Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Fokker EIII 445mm (laserom vyrezávaný)

Náhľad produktu - Fokker EIII 445mm (laserom vyrezávaný)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 29,37 €
+
Výrobca: Dumas
Kód tovaru: 4SK0222

Popis produktu

Stíhací jednoplošník holandského konštruktéra v nemeckých službách Anthonyho Fokkera znamenal v roku 1915 úplný zlom v leteckej vojne. Hoci výkonmi nijako nevyčnieval nad iné stroje svojej doby, o jeho úspechu rozhodla výzbroj - E.III bol prvým strojom so synchronizovaným guľometom na predku. Pilot tak mohol na cieľ mieriť celým lietadlom a plne sa sústrediť na pilotáž - zbraň voľne strieľajúca okruhom vrtule potom zaistila zvyšok. Stovka Fokkerov v krátkej dobe vymietla nebo nad bojiskom západného frontu, a zabezpečila Nemecku vzdušnú prevahu trvajúcu až do roku 1917, pretože Briti ani Francúzi neboli dlho schopní spoľahlivo pracujúci synchronizátor skonštruovať a vyrábať.

Stavebnica americkej firmy DUMAS Aircraft predstavuje ideálny stroj pre modelárov, ktorý má už aspoň základné skúsenosti so stavbou malých modelov poháňaných gumovým zväzkom (ako vôbec prvý model pre získanie základných skúseností s klasickou stavbou odporúčame najprv postaviť napr. niektorý z kabínových hornoplošníkov od firmy Guillow 's alebo Herr). Zdokonalíte sa v stavbe "prepážkovej" kostry trupu i krídel, poťahovaní papierom a lakovaní, príprave a ošetrovanie gumového zväzku, zalietavanie - proste vo všetkých tých nádherných zručnostiach rýdzej klasickej modelariny. Vzhľadom k veľkosti modelu a zložitosti predlohy je stavby už celkom dosť, ale vďaka vysoko predpracovaným laserom vyrezávaným dielom to ide ako po masle.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety nemeckého stíhacieho lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s laserom vyrezávanými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Trup je konštruovaný bežnou minimaketárskou technológiou - najprv z balzových líšt zostavíte bočnice, ktoré spojíte poloprepážkami a priečkami. Krídlo je klasickej konštrukcie z nosníkov a rebier, chvostové plochy z balzových líšt a laserom vyrezávaných dielov.

Fokker je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z miniatúrnych penových modelov Nine Eagles.

Stavebnica obsahuje: balzové laserom vyrezávané diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny ...), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (súťažná guma FAI TAN II), kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, farebný poťahový papier, sadu samolepiek, stavebný plán.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 445
Dĺžka [mm] 314
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Fokker EIII 445mm (laserom vyrezávaný)

Kód tovaru: 4SK0222

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.