USS Whitehall A 1800- hliadkovaci čln 584mm

Cena v e-shope s DPH: 121,53 €
Dočasne nedostupné
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1252

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Strážny čln PCE (R) - 856 bol spustený na vodu v apríli 1944. Po krátkom období strážnej služby na východnom pobreží USA sa presunul do Tichomoria, kde slúžil ako protiponorkové plavidlo zo základňou na ostrovoch takých preslávených mien ako boli Eniwetok, Guam, Ulithi a Okinawa. Meno Whitehall loď dostala až v roku 1956, kedy slúžila už opäť na východnom pobreží USA pre výcvik námorných "záložákov". V roku 1970 bola vyradená a o tri roky neskôr predaná do šrotu.

Stavebnica hliadkovacieho člna v rozsype pre pohon elektromotorom radu 400 pre mierne pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému predpracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa trojpohľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad lode. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode, vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov ako sú napríklad zábradlia alebo rebríky uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. Pre konečný farebný finiš budú vzhľadom k celkom malým rozmerom lodi vyhovovať farby na plastikové kity.

Trup je tvorený dvojdielnym vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov a dielov predseknutých z mikropenových PVC dosiek (z tohto materiálu je aj paluba). Nadstavba má opäť kostru z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov, vonkajšie steny sú z predseknutých plastových dielov. Vďaka tomu odpadá časovo náročné plankovanie, tmelenie, brúsenie a lakovanie obvyklé u lodí s celodreveným trupom. Tiež nadstavby idú "rýchlo od ruky", nemusíte bojovať s všelijako sa krútiacimi a nepasujúcimi vákuovanými dielmi, ako ste to možno zažili u vakuformových stavebníc.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napríklad doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené samolepkami) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia atď. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.
 
Pre pohon lode slúži elektromotor radu 400 (nie je súčasťou stavebnice, rovnako ako maketová trojlistá lodná skrutka 25 mm) 4,8 V až 6 V, napájaný zo štvor-resp. šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr šesťčlánok pre RC autá 1:10 ). Lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou je tiež potrebné dokúpiť - veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.
Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.
 
Stavebnica obsahuje:
 
vákuové výlisky trupu, laserom vyrezávané balzové a preglejkové diely, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, sadu samolepiek, výkres lode v mierke 1:1, obrázkový návod k stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 584
Šírka [mm] 105
Výška [mm] 265
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S2,S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  ECO Morský vlk
Motor Speed 400 6V Speed 400 6 V s vodným chladením
Regulátor Graupner #2861 V15R NAVY Graupner #2861 V15R NAVY
Lodná skrutka 3-listá 25 mm 3-listá 25 mm
Akumulátor 7,2 V 1600 mAh NiMH 7,2 V 3000 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály

Náhradné diely a súvisiace produkty

4 položky