PZL P11c 762mm (laserom vyrezávaný)

Cena v e-shope s DPH: 67,10 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK0310

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Stíhacie lietadlá PZL P.11 s nádhernými "čajkovými" lomenými krídlami sú nesmrteľným symbolom statočného boja poľskej armády proti drvivému nemeckému útoku v septembri 1939. Svojím spôsobom stelesňujú vrchol predvojnových "mierových" strojov - s rýchlosťou niečo pod 400 km/h, so slabou výzbrojou štyroch guľometov puškové kalibru, bez pancierovania kabíny a samosvorných obalov nádrží. Bez ohľadu na schopnosti pilotov a ich statočnosť museli veľmi rýchlo vykrvácať v boji s rovnako rýchlymi celokovovými bombardérmi ježiacimi sa guľometmi, o moderných Messerschmitt Bf-109 s kanónovou výzbrojou a najmenej o 100 km/h vyššou rýchlosťou ani nehovoriac. Napriek tomu dosiahli P.11 rad úspechov - darilo sa im napríklad prekvapivo dobre proti ťažkopádnym dvojmotorovým Messerschmittom Bf-110; uvádza sa, že P.11 zostrelili 110 nemeckých lietadiel za cenu straty 100 vlastných strojov.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z kabínových hornoplošníkov od firmy Guillow 's alebo Herr). Zdokonalíte sa v stavbe "prepážkovej" kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní, príprave a ošetrovanie gumového zväzku, zalietavanie - proste vo všetkých tých nádherných zručnostiach rýdzej klasickej modelariny. Vzhľadom k veľkosti modelu a zložitosti predlohy je stavby už celkom dosť, ale vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety poľského stíhacieho hornoplošníka určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a veľkým množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary moderných strojov. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov.

P.11 je tiež vhodný pre prestavbu na RC model - je už dostatočne veľký, aby uniesol celkom bežné miniatúrne RC vybavenie s 5-6g servami. Pre pohon môžete použiť striedavý motor triedy AXI 2204 alebo 2208 a dvoj- alebo trojčlánok Li Po 300-800 mAh.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (súťažná guma FAI TAN II), kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 762
Dĺžka [mm] 540
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Náhradné diely a súvisiace produkty

2 položky