Vážení zákazníci, predajňa v Zlatnické ulici je trvalo uzavretá. Budeme sa na Vás tešiť v novembri v nových priestoroch na ulici Nademlejnská 651/7 v Hloubětíne. Ostatné pobočky a zásielkový predaj pokračujú v normálnej prevádzke. Ďakujeme za pochopenie.

P-47D Thunderbolt (768mm)

Náhľad produktu - P-47D Thunderbolt (768mm)

Dostupnosť:
Na sklade 2 ks

Nademlejnská - eshop 1 ks
Karolíny Světlé 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 93,73 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH1001

Popis produktu

Predlohou pre túto polomaketa bolo jedno z najvýkonnejších spojeneckých stíhacích lietadiel druhej svetovej vojny, Republic P-47D v novšom prevedení s kvapkovitým krytom kabíny, tzv. "Bubble-Top". Rýchly, robustný, s mohutnou batériou ôsmich 12,7 mm guľometov Browning, schopný nosiť neuveriteľný náklad bômb a rakiet, legendárny "Kotlár" likvidujúce lokomotívy a vlaky na veľkej časti nacistického Nemecka a okupovaných krajín...

Stavebnica veľkej voľne lietajúce makety stíhacieho dolnoplošníka určená pre pohon gumovým zväzkom; návod a plán umožňujú model postaviť aj ako voľne lietajúci model s pohonom spaľovacím motorom 0,8 ccm, pripútaný model so spaľovacím motorom 1,5ccm alebo ako statický model s prepracovanými maketovými detailmi vrátane interiéru kabíny v muzeálnej kvalite v mierke 1:16 (toto prevedenie zachytáva zvláštny výkres "Action Plan").

Model je klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, veľkým množstvom maketových doplnkov z vákuovo tvárneného plastu, plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním a predseknutými dielmi z "plastikovej preglejky", ľahkého a pevného materiálu nahrádzajúceho klasickú preglejku. Trup je samozrejme konštruovaný pravou minimaketárskou technológiou s prepážkami a väčším množstvom pozdĺžnikov, ktoré umožňujú verne reprodukovať oblé tvary. Stavia sa v dvoch krokoch - vďaka "rozrezaniu" v zvislej rovine postavíte priamo na pracovnej doske najprv jednu polovicu trupu, a k nej potom "dolepíte" polovicu druhú. Tak je zaistené, že aj trup komplikovaných tvarov postavíte rovný a súmerný, bez potreby akýchkoľvek špeciálnych prípravkov. Vzhľadom k tomu, že ide o model pre pokročilého staviteľa, mali by ste už mať väčšie predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Hellcat je tiež vhodný pre konverziu na RC model s elektrickým pohonom alebo pohonom spaľovacím motorom 0,8-1,2 ccm - hoci stavebný plán tieto varianty neponúka, pre skúsenejšieho modelára by to nemal byť veľký problém.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, predseknuté diely z plastikovej preglejky, vákuovo lisované maketové diely (kryt motora, motor...), číry acetátový výlisok krytu kabíny, plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok (guma 5x1mm), oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, plastové kolesá, poťahový papier, rukoväť a vahadlo pre pripútaný model, veľký aršík mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok s modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 768
Dĺžka [mm] 683
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S3,S4
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: P-47D Thunderbolt (768mm)

Kód tovaru: 4SH1001

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.