Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Jolly Jay rybársky trawler 610mm

Náhľad produktu - Jolly Jay rybársky trawler 610mm

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 187,84 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1231

Popis produktu

Stavebnica rybárskej lode s dĺžkou 610 mm v rozsype. Drevená konštrukcia s predseknutými preglejkovými rebrami a kýlom, obšívka z balzových dosiek. Nadstavba z preglejky a plastov. Maketové diely odlievané z kovu, elektromotor 4,8 V a drobné príslušenstvo.

Jolly Jay je rybársky trawler (loď pre lov pomocou vlečnej siete) postavený v lodenici Thompson Trawler Inc. v Titusville na Floride. Slúži pre lov rýb a kreviet pozdĺž pobrežia Floridy a v Mexickom zálive. Loď má dĺžku 60 stôp, poháňa ju dieselový motor s 365 HP. Jolly Jay uvezie cca 20 ton rýb, čo je dostatočná kapacita na lov po dobu 30 dní.

Stavebnica rybárskeho člna v rozsype v mierke 1:30 pre pohon elektromotorom radu 380 pre mierne pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode, pre vybrané kľúčové kroky (ako je stavba kostry trupu) slúžia stavebné prípravky z predseknutých preglejkových dielov. Zhotovovanie doplnkov, ako sú napríklad zábradlie alebo rebríky, uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený (rovnako ako pri skutočnej lodi) kostrou, ktorej chrbtica tvorí kýl s nalepenými rebrami - všetky diely nájdete predseknuté na preglejkových doskách, rovnako ako stavebné prípravky zaručujúce správne zostavenie kostry. Obšívka trupu je tvorená balzovými lištami - použitie mäkkého dreva uľahčuje ohýbanie a tvarovanie planiek (bez nutnosti namáčania) aj ich následné brúsenie. Pre dosiahnutie zložitejších tvarov ale samozrejme budete musieť siahnuť po namáčaní (v zriedenej čpavkovej vode 1:1 za studena alebo v horúcej vode s prídavkom tekutého kondicionéra) - ale vďaka premyslenej konštrukcii lodi len výnimočne. Paluba je preglejková a nadstavba z vákuovo lisovaných plastových dielov.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej vylepšovať napr. doplnením zasklených okien (v základnom prevedení sú okná naznačená farbou) a vnútorného vybavenia, funkčného osvetlenia atď. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.

Pre pohon lode slúži v stavebnici dodávaný elektromotor radu 4,8 V elektromotor a lodný hriadeľ s puzdrom a spojkou - vážnejší záujemcovia o moreplavbu pravdepodobne budú uvažovať o ich náhrade na vyššej technickej úrovni - veľmi vhodné sú kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Potom sa ponúka použitie motora 6 V radu 400, napájaného zo šesťčlánkového NiMH alebo NiCd akumulátora - vhodný je napr. šesťčlánok pre RC autá 1:10, už len preto, že v súčasnosti sú ďaleko dostupnejšie obojsmerné elektronické regulátory pracujúce s napájaním od 6 V. Pre dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora.

Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, obojsmerný elektronický regulátor otáčok aspoň 10 A (podľa motora) a jedno štandardné servo pre kormidlo.

Stavebnica obsahuje:

Predseknuté preglejkové diely trupu, balzové planky na obšívku, vákuovo lisované plastové diely nadstavby, smrekové a plastové nosníky a tyčinky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, elektromotor 4,8 V, lodný hriadeľ s puzdrom a dvojlistou skrutkou 25 mm, stavebný plán obsahujúci trojpohľadový výkres lodi a perspektívne nákresy jednotlivých krokov stavby, návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 610
Šírka [mm] 216
Výška [mm] 456
Ovládané funkcie M,LK
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  ECO Mořský vlk
Motor "380" 4,8V* Speed 400 6V s vodným chladením
Regulátor Graupner #2736 Micro Speed 10 Graupner #2861 V15R NAVY
Lodná skrutka 2-listá 25 mm* 3-listá 25 mm
Akumulátor 4,8 V Sanyo N-1700SCR Nosram 7,2 V 3000 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály
*) Je súčasťou stavebnice

Otázka k produktu: Jolly Jay rybársky trawler 610mm

Kód tovaru: 4SP1231

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.