Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Fieseler 156 Storch 762mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - Fieseler 156 Storch 762mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Na sklade 1 ks

OC Letňany 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 50,59 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK0308

Popis produktu

Prieskumný a spojovací hornoplošník s veľmi krátkym vzletom a pristátím Fieseler Fi-156 Storch patrí medzi najslávnejšie lietadlá druhej svetovej vojny. Nenápadný a tichý, schopný pristáť na väčšej lesnej čistine sa stal "očami" nemeckých pozemných jednotiek v jej najslávnejších akciách "bleskovej vojny". Storch si obľúbili vysokí velitelia (ako napríklad poľný maršal Rommel), ktorým umožňoval byť v kontakte s obrnenými jednotkami vrážajúcimi drvivé kliny hlboko do tyla nepriateľských vojsk. Na jeho konte sú tiež spektakulárne akcie, ako vyslobodenie talianskeho diktátora Benita Mussoliniho z domáceho väzenia v hoteli na vrchole hory. Storch sa pre Luftwaffe vyrábali aj v továrňach vo Francúzsku a v Československu v Chocni - ostatne vo výrobe sa pokračovalo aj po vojne a zvlášť Storch francúzskej výroby s hviezdicovými motormi lietajú dodnes.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z kabínových hornoplošníkov od firmy Guillow 's alebo Herr). Zdokonalíte sa v stavbe "prepážkovej" kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní, príprave a ošetrovanie gumového zväzku, zalietavanie - proste vo všetkých tých nádherných zručnostiach rýdzej klasickej modelariny. Vzhľadom k veľkosti modelu a zložitosti predlohy je stavby už celkom dosť, ale vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety nemeckého prieskumného a spojovacieho hornoplošníka určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou - najprv z balzových líšt zostavíte bočnice, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami do priehradového rámu. Výsledné oblé tvary získate po nalepení väčšieho počtu tenkých pozdĺžnikov. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov.

Storch je tiež vhodný pre prestavbu na RC model - je už dostatočne veľký, aby uniesol dnes už celkom bežné miniatúrny RC vybavenie so 4-5g servami. Pre pohon je vzhľadom k štíhlosti predku vhodný malý jednosmerný motor s prevodovkou v štýle pohonných jednotiek GWS alebo malá "oběžka" s priemerom do 20 mm a dvojčlánok Li Po 300-500 mAh. Inou dobrou možnosťou je použiť motor a palubnú elektroniku z modelu Funtic.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt kabíny ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (súťažná guma FAI TAN II), kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 762
Dĺžka [mm] 530
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1,S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Fieseler 156 Storch 762mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SK0308

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.