Piper ″Clip Wing″ Cub 762mm (laserom vyrezávaný)

Cena v e-shope s DPH: 78,07 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK0338

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

To, čo pre automobilovú dopravu predstavoval Ford T, pre športové letectvo predstavuje Piper J-3 Cub. Samozrejme je tu zásadný rozdiel: Mr. Ford hovorieval: "Ford T môžete mať v akejkoľvek farbe, ak je to čierna.", Zatiaľ čo motto Mr. Pipera bolo: "Piper Cub môžete mať v akejkoľvek farbe, ak je to žltá." Celý rad "obyčajných" Piper prešiel prestavbou na akrobatickú verziu zahŕňajúcu vnútorné spevnenie kostry, použitie výkonnejšieho motora a samozrejme tú najnápadnejšiu zmenu - zmenšenie rozpätia. "Clipped Wing" Piper čiže Piper so zastrihnutými krídlami sa samozrejme nevyrovná akrobatickému špeciálu, ale každopádne vie oveľa viac, než len tak "plachtiť" vo vzduchu!

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z kabínových hornoplošníkov od firmy Guillow 's alebo Herr). Zdokonalíte sa v stavbe "prepážkovej" kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní, príprave a ošetrovanie gumového zväzku, zalietavanie - proste vo všetkých tých nádherných zručnostiach rýdzej klasickej modelariny. Vzhľadom k veľkosti modelu a zložitosti predlohy je stavby už celkom dosť, ale vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety amerického športového hornoplošník určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou - najprv z balzových líšt zostavíte bočnice, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné oblé tvary získate po nalepení väčšieho počtu tenkých pozdĺžnikov. Krídla sú klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov.

Cub je tiež veľmi vhodný pre prestavbu na RC model - je už dostatočne veľký, aby uniesol dnes už celkom bežné miniatúrne RC vybavenie so 4-5g servami.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (súťažná guma FAI TAN II), kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 762
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1,S2
Náročnosť pilotáže P0

Náhradné diely a súvisiace produkty

1 položka