Hawker Typhoon (906)

Náhľad produktu - Hawker Typhoon (906)

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 14,86 €
Cena na predajni: 15,65 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0906

Popis produktu

Hawker Typhoon, následník slávneho Hurricane, sa preslávil predovšetkým ako vynikajúci stíhací bombardér, pred ktorým nebola žiadna lokomotíva alebo nemecký tank v bezpečí. Lietadlo s mohutnou výzbrojou štyroch kanónov, so zavesenými raketami a bombami malo veľký podiel na rozvrátení nemeckej obrany pred spojeneckým vylodením v Normandii aj po nej. 150 rozstrieľaných lokomotív mesačne, to bol pre Typhoonov bežný priemer ...

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety britského stíhacieho lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalsovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo formovaného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou.

Typhoon je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán túto varintu neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtiskov, stavebný plán.

  • Rozpätie 457 mm
  • Dĺžka 349 mm
  • Hmotnosť výrobca neudáva
  • Náročnosť S1/P0 *
  • *) Voľne lietajúci model, RC model P2-3

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE!Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárským nožom.

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pri prvých 2-3 letoch natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Otázka k produktu: Hawker Typhoon (906)

Kód tovaru: 4SH0906

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2020. Všetky práva vyhradené.