Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Carol Moran - remorkér 451mm

Náhľad produktu - Carol Moran - remorkér 451mm

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 125,10 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1250

Popis produktu

Stavebnica remorkéra 451mm v rozsype pre mierne pokročilých. Plastový trup a nadstavby s predseknutými dielmi, laserom vyrezávané preglejkové a balzové diely, množstvo maketových doplnkov z kovu a plastov, pre motor radu 280 až 400.

Carol Moran je prístavný remorkér patriaci do flotily Moran Towing and Transportation Co. obsluhujúci prístav New York a priľahlé vody. Hoci ide o celkom malé plavidlo (dĺžka 106 stôp), poháňa ho mohutný dieselový motor s 1750 HP, čo umožňuje trojicu remorkérov (vedúca loď je vždy silnejší 126-stopový dvojhriadeľový remorkér s dvojnásobným výkonom) zvládať aj takých zaoceánskych obrov, ako bola Queen Elizabeth 2 s 70 327 tonami.

Stavebnica prístavného remorkéra v rozsype pre pohon elektromotorom radu pre mierne pokročilých staviteľa. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné sekundové lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa trojpohľadového výkresu v skutočnej veľkosti zachycujúceho vonkajší vzhľad lode. Jednotlivé stavebné kroky sa vykonávajú podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode, vybrané kľúčové kroky a zhotovovanie doplnkov, ako sú napríklad zábradlie alebo rebríky, uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1. Pre konečný farebný finiš budú vzhľadom k celkom malým rozmerom lodi vyhovovať farby na plastikové kity.

Trup je tvorený dvojdielnym vákuovým výliskom z plastu (kompaktný polystyrén) s vnútornými výstuhami z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov a dielov predseknutých z mikropenových PVC dosiek (- z tohto materiálu je aj paluba). Nadstavba má opäť kostru z laserom vyrezávaných preglejkových a balzových dielov, vonkajšie steny sú z predseknutých plastových dielov. Vďaka tomu odpadá časovo náročné plankovanie, tmelenie, brúsenie a lakovanie obvyklé u lodí s celodreveným trupom. Tiež nadstavby idú "rýchlo od ruky", nemusíte bojovať s všelijako sa krútiacimi a nepadnúcími vákuovaným diely, ako ste to možno zažili u vakuformových stavebníc.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. Doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačené samolepkami) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia atď. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 400 (nie je súčasťou stavebnice, rovnako ako maketová trojlistá lodná skrutka 25 mm) 4,8 V až 6 V, napájaný zo štvor- resp. šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10 ). Lodný hriadeľ s puzdrom a kardanovou spojkou je súčasťou stavebnice. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje:

Vákuové výlisky trupu, laserom vyrezávané balzové a preglejkové diely, dosky z mikropenového PVC s predseknutými dielmi, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, lodný hriadeľ s puzdrom, dvojlistý lodná skrutka 25 mm, sadu samolepiek, výkres lodi v mierke 1:1, obrázkový návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 451
Šírka [mm] 122
Výška [mm] 270
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S2,S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  ECO Morský vlk
Motor Speed 400 6 V Speed 400 6 V s vodným chladením
Regulátor Graupner #2861 V15R NAVY Graupner #2861 V15R NAVY
Lodná skrutka 2-listá 25 mm* 3-listá 25 mm
Akumulátor 7,2 V 1600 mAh NiMH 7,2 V 3000 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály
*) Je súčasťou stavebnice

Otázka k produktu: Carol Moran - remorkér 451mm

Kód tovaru: 4SP1250

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.