Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

B-24D Liberator 1:28 (1232mm)

Náhľad produktu - B-24D Liberator 1:28 (1232mm)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 148,63 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH2003

Popis produktu

Consolidated B-24 Liberator vznikol na začiatku II. svetovej vojny s rovnakým určením ako B-17 Flying Fortress - ako diaľkový denný bombardér, ktorý nebude potrebovať sprievod stíhačov. Oproti staršiemu B-17 bol trochu aerodynamicky pokročilejší vďaka krídlu o veľkej štíhlosti s moderným profilom, používal tiež zaťahovací podvozok s prednou nohou (noha zo zostreleného Liberatoru poslúžila dokonca ako vzor pre nemecké prúdové stíhačky Me-262 Schwalbe). V "zrážke s realitou", vo svetle ťažkých strát, aké priniesol napr. nálet na úrovni korún stromov na rafinérie a ropné polia v rumunskej Ploieşti, sa ale ukázala nutnosť početných úprav, podobne ako u B-17. Liberator sa potom osvedčil nielen ako bombardér (napr. v Pardubiciach stovka Liberatorov z talianskych základní zrovnala so zemou miestnu rafinériu vrátane priľahlej stanice, cukrovaru a legendárneho hotela Veselka), ale aj ako diaľkové prieskumné stroje s pumovnicou vyplnenou batériou kamierov, a predovšetkým ako nesmierne účinné protiponorkové lietadlá. Práve tieto sú nerozlučne späté s históriiou 311. československej bombardovacej perute. Okrem niekoľkých ponoriek bol najcennejším úlovkom "nášho" Liberatoru nemecký lámač blokády Alsterufer, rýchla dopravná loď vezúca z japonska do ríše náklad volfrámu, ktorý by stačil na ročnú výrobu ocele pre nemecké "Panzer". 27. decembra 1943, 500 míľ severozápadne od mysu Finisterre, sa do útoku na loď skrývajúcu sa pod nízkou oblačnosťou a ježiacu sa protilietadlovými kanónmi vrhol Liberator s posádkou P / O Oldřicha Doležala. Po zásahu dvoma bombami a niekoľkými raketami loď zachvátil nezvládnuteľný požiar a začala sa pomaly, ale neodvratne potápať ...
 
Stavebnica makety bombardovacieho štvormotorového hornoplošníka, statický model s prepracovanými maketovými detailmi v muzeálnej kvalite v mierke 1:28.
 
Model je klasickej celobalsovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo formovaného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovaním do formy. Trup sa stavia "lodiarskou" technológiou so stredovým "kýlom", do ktorého sa kolmo vlepujú prepážky, ktoré sa neskôr spoja väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o model pre mierne pokročilého staviteľa, mali by ste už mať aspoň nejaké predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou.
 
Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované maketové diely (predok trupu, trysky motorov ...), číry acetátový výlisok krytu kabíny, plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, aršík mokrých obtlačkov, stavebný plán.
 
Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).
 
Rozpätie [mm] 1232
Dĺžka [mm] 737
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S4

Otázka k produktu: B-24D Liberator 1:28 (1232mm)

Kód tovaru: 4SH2003

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.