Fokker Eindecker E.III 762 mm (laserom vyrezávaný)

Cena v e-shope s DPH: 83,98 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK331

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Stíhací jednoplošník holandského konštruktéra v nemeckých službách Anthonyho Fokkera znamenal v roku 1915 úplný zlom v leteckej vojne. Hoci výkonmi nijako nevyčnieval nad iné stroje svojej doby, o jeho úspechu rozhodla výzbroj - E.III bol prvým strojom so synchronizovaným guľometom v predku. Pilot tak mohol na cieľ mieriť celým lietadlom a plne sa sústrediť na pilotáž - zbraň voľne strieľajúca okruhom vrtule potom zaistila zvyšok. Stovka Fokkerov v krátkej dobe vymietla nebo nad bojiskom západného frontu, a zabezpečila Nemecku vzdušnú prevahu trvajúcu až do roku 1917, pretože Briti ani Francúzi neboli dlho schopní spoľahlivo pracujúci synchronizátor skonštruovať a vyrábať.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z kabínových hornoplošníkov od firmy Guillow 's alebo Herr). Zdokonalíte sa v stavbe "prepážkovej" kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní, príprave a ošetrovanie gumového zväzku, zalietavanie - proste vo všetkých tých nádherných zručnostiach rýdzej klasickej modelariny. Vzhľadom k veľkosti modelu a zložitosti predlohy je stavby už celkom dosť, ale vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety nemeckého stíhacieho lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduché klasickej celobalsové konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou - najprv z balzových líšt zostavíte bočnice, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Prípadné oblé tvary získate po nalepení väčšieho počtu tenkých pozdĺžnikov. Krídla sú klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov.

Fokker E.III je tiež veľmi vhodný pre prestavbu na RC model - je už dostatočne veľký, aby uniesol celkom bežné miniatúrne RC vybavenie so 4-8g servami. Pre pohon môžete použiť striedavý motor triedy AXI 2204 a dvojčlánek Li Po 400-800 mAh

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (súťažná guma FAI TAN II), kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 762
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1,S2
Náročnosť pilotáže P0

Náhradné diely a súvisiace produkty

2 položky