A36A Apache 762mm (laserom vyrezávaný)

Cena v e-shope s DPH: 88,20 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK0337

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

North American Mustang I vyvinutý za rekordných 117 dní na základe objednávky pre britské Kráľovské letectvo bol veľmi sľubný stroj, ktorého jedinou "chybou na kráse" bol rýchly pokles výkonu jeho motora Allison V-1710 s narastajúcou výškou letu. Firma North American sa Mustang snažila samozrejme "pretlačiť" aj do výzbroje amerického letectva - a najprv sa jej to podarilo s bojovou verziou vybavenou mrežovými brzdami pre strmhlavý let, pri ktorej sa predpokladali operácie v malých výškach. A-36A mali výzbroj rozmiestnenú ako prvé britské Mustangy - dva synchronizované guľomety Browning 12,7 mm v trupe a ďalšie štyri v krídle. Na závesníky pod krídlom bolo možné umiestniť dve 225 kg pumy. Apache úspešne bojovali v severnej Afrike a Stredomorí, osvedčili sa aj proti Japoncom v Barme.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z kabínových hornoplošníkov od firmy Guillow 's alebo Herr). Zdokonalíte sa v stavbe "prepážkovej" kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní, príprave a ošetrovanie gumového zväzku, zalietavanie - proste vo všetkých tých nádherných zručnostiach rýdzej klasickej modelariny. Vzhľadom k veľkosti modelu a zložitosti predlohy je stavby už celkom dosť, ale vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety amerického bojového lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou - najprv z balzových líšt zostavíte bočnice, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné oblé tvary získate po nalepení väčšieho počtu tenkých pozdĺžnikov. Krídla sú klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov.

Apache je tiež vhodný pre prestavbu na RC model - je už dostatočne veľký, aby uniesol dnes už celkom bežné miniatúrne RC vybavenie so 4-5g servami.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (súťažná guma FAI TAN II), kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 762
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Náhradné diely a súvisiace produkty

1 položka