B-17G Flying Fortress 1:28 (1149mm)

Náhľad produktu - B-17G Flying Fortress 1:28 (1149mm)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 133,76 €
Cena na predajni: 140,78 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH2002

Popis produktu

Štvormotorový rýchly výškový bombardér Boeing B-17 Flying Fortress bol na počiatku vojny veľkým prísľubom, velenie amerického letectva predpokladalo, že bude schopný operovať za dňa nad nepriateľským územím bez sprievodu stíhačov a presne zvrhávať smrtiaci náklad bômb z veľkých výšok pomocou zameriavača Norden, elektromechanického palubného počítača. Prvé bojové nasadenie najprv u RAF, potom proti Japoncom na Filipínach a denné nálety na Tretiu ríšu v roku 1943 ukázali, že skutočnosť je iná. Pre víťaznú bombardovaciu ofenzívu z letísk v Británii a južnom Taliansku bolo nutné lietadlo úplne prekonštruovať, vybaviť množstvom veží a strielní s guľometmi; veľká zvislá chvostová plocha s tiahlym kýlom napravila problémy so stabilitou - a hlavne zväzy "Lietajúcich pevností" dostali ochranu stíhacích Mustangov po celej dĺžke trasy. Až potom B-17G vymazali spolu s Liberatormi nemecké rafinérie ropy a továrne na výrobu syntetického benzínu, rozvrátili dopravu zničením staníc a železničných dep...

Stavebnica upútanej makety bombardovacieho štvormotorového dolnoplošnía určená pre pohon dvomi motormi 1,5 ccm; návod a plán umožňujú model postaviť aj ako statický model s prepracovanými maketovými detailmi vrátane interiéru kabíny v muzeálnej kvalite v mierke 1:28 (toto prevedenie zachytáva zvláštny výkres "Action Plan").

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" vo zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Krídlo sa stavia klasicky z rebier a nosníkov. Vzhľadom k tomu, že ide o model pre pokročilého staviteľa, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou.

Flying Fortress je tiež vhodná pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom alebo pohonom 2 spaľovacími motormi 0,8-1,5 ccm - hoci stavebný plán tieto varianty neponúka, pre skúseného modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balsové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motorov, motory, predok trupu ...), plastové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. modelársky nôž ARTESANIA Latina č.1).

Technické informácie

Rozpätie [mm] 1149
Dĺžka [mm] 868
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S4
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: B-17G Flying Fortress 1:28 (1149mm)

Kód tovaru: 4SH2002

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.