Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

1947 Chris-Craft rýchly čln 610mm

Náhľad produktu - 1947 Chris-Craft rýchly čln 610mm

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 274,12 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1240

Popis produktu

Christ-Craft je najstarší americký výrobca motorových člnov, ktorého história siaha až do roku 1874, kedy trinásťročný zakladateľ firmy Christopher Smith postavil prvý drevený čln. Jeho výrobky sa čoskoro stali synonymom vysokej kvality a luxusné člny, na ktorých sa nešetrilo mahagónom, teakom, chrómovanými kovovými dielmi a ďalšími exotickými materiálmi si kupovali celebrity kalibru Henryho Forda, tlačového magnáta Hearsta, Katharine Hepburn, Franka Sinatru alebo Elvisa Presleyho.

16-stopový športový model "Utility" z roku 1947 patrí dodnes k najpopulárnejším a najrozšírenejším americkým veteránom. Charakteristické sú pre neho jednoduché a účelné línie majúce pôvod vo veľkosériovo stavaných (cez 12 000!) motorových člnoch LCPR pre US Army a US Navy.

Stavebnica luxusného rýchleho člna v rozsype v mierke 1:8 pre pohon elektromotorom radu 500 pre pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v zmenšenej mierke, perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode a nechýba ani príloha s 83 fotografiami dokumentujúca stavbu krok po kroku. Zhotovovanie maketových detailov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený kostrou z predseknutých dielov z brezovej preglejky, ktorej chrbticu tvoria pozdĺžniky a kýl s nalepenými rebrami - stavia sa vďaka montážnym výstupkom na rebrách priamo na rovnej pracovnej doske v polohe "hore nohami". Správnemu usadeniu rebier pomáhajú aj ďalšie predseknuté prípravky a šablony. Kostra trupu sa doplní vnútornou obšívkou z brezovej preglejky, ktorú neskôr preplátujeme tenkými a rovnako ľahko ohybnými mahagónovými plankami. Vonkajšie plátovanie paluby je opäť z mahagónových planiek.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením koženého polstrovania sedačiek, kormidlového kolesá. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.

Pre pohon lode slúži elektromotor radu 500 alebo 600 (nie je súčasťou stavebnice), napájaný zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora (vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10). Lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou je tiež potrebné dokúpiť - veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre maximálne využitie výkonu motora a dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora. Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 30 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje:

Predseknuté preglejkové diely, predseknuté diely z mahagónovej dyhy, mahagónové planky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lode a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, dva aršíky samolepiek, návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 610
Šírka [mm] 228
Výška [mm] 200
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  Sport Celebrita
Motor Speed 500E s vodným chladením Speed 600 7,2 V s vodným chladením
Regulátor Graupner #2880 NAVY V30R Graupner #2880 NAVY V30R
Lodná skrutka Graupner 2308.30 2-listá 30 mm dvojlistá kovová Graupner 2330.32
Akumulátor 7,2 V 2200 mAh NiMH 7,2 V 3600 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály

Otázka k produktu: 1947 Chris-Craft rýchly čln 610mm

Kód tovaru: 4SP1240

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.