Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

P-51D Mustang 432mm

Náhľad produktu - P-51D Mustang 432mm

Dostupnosť:
Dočasne nedostupné

Cena v e-shope s DPH: 18,78 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0905

Popis produktu

North American P-51 Mustang je najslávnejším a pravdepodobne tiež najlepším americkým stíhacím lietadlom II. svetovej vojny. V jedinom stroji sa skvele skĺbila vysoká rýchlosť a stúpavosť, výborná obratnosť so silnou výzbrojou a obrovský dolet, čo umožnilo prekliesniť cestu zväzom Lietajúcich pevností a Liberatorom do vnútra Tretej ríše.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety amerického stíhacieho lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzové konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou. Konštrukcia trupu pozostáva z dvojice predseknutých balzových bočníc spojených balzovými prepážkami doplnená tvarovými prepážkami a pozdĺžnikmi umožňujúcimi reprodukovať oblé tvary skutočného stroja. Krídlo je klasickej konštrukcie z rebier a nosníkov, chvostové plochy sú doskové, zlepené z balzových nosníkov.

Mustang je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z našej Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (kryt motora, kryt kabíny), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 432
Dĺžka [mm] 381
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: P-51D Mustang 432mm

Kód tovaru: 4SH0905

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.