Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

Skyraider A1H 432mm

Náhľad produktu - Skyraider A1H 432mm

Dostupnosť:
Na sklade 3 ks

Nademlejnská - eshop 2 ks
OC Letňany 1 ks
Cena v e-shope s DPH: 19,57 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0904

Popis produktu

Douglas Skyraider vznikol na samom sklonku II. svetovej vojny ako výsledok súťaže na viacúčelové palubné bombardovacie a torpédové lietadlo, ktoré malo na oveľa vyššej úrovni nahradiť existujúce strmhlavé Dauntless a Helldivery a torpédové Avengery. A náhrada to bola po všetkých stránkach vydarená - bez nákladu mal Skyraider rýchlosť i obratnosť blížiacu sa stíhačkám; pritom bol schopný niesť neuveriteľne obrovský náklad bômb a rakiet. Existovala špeciálna protiponorková verzia, verzia s veľkými radarmi včasnej výstrahy, dokonca aj dopravné prevedenie umožňujúce na palubu lietadlových lodí prepraviť až 14 pasažierov... Na palubách lietadlových lodí US Navy i z pozemných základní námornej pechoty Skyraider slúžili "do roztrhania tela" počas kórejskej i vietnamskej vojny - vlastne až do príchodu bojových verzií prúdových Corsairov II a viacúčelových Intruderov v priebehu 60. rokov za ne nemala US Navy náhradu.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety amerického námorného bombardovacieho a bojového lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou. Konštrukcia trupu pozostáva z dvojice predseknutých balzových bočníc spojených balzovými prepážkami doplnená tvarovými prepážkami a pozdĺžnikmi umožňujúcimi reprodukovať oblé tvary skutočného stroja. Krídlo je klasickej konštrukcie z rebier a nosníkov, chvostové plochy sú doskové, zlepené z balzových nosníkov.

Skyraider je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z našej Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (predná časť krytu motora, kryt kabíny), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, vysústružené balzové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 438
Dĺžka [mm] 362
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S2
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: Skyraider A1H 432mm

Kód tovaru: 4SH0904

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.