Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

U.S. ARMY 74´ST - remorkér 451mm

Náhľad produktu - U.S. ARMY 74´ST - remorkér 451mm

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 140,78 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1256

Popis produktu

Počas II. svetovej vojny US Army používala veľké množstvo plavidiel potrebných na prepravu a zásobovanie jednotiek vyloďovaných v Severnej Afrike, Európe i Tichomorí. Pre vlečenie lodí v prístavoch a preplavy nákladných a zásobovacích vlečných člnov slúžili malé remorkéry označované "ST" (Small Tug = malý remorkér). Stavebnica Dumas vám ponúka model jedného takého remorkéra, ktorý mal dĺžku 74 stôp.

Stavebnica prístavného remorkéra v rozsype pre pohon elektromotorom radu pre mierne pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa trojpohľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad lode. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode, vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov ako sú napríklad zábradlie alebo rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. Pre konečný farebný finiš budú vzhľadom k celkom malým rozmerom lodi vyhovovať farby na plastikové kity.

Trup je tvorený dvojdielnym vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov a dielov predseknutých z mikropenových PVC dosiek (z tohto materiálu je aj paluba). Nadstavba má opäť kostru z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov, vonkajšie steny sú z predseknutých plastových dielov. Vďaka tomu odpadá časovo náročné plankovanie, tmelenie, brúsenie a lakovanie obvyklé u lodí s celodreveným trupom. Tiež nadstavby idú "rýchlo od ruky", nemusíte bojovať s všelijako sa krútiacimi a nepadnúcími vákuovanými dielmi, ako ste to možno zažili u vakuformových stavebníc.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené samolepkami) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia atď. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 400 (nie je súčasťou stavebnice, rovnako ako trojlistá lodná skrutka 25-30 mm) 4,8 V až 6 V, napájaný zo štvor- resp. šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1: 10). Lodný hriadeľ s puzdrom a kardanovou spojkou je súčasťou stavebnice. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoä dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje:

vákuové výlisky trupu, laserom vyrezávané balzové a preglejkové diely, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, lodný hriadeľ s puzdrom, dvojlistú lodnú skrutku 25 mm, sadu samolepiek, výkres lode v mierke 1:1, obrázkový návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 451
Šírka [mm] 126
Výška [mm] 270
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S2,S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  ECO Mořský vlk
Motor Speed 400 6V Speed 400 6V s vodnym chladením
Regulátor Graupner #2861 V15R NAVY Graupner #2861 V15R NAVY
Lodná skrutka 2-listá 25 mm* 3-listá 25 mm
Akumulátor 7,2 V 1600 mAh NiMH 7,2 V 3000 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály
*) Je súčasťou stavebnice

Otázka k produktu: U.S. ARMY 74´ST - remorkér 451mm

Kód tovaru: 4SP1256

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.