Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Dauntless - motorová jachta 1245mm

Náhľad produktu - Dauntless - motorová jachta 1245mm

Dostupnosť:
Na sklade u dodávateľa

Cena v e-shope s DPH: 230,98 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SP1211

Popis produktu

Stavebnica motorovej jachty 1245 mm v rozsype pre skúsených staviteľov. Klasická konštrukcia s predseknutými preglejkovými rebrami a obšívkou. Množstvo maketových doplnkov z kovu a plastov, pre 2 elektromotory radu 500 alebo 2 spaľovacie 2,5-3,5 ccm.

Sparkman & Stephens patrí medzi najúspešnejšie americkej firmy venujúce sa konštrukcii a stavbe plachetníc a motorových jácht. Ich plavidlá pozbierali množstvo pohárov z tých najznámejších súťaží, ako sú napríklad závody plachetníc America's Cup alebo extra drsná regata Sydney - Hobart. Dauntless je luxusná motorová jachta s dĺžkou 66 stôp (cca 22 m) pre pobrežnú dopravu, zábavné plavby a iné radovánky užívateľov s primerane tučnými kontami. Dvojica motorov s výkonom až 1500 HP jej zabezpečuje maximálnu rýchlosť cez 40 uzlov.

Stavebnica luxusnej motorovej jachty v rozsype v mierke 1:16 pre pohon dvomi elektromotormi radu 500 pre pokročilých staviteľov. Vďaka vysokému prepracovaniu väčšiny dielov nie je stavba nijako zvlášť náročná na zručnosť a dielenské vybavenie - ale samozrejme starostlivá a trpezlivá práca je v lodnom staviteľstve nevyhnutná pre dosiahnutie dobrého výsledku. Na lepenie budete potrebovať stredné a husté sekundové lepidlo, "acetónové" modelárske lepidlo, epoxid a lepidlo na lepenie plastikových modelov. Vlastná stavba prebieha podľa výkresov v zmenšenej mierke a perspektívnych výkresov zobrazujúcich detailne konštrukciu danej časti lode. Zhotovovanie maketových detailov uľahčujú predtlačené šablóny v mierke 1:1.

Trup je tvorený kostrou z predseknutých dielov z preglejky zo svetlého filipínskeho mahagónu, ktorej chrbticu tvoria pozdĺžniky a kýl s nalepenými rebrami - stavia sa priamo na rovnej pracovnej doske v polohe "hore nohami" vďaka montážnym výstupkom na rebrách. Kostra trupu sa doplní obšívkou z mahagónovej preglejky; zložitejšie zakrivenie na časti provy je vytvorené s pomocou lipových planiek. Nadstavba je z dielov predseknutých z brezovej a mahagónové preglejky.

Maketové doplnky sú tvorené škálou dielov z mosadzného drôtu a trubičiek, odlievaných z bieleho kovu, dreva a plastov. Ak budete mať dostatok chuti a vytrvalosti, môžete model ďalej takmer neobmedzene vylepšovať. Je len na vás, ako si dáte na svojej práci záležať.

Pre pohon lode slúžia 2 elektromotory radu 500 alebo 600 (nie sú súčasťou stavebnice), napájané z jedného alebo dvoch šesťčlánkových NiMH alebo NiCd akumulátorov (vhodné sú napr. šesťčlánkov pre RC autá 1:10). Lodné hriadele s puzdrami a spojkou je tiež potrebné dokúpiť - Dumas pre tento model dodáva špeciálnu sadu 4SP2332 (obsahujúcu 2 hriadele s puzdrami a ich držiakmi, kardan. spojkami, 2 kovové kormidlá s tiahlami a pákami). Túto sadu je možné použiť aj v prípade, že sa rozhodnete loď poháňať dvomi spaľovacími motormi 2,5-3,5 ccm. Vhodné sú aj tuzemské (MPJet) kompaktné hriadele s priamou spojkou a prírubou pre upevnenie motora. Pre maximálne využitie výkonu motorov a dlhé plavby pri používaní akumulátorov s veľkou kapacitou odporúčame doplniť vodné chladenie motora. Pre ovládanie lode postačí akákoľvek aspoň dvojkanálová RC súprava, jeden alebo dva obojsmerné elektronické regulátory otáčok aspoň 30 A (podľa motoru) a jedno štandardné servo pre kormidlo. Ak použijete dva regulátory, môžete samozrejme zvýšiť manévrovacie schopnosti lode pomocou nezávislého ovládania otáčok oboch motorov (ručne alebo pomocou mixu kormidlo-motory, ak máte viackanálovú počítačovú RC súpravu).

Stavebnica obsahuje:

Predseknuté preglejkové diely, predseknuté diely z mahagónovej a brezovej preglejky, lipové planky, odlievané kovové diely a ďalšie maketové príslušenstvo, stavebný plán obsahujúci trohpohľadový výkres lodi, návod ku stavbe.

Technické informácie

Dĺžka [mm] 1245
Šírka [mm] 356
Výška [mm] 500
Ovládané funkcie M(2),LK
Stavebná náročnosť S3
Náročnosť pilotáže P1

Odporúčaný pohon a RC vybavenie:

  Sport Celebrita
Motor 2x Speed 500E (s vodným chladením) 2x Speed 600 7,2 V s vodným chladením
Regulátor *2x Graupner #2880 NAVY V30R *2x Graupner #2880 NAVY V30R
Lodná skrutka 2-listá 30 mm #2830.30 a #2830.30L 2-listá kovová Graupner 2330.32
Akumulátor 2x Nosram 7,2 V 2200 mAh NiMH 2x Nosram 7,2 V 3600 mAh NiMH
Servá 1x HS-311 1x HS-311
RC súprava min. 2 kanály
*) Umožňuje nezávislé ovládanie otáčok oboch motorov

Otázka k produktu: Dauntless - motorová jachta 1245mm

Kód tovaru: 4SP1211

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.