F4U-4 Corsair (781mm)

Cena v e-shope s DPH: 105,08 €
Na sklade u dodávateľa
Piatok 29.09. môžete mať v centrálnej predajni Nademlejnská
Pondelok 02.10. môže byť u Vás
Kúpiť
Kúpiť
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH1004

Neviete si rady s výberom? Nie sú Vám niektoré parametre jasné? Napíšte nám Vašu otázku a my Vás s odpoveďou kontaktujeme.

Poslať otázku
  • Popis produktu

  • Technické informácie

Popis produktu

Vought F-4U Corsair bol najvýkonejším americkým palubným stíhacím lietadlom druhej svetovej vojny. Po vyriešení počiatočných problémov (príliš tuhý podvozok a zlý výhľad z kabíny komplikujúci pristávanie na lietadlových lodiach) sa spolu s Grumman Hellcat postaral o zmetenie japonského letectva z oblohy nad Pacifikom. Corsair úspešne operovali aj vo farbách britskej Fleet Air Arm a z pozemných letísk v eskadrách námornej pechoty. Vo výzbroji US Navy a Marines vydržal až hlboko do 50. rokov, kedy sa v úlohe stíhacieho bombardéra významne podieľal na zachytení úvodného náporu komunistickej Severnej Kórey na začiatku kórejskej vojny.

Stavebnica veľkej voľne lietajúce makety stíhacieho dolnoplošníka určená pre pohon gumovým zväzkom; návod a plán umožňujú model postaviť aj ako voľne lietajúci model s pohonom spaľovacím motorom 0,8 ccm, pripútaný model so spaľovacím motorom 1,5ccm alebo ako statický model s prepracovanými maketovými detailmi vrátane interiéru kabíny v muzeálnej kvalite v mierke 1:16 (toto prevedenie zachytáva zvláštny výkres "Action Plan").

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, veľkým množstvom maketových doplnkov z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" v zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o model pre pokročilého staviteľa, mali by ste už mať väčšie predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Hellcat je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom alebo pohonom spaľovacím motorom 0,8-1,2 ccm - hoci stavebný plán tieto varianty neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora, motor...), číry acetátový výlisok krytu kabíny, plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, rukoväť a vahadlo pre pripútaný model, veľký aršík mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok s modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 781
Dĺžka [mm] 622
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S3,S4
Náročnosť pilotáže P0

Náhradné diely a súvisiace produkty

2 položky