Predajňa v Zlatnické ulici v Prahe je trvalo uzavretá. Novo nás môžete navštíviť na Nademlejnské ulici v Hloubětíně. Ďakujeme za pochopenie.

DeHaviland Chipmunk 432mm

Náhľad produktu - DeHaviland Chipmunk 432mm

Dostupnosť:
Na sklade 3 ks

Nademlejnská - eshop 1 ks
OC Letňany 2 ks
Cena v e-shope s DPH: 19,57 €
+
Výrobca: Guillow
Kód tovaru: 4SH0903

Popis produktu

Dvojmiestne školské a cvičné lietadlo DeHavilland of Canada DHC-1 Chipmunk založil tesne po skončení II. svetovej vojny slávny rad kanadských lietadiel so zvieracími menami. Okrem veveričiek do dejín letectvo vstúpil bobor (Beaver), vydra (Otter a dvojmotorový Twin Otter), sob karibu (Caribou), bizón (Buffalo) ... Chipmunk slúžil ako základné cvičné lietadlo nielen u kanadského letectva (RCAF), ale aj u materskej britskej RAF a v mnohých ďalších krajinách. Preslávila sa takisto aj jednomiestna akrobatická verzia Super Chipmunk.

Stavebnica voľne lietajúcej polomakety kanadského cvičného lietadla určená pre pohon gumovým zväzkom. Model je jednoduchej klasickej celobalzovej konštrukcie v rozsype s predseknutými drevenými dielmi, maketovými doplnkami z vákuovo tvárneného plastu a plastovými dielmi zhotovenými vstrekovým lisovaním. Vzhľadom k tomu, že ide o veľmi malý - hoci jednoduchý - model, mali by ste už mať predchádzajúce skúsenosti s klasickou stavbou a zalietavaním modelov poháňaných gumou. Konštrukcia trupu pozostáva z dvojice predseknutých balzových bočníc spojených balzovými prepážkami doplnená tvarovými prepážkami a pozdĺžnikmi umožňujúcimi reprodukovať oblé tvary skutočného stroja. Krídlo je klasickej konštrukcie z rebier a nosníkov, chvostové plochy sú doskové, zlepené z balzových nosníkov.

Chipmunk je tiež vhodný pre konverziu na miniatúrny RC model s elektrickým pohonom - hoci stavebný plán tento variant neponúka, pre skúseného modelára a pilota by to nemal byť veľký problém. Napríklad môžete skúsiť využiť pohonnú jednotku a palubnú elektroniku z našej Mini Bee.

Stavebnica obsahuje: balzové predseknuté diely, balzové nosníky, vákuovo lisované diely (predná časť krytu motora, kryt kabíny), plastovú vrtuľu s hriadeľom a hlavicou, gumový zväzok, vysústružené balzové kolesá, oceľovú strunu na podvozok a ďalšie drobné diely, poťahový papier, sadu mokrých obtlačkov, stavebný plán.

Tip pre stavbu: Predseknuté diely NEVYLAMUJTE! Dosku otočte, položte na pracovnú dosku a ľahko prebrúste jemným brúsnym papierom (č. 220 alebo jemnejší). Diely je potom možné ľahšie oddeliť; ak by stále boli niektorými vláknami dreva "viazané" k doske, opatrne diel oddeľte ostrým modelárskym nožom (vhodný je napr. nôž Excel č.1 s čepeľou č.11).

Ošetrovanie gumového zväzku: Novú gumu opatrne vyperte v mydlovej vode a nechajte uschnúť. Potom ju namažte ricínovým olejom (predáva sa v lekárňach) alebo silikónovou vazelínou na mazanie rybárskych vlascov (dostanete v predajniach rybárskych potrieb). Po lietaní zväzok z modelu zložte a uchovávajte ho v uzavretom plastovom vrecku. Namazaný gumový zväzok sa odvíja plynulejšie a s menším trením - dáva vyšší výkon a dlhšie vydrží. Nový zväzok je tiež vhodné najprv zabehnúť - pre prvé 2-3 lety natáčajte len 80-100 otáčok, až potom môžete bezpečne natáčať viac.

Technické informácie

Rozpätie [mm] 432
Dĺžka [mm] 330
Ovládané funkcie Žiadne
Stavebná náročnosť S1
Náročnosť pilotáže P0

Otázka k produktu: DeHaviland Chipmunk 432mm

Kód tovaru: 4SH0903

Text otázky

Získajte dopravu zdarma

pri objednávke nad 100 €

© PECKA MODELÁR s.r.o. 2011 - 2021. Všetky práva vyhradené.