebné prípravky z předseknutých preglejkových dielov. Zhotovovanie doplnkov ako sú napríklad rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1: 1.

Trup je tvorený (rovnako ako u skutočnej lode) kostrou, ktorej chrbtica tvorí kýl s nalepenými rebrami - všetky diely sú preglejkové, vyrezávané laserom; stavebné prípravky zaručujúce správne zostavenie kostry sú predseknuté. Obšívka trupu je tvorená balzovými lištami - použitie mäkkého dreva uľahčuje ohýbanie a tvarovanie planiek (bez nutnosti namáčania) aj ich následné brúsenie. Pre dosiahnutie zložitejších tvarov ale samozrejme budete musieť siahnuť po namáčaní (v zriedenej čpavkovej vode 1:1 za studena alebo v horúcej vode s prídavkom tekutého kondicionéra) - ale vďaka premyslenej konštrukcii lodi len výnimočne. Paluba je preglejková a nadstavba je z vákuovo lisovaných plastových dielov s balzovou a preglejkovou kostrou z laserom vyrezávaných dielov.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. Doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené farbou) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia atď. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 500 alebo 600 (nie je súčasťou stavebnice), napájaný zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10) či 6 V oloveného akumulátora. Lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou je tiež potrebné dokúpiť - veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 30 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje:

Laserom vyrezávané balzové a preglejkové diely, vákuové výlisky záchranných člnov, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, balzové a lipové nosníky, plastové tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, sadu samolepiek, výkres lodi v mierke 1:1, obrázkový návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 953
Šírka [mm] 135
Výška [mm] 419
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

Motor Speed 500E s vodným chladením
Prevodovka Nie
Regulátor Graupner #2880 NAVY V30R
Lodná skrutka 3-listá 35 mm #2308.35
Akumulátor 7,2 V 2200 mAh NiMH
Servá 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály

Otázka k produktu: SC-1 - stíhač ponoriek 953mm

Kód tovaru: 4SP1259

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.